Sedmkrát žena

Sept fois femme

Woman Times Seven

Komedie / Drama / Povídkový

Itálie / Francie / USA, 1967, 100 min

Shirley MacLaine je velice zvláštní osoba. Má velice vcelku podivný vztah ke své dceři i ke svému již zesnulému exmanželovi. Mám takový dojem, že v každé ze sedmi povídek tato tajemná herečka částečně ukázala svůj charakter. Zvláště v roli Lindy a Evy je Shirley pozoruhodně autentická. Její výkon je zde totiž excelentní a naprosto nenapodobitelný. Pochvalu si však zaslouží i její kolegové. 85%(5.3.2014)

Povídkové filmy se hodnotí obtížně. Úroveň jednotlivých částí bývá zpravidla hodně rozdílná, a tak se tříhvězdičkové skóre přímo nabízí. V tomto případě jsou sice povídky zhruba stejně dobré, přesto dávám čisté tři. Co mi totiž opravdu nesedlo, byla hlavní představitelka a její silně předimenzovaný herecký projev. Snímek stojí rozhodně za vidění, jenže ani ne tak kvůli sladké Shirley jako kvůli jejím hereckým partnerům, kteří hrají bez výjimky bezvadně. Nejvíc mě potěšil vytrvalý nápadník Peter Sellers, workoholický spisovatel Lex Barker a tajemný pozorovatel Michael Caine.(14.9.2011)

Tak pěkně popořádu. Paulette - krátká vypointovaná skica, Marie Teresa - škoda toho závěru, ale ženy jsou ženy; Linda - šílenost, kterou nechápu; Edith - myšlenkově asi nejslabší, zato krásně hravá Shirley MacLaine a jako vždy asexuální (nebo snad čistě platonický?) Old Shatterhand; Eva - to už jsem se začínal smát; Marie - skvělá povídka hraničící s groteskností. A Jeanne (Sníh), to nejlepší nakonec, čistou bělostí (ač se vlastně jednalo o touhu po nevěře) zářící oči a kvůli této poslední povídce dávám čtyři hvězdičky.(10.9.2012)

Sedmkrát žena – sedm anekdotických povídek a jedna skvělá komediální herečka v různých polohách... a samozřejmě zajímaví mužští partnery pokaždé zcela jiné Shirley MacLaineové. Hned na úvod to nejlepší: miniaturní konverzačka během pohřebního průvodu, s brilantně dvořícím se Peterem Sellersem (ten mne dostane snad vždycky, tedy pokud zrovna nehraje jistého ničemu v pozici francouzského inspektora ;o)). Díky vtipným pointám a originálně rozehraným vztahům mezi muži a ženou nezklamou ani další povídky, i když některé ty výjevy ženské rozmarnosti byly občas až přepříliš praštěné (hlavně ta pojašená žena spisovatele). Nicméně hodně zábavná mozaika hříček se slušnou dávkou černého humoru vyvrcholí opět milou povídku. Zde se v pěkných epizodních roličkách objevili mladí Michal Caine a Philippe Noiret, ale pikantní pointu příběhu raději předem prozrazovat nebudu. Vztahoví "veteráni" a milovníci filmů typu Vražda ing. Čerta si hodnocení určitě rádi zaokruhlí na plný počet. ;-) 70%(1.11.2019)

• josieaddms

Jak to u povídkových filmů bývá, některé jsou povedené, některé méně. Například ta s Peterem Sellersem byla hodně milá. Krátká, stručná, přímá, a zároveň úderná. Pak třeba ta o letušce která nahá čte poezii mi přišla poněkud ulítlá, a bez vyššího smyslu. Za to ale zase ta s Lexem Barkerem o přehlížené manželce na mě nějakým zvláštním způsobem udělala dojem. Ta s Arkinem byla docela originální, a ta o manželce co se chtěla pomstít mužovi za nevěru poněkud nezáživná. Ta o paničkách které se chtěly ukázat v nejlepších šatech poněkud poťouchle ironická. Nakonec to ovšem docela příjemně završila povídka s Michaelem Cainem. Celkový dojem ovšem z povídek byl poněkud průměrný, kdybych hodnotila jednotlivé povídky, vypadalo by to jinak. Takhle hodnotím celkový dojem. A je to sice milý, ale jinak zcela zapomenutelný film.(2.10.2012)