Vzpomněl jsem si, že jsem film viděl už před lety a už tehdy mne zaujal. Teď při opakovaném shlédnutí mne překvapuje dost nízké hodnocení tohoto TV filmu. Zajímavý scénář, výborné herecké výkony hlavních představitelů a (bohužel) nadčasové téma. Film nejenom o tom, že je něco nezdravého ve společnosti kde dost často ti slušní jsou podezřelí či nebezpeční a více je slyšet ty druhé, kteří mají sami "dost svého másla na hlavě" a někdy třeba i kádrují/odsuzují ty slušné. Karel Kryl to všechno ve svých písních popsal naprosto přesně. Přesto je pořád naděje, že se to může časem zlepšovat, pokud ti slušní budou "vychovávat" ty druhé a ne naopak, jak tomu bohužel dost často bývá ...(18.11.2018)

Jak to bylo v roce 90? Snadné je odsoudit ženu poslance, který se "na tom všem podílel". Ostatně, na postavě ředitele je snadno vidět, kolik lidí a jak lehce převléklo kabáty. Příběh má docela pěknou milostnou scénu, ale i herecké výkony a hlavně zajímavý konec. Nicméně pro diváka je hlavní, že do konce je na co se dívat. Monology nejsou nudné a naopak nejen M. Písaříkovi odhalují, jak složitá situace byla po revoluci a jak nesnadné bylo se jí přizpůsobit. Myslím, že tohle je velmi kvalitní snímek. Dokonce bych řekl, že porevoluční situace v příběhu probíhala na pozadí milostné zápletky. Ať je to nakonec jak chce, bylo zajímavé film sledovat a nenudil jsem se.(20.11.2018)

Za mne 4,5 hvězdiček (zaokrouhleno na 5) za poetický konec. :) Téma komunismu je velmi vděčné a když se to vezme ještě poeticky s aspektem nadlidskosti a nevysvětlitelným paranormálním silám, je to jen ku prospěchu. :) Edit: jelikož ani ne za měsíc už si moc nepamatuju, o čem film byl (tzn. neuchvátil mě tak, že by utkvěl v paměti), srážím hodnocení na 4*.(18.11.2018)

Sametová revoluce je v tomto snímku tak trochu opomíjena a přebíjena vztahem vdovy a mladého pedagoga. Vcelku tak zajímavý námět a šance vytřískat z průměrnéo snímku mnohem víc byla zahozena po pár minutách filmu. Za zmínku určitě stojí velmi dobrý výkon hlavní představitelky J.Válkové, které sekundoval naopak nevýrazný a "bez jiskry" M.Písařík. Tři hvězdy a ani o chlup víc!(17.11.2010)

Zachycení charakterů postav v době sametové revoluce si nezasloužilo tak banální romanci, v níž se spojuje lyrika při vysýpání smetí s 45 000 dolary a Kapským Městem. Silnější úvod, slabší závěr s prvky traileru... Výborné herecké výkony. Scénář: Václav Holanec hudba: Vladimír Godár.(17.11.2010)