Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Dodger Lane (Peter Sellers) se svými dvěma kumpány Jelly Knightem a Lennie Pricem právě naplánoval velkolepou loupež diamantů za celé dva miliony liber. Má to ale jeden malý háček - všichni tři pánové obývají společnou celu ve vězení Huntleigh a mají být propuštěni až den po plánované akci. Jaké by to ale bylo výtečné alibi, dostat se ven o něco dřív a zase se pak nepozorovaně vrátit! Teď už jenom vymyslet, kudy z basy ven. (dopitak)

(více)

Recenze (27)

Petrus1 

všechny recenze uživatele

Kdybych si nepřečetla, že tam hraje Peter Sellers, asi bych ho ani nepoznala! Jo, jo, jsem ten typ, kterej ho zná jen jako potrhlého komisaře Clouseaua. Zde tedy o něco mladší, mužnější a značně chytřejší :-) I po padesáti letech jde o povedenou komedii, ve které je vidět, jak to může ve vězení vypadat, když tam jsou dobří bachaři, jak z něho jde utéct a pak se nepozorovaně vrátit a jak ukrást diamanty a pak zase o ně přijít a spoustu jiných povedených taškařic. Fakt mě to bavilo. Je škoda, že se k nám takové filmy dostávají z takovým zpožděním (dabing 2009). ()

Han22 

všechny recenze uživatele

Pominu-li bondovky, sci-fi a horory, tak je tohle můj vstup do projíždění šedesátých let v Hollywoodu a Británii. A také po dlouhatánské době opět krimi, neboť 30-50. léta v krimi/thrileru jsem sledoval s předstihem pár let zpátky a byl svědkem souboje mistra Hitchcocka s různými noiry a gangsterkami. Bohužel tohle není krimi ani thriler. Je to je praštěná a značně absurdní krimi komedie. Trojice kriminálníků si užívá ve vězení doslova nekonečný komfort a hodlá ho využít jako alibi k loupeži diamantů. Dokud se neobjeví nový krutý dozorce. Lupičská akce je skvělá, ale první půlhodina je prostě pitomost, napětí nulové a ani na vteřinu se to nedá brát vážně. Chvílemi jsem se i bavil, ale konec je bohužel tradiční pro podobný typ filmů (hrdinové mají smůlu). Průměr. ()

Reklama

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Většinu filmu jsem přemýšlel, co mi připomíná - ne dějem, ale tím lehkým stylem humoru, občas balancujícím na hraně možná až příliš jednoduché srandy, ale pořád účinným. Nakonec jsem na to přišel - Policejní akademii. Vážně, představte si místo bandy lidí, kteří se snaží (ne)být policisty, tři přepychově si žijící vězně, kteří se snaží (ne)být vězni a zároveň krást, a máte to. Sice nijak pamětihodná, ale moc příjemná komedie, v níž Peter Sellers neřádí jako černá ruka, ale vůbec to nevadí. ()

Oskar 

všechny recenze uživatele

Skupinka spořádaných vězňů má v úmyslu den před propuštěním na svobodu uloupit zásilku diamantů a v zájmu vlastního alibi se včas nenápadně vrátit na pryčny. Problém nastane, když je dobromyslný bachař, na jehož laxní přístup spoléhají, nahrazen fanatikem, všeobecně zvaným Kruťas (Lionel Jeffries)... Tato komedie se viditelně snažila navázat na klasické kousky studia Ealing (Zlaté věže atd.), ale jejich kvalit přece jen nedosahuje. Ani Peter Sellers zde nemá tak šťavnatou roli jako obvykle. Přesto lehce nadprůměrný film. 60% ()

Crawler-D 

všechny recenze uživatele

Na těchto starých filmech oceňuji originální nápady a velmi jemné provedení, ale v tomto konkrétním přípdě mi dost vadil nedostatek (použitelného) humoru i provedení závěrečné akce. Celé to šlapalo až moc dobře, ale odpovídá to také délce, která je příliš krátká. Navíc Sellers hodně nevýrazný a z tohoto díla bych nepoznal, jak se mohl stát legendou, jakýžto status požívá. ()

Galerie (11)

Reklama

Reklama