jak utéct z vězení(15.3.2003)

Kdybych si nepřečetla, že tam hraje Peter Sellers, asi bych ho ani nepoznala! Jo, jo, jsem ten typ, kterej ho zná jen jako potrhlého komisaře Clouseaua. Zde tedy o něco mladší, mužnější a značně chytřejší :-) I po padesáti letech jde o povedenou komedii, ve které je vidět, jak to může ve vězení vypadat, když tam jsou dobří bachaři, jak z něho jde utéct a pak se nepozorovaně vrátit a jak ukrást diamanty a pak zase o ně přijít a spoustu jiných povedených taškařic. Fakt mě to bavilo. Je škoda, že se k nám takové filmy dostávají z takovým zpožděním (dabing 2009).(29.3.2010)

Skupinka spořádaných vězňů má v úmyslu den před propuštěním na svobodu uloupit zásilku diamantů a v zájmu vlastního alibi se včas nenápadně vrátit na pryčny. Problém nastane, když je dobromyslný bachař, na jehož laxní přístup spoléhají, nahrazen fanatikem, všeobecně zvaným Kruťas (Lionel Jeffries)... Tato komedie se viditelně snažila navázat na klasické kousky studia Ealing (Zlaté věže atd.), ale jejich kvalit přece jen nedosahuje. Ani Peter Sellers zde nemá tak šťavnatou roli jako obvykle. Přesto lehce nadprůměrný film. 60%(19.11.2007)

Bylo úsměvné sledovat, jak to fungovalo ve věznicích Anglie v sedmdesátých letech. Možná, že stejně to funguje nyní u nás. Ale k filmu - nápady nejsou špatné, gagy také ne, místy se opravdu zasmějete (když vězni kopou pod švédskou bednou tunel, musí jej zasypat a hlavní hlídač se pak do díry pak propadne, atd.), líbila se mi také tehdejší vozidla, rozesmál mě popelářský vůz, zepředu úplně placatý. Kdo ví, co to byla za značka. Ale raději bych viděl film v originále, protože český dabing ubírá filmu na atmosféře.(26.2.2011)

• Crawler-D

Na těchto starých filmech oceňuji originální nápady a velmi jemné provedení, ale v tomto konkrétním přípdě mi dost vadil nedostatek (použitelného) humoru i provedení závěrečné akce. Celé to šlapalo až moc dobře, ale odpovídá to také délce, která je příliš krátká. Navíc Sellers hodně nevýrazný a z tohoto díla bych nepoznal, jak se mohl stát legendou, jakýžto status požívá.(6.3.2011)