Komentáře uživatelů k TV filmu (13)

Vzpomněl jsem si, že jsem film viděl už před lety a už tehdy mne zaujal. Teď při opakovaném shlédnutí mne překvapuje dost nízké hodnocení tohoto TV filmu. Zajímavý scénář, výborné herecké výkony hlavních představitelů a (bohužel) nadčasové téma. Film nejenom o tom, že je něco nezdravého ve společnosti kde dost často ti slušní jsou podezřelí či nebezpeční a více je slyšet ty druhé, kteří mají sami "dost svého másla na hlavě" a někdy třeba i kádrují/odsuzují ty slušné. Karel Kryl to všechno ve svých písních popsal naprosto přesně. Přesto je pořád naděje, že se to může časem zlepšovat, pokud ti slušní budou "vychovávat" ty druhé a ne naopak, jak tomu bohužel dost často bývá ...(18.11.2018)

Jana Janěková a Martin Písařík. Kvůli nim hlavně se vyplatí film vidět, protože svoje party hrajou skvěle. Dobré jsou taky rozpory doby a charakterů, které scénárista vystihl poměrně přesně. Jaromír Polišenský točí hlavně filmy, které se odehrávají v době komunismu a tím je taky snímek velmi cenný.(28.11.2005)

Televizní filmy Jaromíra Polišenského patří k tomu zajímavějšímu, co se u nás točí. Tentokrát vsadil na méně známé herce, ale solidnímu scénáři došel ke konci dech, proto výsledek není natolik silný jako třeba In nomine patris (70%).(26.11.2005)

Zachycení charakterů postav v době sametové revoluce si nezasloužilo tak banální romanci, v níž se spojuje lyrika při vysýpání smetí s 45 000 dolary a Kapským Městem. Silnější úvod, slabší závěr s prvky traileru... Výborné herecké výkony. Scénář: Václav Holanec hudba: Vladimír Godár.(17.11.2010)

Přijatelný a také zajímavý film o osudech lidí, kteří sice osobně nezasáhli do dějin sametové revoluce, ale týkala se jich velmi významně díky blízkým, kteří byli vysokými pohlaváry komunistické strany. Podařený a zajímavý film. Hudba: Vladimír Godár(18.11.2010)

Sametová revoluce je v tomto snímku tak trochu opomíjena a přebíjena vztahem vdovy a mladého pedagoga. Vcelku tak zajímavý námět a šance vytřískat z průměrnéo snímku mnohem víc byla zahozena po pár minutách filmu. Za zmínku určitě stojí velmi dobrý výkon hlavní představitelky J.Válkové, které sekundoval naopak nevýrazný a "bez jiskry" M.Písařík. Tři hvězdy a ani o chlup víc!(17.11.2010)

Zašmodrchaný život...Janěková skvělá...(21.11.2018)

Výtečný televizní film, který se jako jeden z mála zabývá listopadem 1989 a době poté. Pan Holanec našel ten správný příběh, zasadil ho do té pravé doby, které byla velmi zvláštní a pro lidi nezvyklá. Už pro herecké výkony a skvělou režii mám radost, že pan Polišenský točí dobové televizní filmy.(24.11.2005)

Téma zajímavé, zpracování průměrné a konec docela pitomý.(20.11.2018)

Super....(18.11.2018)

Příběh stárnoucí ženy, která se - jako bývalá manželka vysoko postaveného totalitního politika - po změně režimu v listopadu 1989, musí vyrovnat s minulostí a prosadit si svoje místo v nové společnosti a taky svoji novou lásku... Začátek nové - posttotalitní éry silně negativně zasáhl do života mnoha lidí, a nemuseli to nutně být jen bývalí estébáci či komunističtí pohlaváři. Naše hlavní hrdinka nikomu neubližovala, dělala si svoji práci, byla ve svém okolí oblíbená, "jen" byla manželkou vysoce postaveného komouše. Jaromír Polišenský dokázal velmi dobře vyobrazit změny v chování lidí a v jejich pohledu na druhé a trefil se i ve výběru Jany Janěkové do hlavní role. Janěková ukázala správný cit pro roli a výraz. Škoda, že jsme ji dosud tak málo mohli vídat na filmovém plátně. 70%.(8.1.2019)

Za mne 4,5 hvězdiček (zaokrouhleno na 5) za poetický konec. :) Téma komunismu je velmi vděčné a když se to vezme ještě poeticky s aspektem nadlidskosti a nevysvětlitelným paranormálním silám, je to jen ku prospěchu. :) Edit: jelikož ani ne za měsíc už si moc nepamatuju, o čem film byl (tzn. neuchvátil mě tak, že by utkvěl v paměti), srážím hodnocení na 4*.(18.11.2018)

Jak to bylo v roce 90? Snadné je odsoudit ženu poslance, který se "na tom všem podílel". Ostatně, na postavě ředitele je snadno vidět, kolik lidí a jak lehce převléklo kabáty. Příběh má docela pěknou milostnou scénu, ale i herecké výkony a hlavně zajímavý konec. Nicméně pro diváka je hlavní, že do konce je na co se dívat. Monology nejsou nudné a naopak nejen M. Písaříkovi odhalují, jak složitá situace byla po revoluci a jak nesnadné bylo se jí přizpůsobit. Myslím, že tohle je velmi kvalitní snímek. Dokonce bych řekl, že porevoluční situace v příběhu probíhala na pozadí milostné zápletky. Ať je to nakonec jak chce, bylo zajímavé film sledovat a nenudil jsem se.(20.11.2018)