Reklama

Reklama

VOD (1)

Sotva si lze představit lepší symbiózu, než panuje mezi londýnskými policajty a místní galérkou. Zločinci vesele kradou, strážníci je příkladně zatýkají, a renomovaný módní návrhář Pearly Gates (Peter Sellers) si mne ruce, protože jako šéf zločinecké bandy přichází při svých pečlivě naplánovaných operacích ke slušným ziskům. Když však sami lupiči začnou být přímo při činu okrádáni falešnými policisty, Gates i celé londýnské podsvětí řekne dost! S těmito hejsky je nutno zatočit, a od toho je tu přece… naše policie! Vzniká tak dohoda, která v historii Scotland Yardu nemá obdoby - podsvětí připraví společně s policií na falešné strážníky past v podobě přepadení bankovního vozu převážejícího půl milionu liber. (dopitak)

(více)

Recenze (20)

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Banditi ztrácejí poslední jistoty a hroutí se jim svět, když to vypadá, že "už i fízlové jsou grázlové" :) Povedená komedie, která k mému překvapení a potěšení nespoléhá jen na Petera Sellerse, ale stejnou měrou i na neméně výborného Lionela Jeffriese. Michaela Cainea jsem si vůbec nevšiml - údajně tu vystupuje v malé roličce policisty v pozadí na stanici, ale rád bych aby mi to internet dokázal. ()

Snorlax 

všechny recenze uživatele

Nebohý Parker je smolař k pohledání, každý jeho brilantní plán je zmařen souhrou okolností, zlých náhod, zákeřných spolupracovníků i drobných chybiček v plánovàní. Film je postaven na velmi zajímavém nápadu, nejedná se sice o komedii, u niž se diváci povalují smíchy po zemi, ale pár vybroušených vtípků v něm rozhodně potkat lze. Za jeden z nejzdařilejších považuji promítání instruktážního videa. ()

Reklama

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Zářím štěstím, že žiji v době a místě, kde je propojení policie s organizovaným zločinem naprosto vyloučené - tedy říkal to policejní prezident. Tady zkrátka není možné, aby nepoctiví zloději převlečení za ochránce zákona okrádali poctivé zloděje a policie tomu jen nečinně přihlížela. To by byl skandál! To by bylo třeba vypracovat novou strategii a za nabídku jednoho dne bez zločinu donutit policii ochránit zájmy spořádaného domácího gangu na úkor nechtěných cizáků. Jen aby policie pracovala tak efektivně, jak by si vedení domácí zločinecké organizace představovalo. To by pak mohla být zábava. A ona to taky zábavná oddychovka je, i když některé vtípky jsou již poněkud vousaté. ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Typická britská komedie 60. let, která kombinuje prvky klasické grotesky a konverzační studiové komedie a staví na herectví a charismatu Petera Sellerse. Ten tentokrát není nešikovným popletou ve stylu své nejznámější postavy z Růžového pantera, nýbrž jde o jeho přesný protipól. Jeho Pearly Gates je uhlazený podvodníček, který s neodolatelným šarmem řídí malé zločinecké impérium. Jenže se mu do cesty připlete škodná v podobě drzého australského gangu, a tak musí spojit své síly se svými úhlavními protivníky z řad britské policie, aby se s tímto nebezpečím vypořádal. Někeré gagy dnes už tak nefungují a z pár scén je cítit určitá bezradnost ve stylu když nevíme co s tím, tak ať se všichni poperou. Řada dialogů a humorných situací je ale plně funkční i dnes, jako např. schůze zločineckého syndikátu, která paroduje meetingy politických stran (jednomyslně schváleno - a o čem jsme to vlastně hlasovali?) Vedle Sellerse září Lionel Jeffries v roli neschopného policejního komisaře. Celkový dojem: 75 %. ()

Oskar 

všechny recenze uživatele

"Pustíme si instruktážní filmy. Rififi, Den, kdy vyloupili Bank of England a nakonec Ligu gentlemanů. Pak probereme, v čem jsou pro nás tyto filmy přínosné." Film má docela originální zápletku - banda Australanů v přestrojení za londýnské poldy okrádá lupiče. To pochopitelně vadí jak pravým policistům, tak "poctivým" banditům. Přirození nepřátelé se proto spojí, aby protinožce vytrestali... Možná je škoda, že film tak často spoléhá na automobilové honičky a "detektivní" stránku zápletky, protože ani jedno z toho asi nebylo příliš účinné ani v konkurenci své doby, natož dnes. Mnohem trvanlivější se mi zdají mnohé dialogy ("Mám to, pane! Už to mám!" "Doufám, že to není nakažlivé.") a kreace dvou hlavních herců. Peter Sellers je tentokrát uhlazený velkolupič, který díky svému módnímu salonu získává od zákaznic informace o vzácných špercích a dlouho neztrácí hlavu ani tváří v tvář té nastolené komplikaci. Proplouvá filmem s ležérní nonšalancí á la Miloš Kopecký, s dabingem Jiřího Dvořáka a překvapivě bez příliš efektních výstupů. Křiklavější komika je totiž tentokrát svěřena někomu jinému. Lionelu Jeffriesovi. Kdykoli tohoto herce vidím, lituju, že se Petr Nárožný nevěnuje dabingu. ;-) Neuvěřitelná podoba. Karel Heřmánek v české verzi malinko snižuje vtipnost Jeffriesovy kreace, ale nejde o zásadní poškození. I když dávám "jen" tři hvězdičky, jsou poctivě zasloužené a udělené nikoli jen pro Sellersovu přítomnost ve filmu. 60% ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama