Komentáře uživatelů k TV seriálu (21)

• Segrestor

Tak vidíte, že ve Finsku mají snad ještě pitomější televizní zpracování, než u nás za komára. A v devadesátým třetím to nebylo o nic lepší. Finskej Bilbo s knírkem a projevy tolerovaného idiota mě vážně za srdce nevzal, i kdybych omluvil to nudné zpracování. Za pochvalu stojí snad jedině Glum, ačkoliv byl pojatý jako pes.(30.12.2013)

• Flaxik

Tady je Tom Bombadil! jupí! Všichni, kdo nadávali, že si Jackson dělá s předlohou co chce, se můžou mrknout na tohle, to je totiž MNOHEM přesnější...(1.1.2014)

• ProfesorLotr

Je to chvílemi opravdu velmi strašné, někdy to ani není kýč, jaká je to strašná hrůza. Něco je tam příšerně předěláno oproti předloze, ale pořád je to Tolkien, takže ten úžasný příběh tam zůstává. Přesto má pořád příšerné zpracování. Díky Petere, že jsi ukázal světu, že to zfilmovat jde a že to ve výsledku není taková hrůza jako toto. P.S. Pořád jsi však zatím jediný komu se to takhle povedlo. 20%(23.3.2014)

• philip.j.fry

Takže...Boromir je vlastně samuraj?(11.10.2013)

První skutečný pokus o filmové zpracování té nejlepší předlohy historie. Místy je to hrozné, ale jako fajnšmekr přes Tolkiena se tomu spíš usmějete a budete to považovat za roztomilé. Místy natáhnuté, místy brutálně osekané, celkově ale velmi dobré.(16.2.2013)

• exhoubus

Příběh o cestě Prstenu podle knih J. R. R. Tolkiena Hobit a Pán prstenů. Nevím, jestli tento seriál opravdu běžel v televizi, nebo jen ČSFD nemá jiné označení, ale připadal mi hodně amatérský, což bezpochyby byl. To ale neomlová těch spoustu věcí, které se mi na seriálu nelíbili – od maličkostí jako třeba špatnou návaznost střihů, přes ty důležitější věci, jako herecké výkon a kamera, až po logiku děje. V prvním díle totiž Glum nechal Bilba hádat jednu hádanku asi třikrát. Bilbo navíc působí jako naprostý idiot a to se mi vůbec nelíbí.(1.10.2012)

Viděl jsem na YOU TUBE několik epizod a tak hrozný to není. S perfekcionismem Petera Jacksona a technologií kterou používal se to samozřejmě nedá srovnávat. Ale mám dojem, že PJ se pár scénami inspiroval - viz. nalezení Jednoho prstenu Déagolem. Pro fanoušky Středozemě je to zajímavé zpestření při čekání na Hobita. 50% - 3***(4.3.2010)

• Avathar

Nepozerateľné. Fakt.(26.1.2015)

• Jimmy15

I když jsem neviděl ani jeden díl, tak mi ale stačilo se seriálem proklikat, abych viděl, o co se jedná. Bohužel to na mě všechno působilo hrozně. Herci skáčou před zeleným plátnem a myslí si, jak je to skvělé. Glum je opilý, zelený muž, který ani neví, která bije a i ostatní masky jsou opravdu děsivé. Hobiti jsou div ne bezdomovci, kteří jdou na výlet. No za mě ne a snad na to už nenarazím. Tohle mi bohatě stačilo.(14.7.2016)

• Janega

Toto je jeden z prípadov, kedy človek naozaj nevie ako to ohodnotiť. Pretože nikto s či už zdravým alebo nezdravým rozumom, to nemôže brať vážne. Paradoxom je, že tvorcovia to asi vážne mysleli. Aj ten najväčší hlupák, čo čítal Pána prsteňov, musí predsa vedieť, že ten príbeh nejde natočiť za lacný peniaz, bez toho, aby z toho nevznikla sračka. Ak už chceli točiť, tak si mali radšej vybrať knihu Hobit. Postavy sú kapitola sama o sebe. Ja viem, že pred Jacksonom mal každý svoju predstavu o Tolkienovom svete, ale tie postavy sú ako od zhúleného človeka. Hobiti vyzerajú ako strašiaci do poľa, pričom sú rovnako vysokí ako ľudia. Gimli je vyholený snáď aj v rozkroku a má zvláštny tik (ale ako jediná postava mi je tam sympatická). Legolas asi účinkuje v travesty show. Boromir je samuraj, ktorý sa po celý čas tvári, ako keby mal pod nosom hovno. Aragorn vyzerá ako bezdomovec, ktorého som videl hrabať sa v našich smetiakoch. A pri Gandalfovi to prehnali s púdrom, vyzerá ako mátoha. Stretnúť ho v noci asi dostanem infarkt..Gloch vyzerá ako vypasený úchyl s poriadnymi chlpmi pod pazuchami. Galadriel je akási vodná víla. Dej seriálu sa sústredí len na cestu Froda a Sama a putovanie ostatných sa prejde len medzi rečou, čo je pochopiteľné, keďže epické bitky by asi ťažko natočili. Je to proste katastrofa a neospravedlňuje to ani to, že je to televízne, pretože vedeli do čoho sa púšťajú. Ešte aj naša Arabela mala lepšiu výpravu.(5.4.2014)

• haWranka

Proč Bilbo vypadá a mluví jako někdo se středně těžkou formou mentální retardace...?(31.3.2014)

• JamesSi

Zasmál jsem se. Představte si hodně nízkorozpočtový seriál ze začátku devadesátek na motivy Pána Prstenů. Tohle dostanete a navíc trošku přehrávání a hromadu strašných kostýmů a masek, které jako by vypadly z nějaké studentské besídky.(27.7.2015)

Nie som zatiaľ rozhodnutá ako to ohodnotiť. Momentálne to vidím tak na 50%. Zatiaľ som pri piatej časti a som zvedavá ktorým smerom sa pohnem. Na jednej strane si poviem, sakra tí ale mali odvahu keď sa do toho pustili a predlohy sa teda držia obstojne. Na druhej strane zamrzí, že to miestami riadne odflákli ako keby bolo najdôležitejšie, že to natočili prví. Škoda, že nerozumiem po fínsky a môžem sa riadiť len vizuálom. Ale takí Boromir (chúďa moje) a Gimli ma pobavili už len svojim výzorom :)(7.3.2010)

• Stejšn

Jedna jediná hvězdička za to, že to NENÍ česk(oslovensk)é a nejsme to tak my, kdo se za to musí stydět!!!(19.10.2014)

• Dave_ff

Ehm, může se tady psát průser nebo můžu napsat jen průšvih??(31.1.2013)

• Wulz

http://www.youtube.com/watch?v=Koj0V7G46fs&feature=share&list=PLYKQcD9s95sa-tZB8K1Hx4D1vkZAFrrFx ........ Tak to si ale děláte "prdel" ne !!!!!!!!! HNUS!(6.12.2013)

• Shanyo

Videné na you tube v originálnom jazyku, pri scéne ako sa Bilbo stretol s Glumom som dostal záchvat smiechu ...... roztomilo briblbé :))(17.1.2015)

• Jack_F.

To je teda úlet. :D Bilbo se chová a vypadá jak kníratý ponoherec po mozkové obrně...Glum nabral dobrých 50 kilo nahoru. :D Boromir...no škoda slov :D https://www.youtube.com/watch?v=i_5pwxCkWzY(25.1.2015)

• Frantisek.Fu

O co se jako poláci snažili, já jsem viděl asi pět minut a myslel jsem, že se pozvracím /-0%(21.4.2018)

• wooloong

Nechala jsem se zlákat Wulfzovým odkazem a během dvou hodin zkoukla celý seriál. Pravda, trochu jsem přeskakovala, takže asi nebudu úplně objektivní hodnotitel, ale přece si dovolím pár slov. Bylo to tak pitomé a strašné, že to bylo až dojemné. Opravdu v tom hráli finští herci a ne parta zhulených amatérů, kterým řekli: "Tvařte se jako blbečkové a pokud budete chtít vyjádřit radost, lítost, strach, vztek nebo smutek, vykulte oči nebo vám do nich pro větší efekt nakapeme pár kapek glycerinu?" Vypravěč vypadal tam strašně, že se na něj nedalo prakticky dívat bez nevolnosti. Setkání Bilba a Gluma absolutně nemělo chybu, válela jsem se smíchy po zemi. Veškeré "akční scény" (schovejte se, jde sem Názghúl, Boromir prošpikovaný klacky, ztráta Gandalfa a další) byly natolik neakční a postavy se tvářily tak nezaujatě (přiblble s vykulenýma očima), že nebylo skoro znát, že se vážně něco důležitého stalo. Glum byl strašnej, ale narozdíl od ostatních alespoň trochu hrál. Co to udělali s Boromirem? Proč samuraj s deštníčkem na zádech? V Roklince mě obzvlášť zaujala ta obézní Elfka. Aragorn se tvářil jak šílenec s IQ 70. Kam se poděla královská důstojnost skrývající se pod drsnou slupkou Chodce? Hobiti vypadali jak partička hipíků, kterým někdo zapomněl říct, že už dávno nejsou 60. léta. Galadriel jako obraz na hladině byla totální úlet. Sauronovo oko je takové lidsky "upchímné", jako by ho vybrousili v Jablonci. Nejvíc se mi líbili skřeti. Vypadali jako členové deathmetalové skupiny, kterým někdo zabavil nástroje a dal jim místo toho řemdihy a klacky. Přesto dvě hvězdičky dám. Jednu za obrovskou odvahu tohle dílko pustit divákům a druhou za to, že některé momenty nejspíš inspirovaly Petera Jacksona při natáčení jeho trilogie.(12.11.2016)

<< předchozí 1 2