Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V této komedii se Shirley MacLaine představí jako sedm různých žen v sedmi povídkách. Jako Paulette si nechá vyznat lásku v pohřebním průvodu svého muže, jako vědkyně Marie Teresa se musí vyrovnat s nevěrou svého muže. Linda se nechá uchvátit oddaností ctitelů, zatímco Edith pochybuje o obdivu svého muže. Eva s každým manipuluje a nejdůležitější je vyšachovat sokyni nikoli v lásce, ale v módě. Marie je připravená spáchat sebevraždu, zatímco Jeanne sní o tom, že je snad tajně milována. (Jezinka)

(více)

Recenze (23)

Willy Kufalt 

všechny recenze uživatele

Sedmkrát žena – sedm anekdotických povídek a jedna skvělá komediální herečka v různých polohách... a samozřejmě zajímaví mužští partnery pokaždé zcela jiné Shirley MacLaineové. Hned na úvod to nejlepší: miniaturní konverzačka během pohřebního průvodu, s brilantně dvořícím se Peterem Sellersem (ten mne dostane snad vždycky, tedy pokud zrovna nehraje jistého ničemu v pozici francouzského inspektora ;o)). Díky vtipným pointám a originálně rozehraným vztahům mezi muži a ženou nezklamou ani další povídky, i když některé ty výjevy ženské rozmarnosti byly občas až přepříliš praštěné (hlavně ta pojašená žena spisovatele). Nicméně hodně zábavná mozaika hříček se slušnou dávkou černého humoru vyvrcholí opět milou povídku. Zde se v pěkných epizodních roličkách objevili mladí Michal Caine a Philippe Noiret, ale pikantní pointu příběhu raději předem prozrazovat nebudu. Vztahoví "veteráni" a milovníci filmů typu Vražda ing. Čerta si hodnocení určitě rádi zaokruhlí na plný počet. ;-) 70% ()

noriaki 

všechny recenze uživatele

Trochu mi to připomnělo starší a lepší Dolarová manželství. Tam se sice Shirley MacLaine představila jen v jedné roli, zato zahrané třikrát úplně jinak. Stejně suverénně si poradila i s tímhle povídkovým filmem. Není se čemu divit, její herecká univerzálnost je impozantní a Vittorio De Sica má s chameleónskými herci bohaté zkušenosti. Za zmínku stojí zajímavá hudba, pod kterou se podepsal Riz Ortolani. ()

Reklama

vesper001 

všechny recenze uživatele

Povídkové filmy se hodnotí obtížně. Úroveň jednotlivých částí bývá zpravidla hodně rozdílná, a tak se tříhvězdičkové skóre přímo nabízí. V tomto případě jsou sice povídky zhruba stejně dobré, přesto dávám čisté tři. Co mi totiž opravdu nesedlo, byla hlavní představitelka a její silně předimenzovaný herecký projev. Snímek stojí rozhodně za vidění, jenže ani ne tak kvůli sladké Shirley jako kvůli jejím hereckým partnerům, kteří hrají bez výjimky bezvadně. Nejvíc mě potěšil vytrvalý nápadník Peter Sellers, workoholický spisovatel Lex Barker a tajemný pozorovatel Michael Caine. ()

Courtemanche 

všechny recenze uživatele

Komedie, která se skládá ze sedmi příběhů. Navíc, když je dělá Ital, tak je to ještě lepší, bylo jich natočeno nespočet, takřka jistý že něčím upoutá. Našli se i slabší příběhy, ale většinou jsem byl spokojený. Pohřební průvod má famózní poslední záběry, líbil se mi i příběh s dvojicí Gassman/Brando, anebo s Cainem (o tom příběhu je lepší předem nečíst, je to potom zábavnější). Hlavní hrdinkou těch příběhů je Shirley Maclaine a já doufám že ne naposled jsem ji viděl hrát takhle -v komedii- protože ta její hra byla na cenu. 3,5-4/5 ()

Oskar 

všechny recenze uživatele

...ale pokaždé Shirley MacLaineová. Scénárista Zavattini a režisér DeSica, druhdy představitelé italského neorealismu, natočili americkou bulvární komedii. Nevím, jestli už při psaní scénáře mysleli na Shirley, ale ta je ve všech sedmi příbězích vážně skvělá. Jednou jako vdova, která naoko truchlí, ale zároveň už má políčeno na rodinného lékaře (Peter Sellers!), podruhé prostitutka, intelektuálka, snobská dáma, která chce zavraždit jinou ženu jen proto, že ji ve společnosti viděla ve stejném modelu, jaký sama nosí a tak dále. Netvrdím, že je to nějaké veledílo, ale proměny Shirley MacLaineové jsou skoro stejně zábavné, jako bývají u Ivy Janžurové. 80% ()

Galerie (10)

Reklama

Reklama