Sedmkrát žena

Sept fois femme

Woman Times Seven

Komedie / Drama / Povídkový

Itálie / Francie / USA, 1967, 100 min

Tak pěkně popořádu. Paulette - krátká vypointovaná skica, Marie Teresa - škoda toho závěru, ale ženy jsou ženy; Linda - šílenost, kterou nechápu; Edith - myšlenkově asi nejslabší, zato krásně hravá Shirley MacLaine a jako vždy asexuální (nebo snad čistě platonický?) Old Shatterhand; Eva - to už jsem se začínal smát; Marie - skvělá povídka hraničící s groteskností. A Jeanne (Sníh), to nejlepší nakonec, čistou bělostí (ač se vlastně jednalo o touhu po nevěře) zářící oči a kvůli této poslední povídce dávám čtyři hvězdičky.(10.9.2012)

Podle mě typická italská blbost o ženskejch a chlapech, ale kvůli svému oblíbenému herci ;-) dávám tři.(19.4.2003)

Je mě jasný, že ženská má mnoho podob, ale na kategorie jako puťka, bláznivka, snobka, děvka, vychytralá, intelektuální, dominantní, břečíčí, zoufalá, šťastná, toužící a atd. já úplně seru. Já dělím ženský výhradně na dvě kategorie, na ty co umí vařit a na ty co vařit neumí.(3.8.2008)

Velmi dobře obsazená pitomá italská komedie..(22.3.2005)

...ale pokaždé Shirley MacLaineová. Scénárista Zavattini a režisér DeSica, druhdy představitelé italského neorealismu, natočili americkou bulvární komedii. Nevím, jestli už při psaní scénáře mysleli na Shirley, ale ta je ve všech sedmi příbězích vážně skvělá. Jednou jako vdova, která naoko truchlí, ale zároveň už má políčeno na rodinného lékaře (Peter Sellers!), podruhé prostitutka, intelektuálka, snobská dáma, která chce zavraždit jinou ženu jen proto, že ji ve společnosti viděla ve stejném modelu, jaký sama nosí a tak dále. Netvrdím, že je to nějaké veledílo, ale proměny Shirley MacLaineové jsou skoro stejně zábavné, jako bývají u Ivy Janžurové. 80%(1.2.2006)

Moc milé příběhy sedmi pohledů ženy, kterak s muži si "rozumějí" a žijí... Shirley M. je skvostná, krásná, obletovaná takovými velikány svět.filmu, že by jí ty partnery mohla nejedna herečka závidět!!! :-)(11.11.2012)

Absolutně nejvíce se mi líbila druhá, silně komediální povídka Marie Tereza (vtipná a má spravedlivý happy end), jinak průměrné příběhy s vynikající kamerou a vynikající herečkou. Ale nic víc. Takže v konečném průměru je z toho jen trojka.(23.6.2011)

Nadhled, vtip a ironie! Intelektuální komedie i pro neintelektuály, jen škoda, že Noiret mluví tak školskou angličtinou. Barker v roli spisovatele neodolatelný, Sellers na pohřbu jako namlouvající statkář k sežrání.(31.10.2010)

Všechny povídky mají vtip i šmrnc, který je umocněn perfektním českým dabingem. Jana Paulová si se Shirley MacLaine báječně vyhrála.(20.11.2011)

Réžia českého znenia (ČT = 1996) = JANOŠ VACULÍK, titulky číta RICHARD HONZOVIČ (12.10.2009)(12.10.2009)

• danecek24

25. Zlatý Glóbus za rok 1967 - nominace (1) - Nejlepší herečka (komedie / muzikál) - Shirley MacLaine(8.1.2009)

Povídkové filmy se hodnotí obtížně. Úroveň jednotlivých částí bývá zpravidla hodně rozdílná, a tak se tříhvězdičkové skóre přímo nabízí. V tomto případě jsou sice povídky zhruba stejně dobré, přesto dávám čisté tři. Co mi totiž opravdu nesedlo, byla hlavní představitelka a její silně předimenzovaný herecký projev. Snímek stojí rozhodně za vidění, jenže ani ne tak kvůli sladké Shirley jako kvůli jejím hereckým partnerům, kteří hrají bez výjimky bezvadně. Nejvíc mě potěšil vytrvalý nápadník Peter Sellers, workoholický spisovatel Lex Barker a tajemný pozorovatel Michael Caine.(14.9.2011)

Trochu mi to připomnělo starší a lepší Dolarová manželství. Tam se sice Shirley MacLaine představila jen v jedné roli, zato zahrané třikrát úplně jinak. Stejně suverénně si poradila i s tímhle povídkovým filmem. Není se čemu divit, její herecká univerzálnost je impozantní a Vittorio De Sica má s chameleónskými herci bohaté zkušenosti. Za zmínku stojí zajímavá hudba pod kterou se podepsal Riz Ortolani.(29.6.2014)

Shirley MacLaine je velice zvláštní osoba. Má velice vcelku podivný vztah ke své dceři i ke svému již zesnulému exmanželovi. Mám takový dojem, že v každé ze sedmi povídek tato tajemná herečka částečně ukázala svůj charakter. Zvláště v roli Lindy a Evy je Shirley pozoruhodně autentická. Její výkon je zde totiž excelentní a naprosto nenapodobitelný. Pochvalu si však zaslouží i její kolegové. 85%(5.3.2014)

Komedie, která se skládá ze sedmi příběhů. Navíc, když je dělá Ital, tak je to ještě lepší, bylo jich natočeno nespočet, takřka jistý že něčím upoutá. Našli se i slabší příběhy, ale většinou jsem byl spokojený. Pohřební průvod má famózní poslední záběry, líbil se mi i příběh s dvojicí Gassman/Brando, anebo s Cainem (o tom příběhu je lepší předem nečíst, je to potom zábavnější). Hlavní hrdinkou těch příběhů je Shirley Maclaine a já doufám že ne naposled jsem ji viděl hrát takhle -v komedii- protože ta její hra byla na cenu. 3,5-4/5(9.1.2015)

• JohnSmith

Několikrát jsem se docela zasmál, ale víceméně jsem jen zíral na humor, který mi není vlastní. 7x Shirley a pokaždé jiná a při tom stejná.(5.5.2016)

• josieaddms

Jak to u povídkových filmů bývá, některé jsou povedené, některé méně. Například ta s Peterem Sellersem byla hodně milá. Krátká, stručná, přímá, a zároveň úderná. Pak třeba ta o letušce která nahá čte poezii mi přišla poněkud ulítlá, a bez vyššího smyslu. Za to ale zase ta s Lexem Barkerem o přehlížené manželce na mě nějakým zvláštním způsobem udělala dojem. Ta s Arkinem byla docela originální, a ta o manželce co se chtěla pomstít mužovi za nevěru poněkud nezáživná. Ta o paničkách které se chtěly ukázat v nejlepších šatech poněkud poťouchle ironická. Nakonec to ovšem docela příjemně završila povídka s Michaelem Cainem. Celkový dojem ovšem z povídek byl poněkud průměrný, kdybych hodnotila jednotlivé povídky, vypadalo by to jinak. Takhle hodnotím celkový dojem. A je to sice milý, ale jinak zcela zapomenutelný film.(2.10.2012)

• DANAT

Nemecky nazov: Siebenmal lockt das Weib(24.12.2009)

Shirley MacLaine na sedem spôsobov v diele snáď najznámejšieho talianskeho filmového neorealistu všetkých čias. Luxusne obsadené, avšak značne nevyrovnané. Niektoré poviedky (osobne najviac 1., 3., 7.) sú super, ostatné slabšie, ale tak to už v poviedkových filmoch býva (snáď s výnimkou tvorby Jarmuscha). Cez to všetko však dostatočne zábavné, taliansky správne strelené - mimochodom, Peter Sellers v prvej poviedke exceloval zo všetkých hercov snáď najviac.(24.8.2012)

Skvělá hudba, kamera, herecké výkony, atmosféra a reevokace míst a doby, která už je dávno pryč, v tom spočívá kouzlo tohoto filmu. Odpočinkový, místy možná až příliš předvídatelný, ale o to tu vůbec nejde. 3.5(27.7.2011)

• Ekdahl

Těžko bez smyslu pro humor komedie točiti.(25.8.2018)

<< předchozí 1 2