poster

O chytrém Honzovi (TV film)

 • Československo

  O chytrém Honzovi aneb Jak se Honza stal králem

Pohádka / Hudební

Československo, 1985, 67 min

 • IvonaK
  ****

  Pohádka nebyla špatná když tam naservírovali něco z moderního světa aby to ozvláštnili. Ale ten rychlý a příliš jednoduchý konec se mi moc nelíbil. Ihned se všichni zadali jak to šlo aniž by se trochu hlouběji poznali. Ale Ivana Andrlová opět nezklamala. Neodolatelná a proto uvažuji že si ji přidám možná do oblíbených hereček.(14.4.2018)

 • PavelZava
  *

  Honzu hraje Petr Nárožný. Princové Bajaja, Banene a Banejo zakletý v žalud . Vodník Josef Dvořák to sedí. Mařenka je na Vyšperu = Vysoká škola pernikářská. Ježikůže Andrlová neboli princezna Kardanka. Princezny Zubejda, Obejda, Prebenda a Treperenda Buď berete dobrý nebo neberete dobrý. Já jsem z chudého království, že jsme kolikrát ani na žoldnéře neměli. Pivo jenom k jídlu. Dost blbost, už jen na jménech se vyřádili Bohužel Robert Bakalář nás již bohužel opustil(7.8.2011)

 • Schlierkamp
  *****

  Opravdu vtipná originální moderní pohádka o českém Honzovi, tentokrát v podání jako vždy vynikajícího P. Nárožného, jenž nesporně patří mezi nejvýznamnější velikány české veselohry. Jedná se o oddechovou záležitost, při níž se musí bavit děti i dospělí, stejně jako se bavili herci při natáčení. Závěrečný souboj Honzy s fiktivním drakem Kvadrátem, skvěle mluveným rozzlobeným J. Krampolem, byl skutečně zábavný. Za zmínku rozhodně stojí čtveřice roztomilých princezen, v čele s půvabnou L. Krbovou. Tradičně skvělá práce pro děti jak autora hudby (Lesem chodím, lidem škodím, taková jsem já nebo Čtyři vozy, čtyři kozy, čtyři krásné princezny), skladatele J. Uhlíře, tak i Mukačevského rodáka, režiséra Ludvíka Ráži.(16.12.2012)

 • Danulinda
  ****

  Pro některé hodinové pohádky mám opravdu slabost a toto je jedna z nich, i když patří mezi ty nejbláznivější a nejunikátnější zároveň - naštěstí tím správným směrem. Skvělí herci včetně parádně nadabovaného draka Jirky Krampola, neobvykle posazená zápletka spolu s hooodně přestárlým Honzou výtečného pana Nárožného, tedy nejen ta správná pohádková atmosféra hodinovek, ale i pořádný kus legrace nad některými hláškami zejména pana Somra, ale i samotného Honzy. Jediným problémem pro mě je snaha o určité prvky modernizace zejména při boji s drakem, které jako jediné nebyly z pohádkového hlediska optimálně vyřešeny (formule 1), a proto strhávám jeden bodík, jinak by to bylo jasně na plný počet.(23.1.2010)

 • Mrkvič
  *****

  Absolutně nejlepší česká pohádka!!! Jedna absurdita za druhou. Vtipné písničky. Česká herecká elita. Ale hlavně to moderní pojetí, které je na tom všem to nejlepší. Souboj hloupého Honzy s drakem. Při plaveckém závodě mu pomůže vodník... Potom závody formulí, mile přenášené radiem nebo televizí. A nakonec vzdušný souboj, kdy Honzovi zase pomůže čarodějnice a pučí mu svůj létající vysavač. Možná si některé věci už tak dobře nepamatuju, takže hned jak to v telce pojede znovu, zkouknu to, a to doporučuju naprosto všem.(26.6.2008)

 • - V rádiu se vysílá reportáž, kterou komentuje sportovní reportér Antonín Pečenka. (M.B)

 • - V chalupě rodičů Honzy (Petr Nárožný) mají televizi, ve které běží závody Formule 1. (M.B)

 • - V pohádce vystupuje drak Kvadrát, který není vidět, ale jen slyšet a namluvil ho Jiří Krampol. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace