Méně známá, ale překvapivě slušná televizní inscenace, potvrzující, že i za málo peněz se dá se schopnými lidmi udělat hodně muziky. Zajímavé zvolna plynoucí vyšetřování se opírá o výborné herecké výkony a o starý dobrý logický úsudek. S osudy venkovských lidiček, kteří v případu figurují se seznamuje a postupně je rozplétá Eduard Cupák v netradiční roli kriminalisty. Líbilo se mi to, ale milovníkům akce bych to nedoporučila.(23.5.2013)

• Snorlax

Průměrná detektivka, jakých v osmdesátých letech točila ČST téměř kopu ročně. Od samého začátku až po úplný konec mi bylo naprosto jedno, kdo a proč Josku zabil. Celé smutné podívané nepomohla ani přítomnost Eduarda Cupáka, který si zapomněl své charisma vzít s sebou na natáčení. Takže nezbývá než se oprostit od příběhu a zaposlouchat se do libozvučného hlasu páně Cupákova. Podotýkám, že to je z celé téhle nepovedené televizní taškařice nejlepší zážitek.(22.4.2012)

Detektivní inscenace Zdeňka Kubečka oplývá dusným vesnickým prostředím, ve kterém skupina vyšetřovatelů řeší případ vraždy místního nadsamce, před kterým nezůstalo více sukních schovaných. Vrah je sice jasný už velmi brzo, i tak se napětí stále stupňuje a herecké obsazení plně a přesně vystihuje jednotlivé charaktery jak vesničanů, tak vyšetřovatelů. Kvalitní hudební poslech obstaral Jiří F. Svoboda.(2.7.2018)

Vyšetřovatelská skupina božského Edy je dobrá, televizní omšelost už ne. Je mi líto Sklenčky, ve filmu vypadá už hodně nemocný a slabý, a podobně zbědovaný je i Krška (ten ale hraje opilce). Nesedí způsob vyprávění, kdy od vyšetřovacího stolu skáčeme k natočeným výslechům lidí. Na druhou stranu, tenhle film dokonale reprezentuje šedivý socialismus v ČSSR.(15.11.2015)

Velmi dobře udělaná socialistická detektivka. Eduard Cupák je tam nechtěně v roli pokomunističtělého rady Vacátka. Svatopluk Matyáš by nejradši celou vesnici zavřel do vyšetřovačky ale jeho šéf Cupák jako by věděl what is go. Libuše Geprtová odvedla vynikající práci, stejně jako Ota Sklenčka. Z krimi vůbec nějak nepoznáte hnilobný dech komunismu vyjma všudypřítomného pomocníka VB Zdeňka Martínka, který tuto roli šťourala a donašeče absolvoval téměř ve všech českých krimi minulého režimu (Smrt stopařek). Věra Vlčková tam opět koupila roli nenasytné venkovské nymfomanky, Jorga Kotrbová zase v roli těhotné a podvedené venkovské slepice(ala Utrpení mladého Boháčka). Herectví Oty Sklenčky tu doslova exceluje, škoda, že v minulosti bylo promarněno rolemi stranických funkcionářů, vlezprdelků a přisluhovačů....zde se předvedl na výbornou. A úžasný Vladimír Krška, vždy tlustý podváděný a alkoholik. Chlastá ve vlastní hospodě ale aby ho hosti neviděli, chodí do sklepa narážet a tam se doráží tvrdým, je to vtipné a opravdové. Rozhodně mohu doporučit, Zdeněk Kubeček?Nevím, neznám ale dobré!(22.11.2009)

• - Natáčelo se vesnici Petrov u Prahy. Hostinec U Valešů se dodnes vzhledově příliš nezměnil. Stejně tak statek je nedaleko. (Nerajohn)