poster

Michael Jackson - pohled do soukromí (TV film)

 • Velká Británie

  Living with Michael Jackson: A Tonight Special

Dokumentární

Velká Británie, 2003, 110 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (53)

 • TheMaker
  odpad!

  :::::::::::::::::::: Ten chlap, co to uváděl, pak řekl, že nesnáší Michaela ! Proto hodnotím tak, jak hodnotím !! ,-) :::::::::::::::::(19.3.2009)

 • tron
  odpad!

  „Nesmiete stáť hudbe v ceste.“ Moja „znalosť Michaela Jacksona“ odpovedá mojej znalosti golfových loptičiek. To by bolo asi u takto kontroverznej osobnosti férové povedať na začiatok. Poznám jeho pesničky, na niektorých som vyrastal (ZACHRÁŇTE WILLYHO) a svojho času ma strašil jeho počin „Ghosts“, na ktorom spolupracoval so Stephenom Kingom, Mickom Garrisom a Stanom Winstonom. Takže nijako zvlášť ho nemilujem, ale ani nemôžem povedať, že by mi bol ľahostajný. Čo bolo so všetkými tými deťmi... to vedia už len oni. A teraz k „dokumentu“ Martina Bashira. Bashir je kokot. To pre typy ako on nie je urážka, ale pomenovanie, niečo ako „gorila horská“ alebo „medvedík koala“. Od prvých sekúnd sa mi sprotivil už fyzicky. Pokračovalo to afektovane vliezavým smiechom, zaliečavým ksichtením, nechutným tlačením na pílu (prinúti Jacksona tancovať, hoci mu niekoľkokrát povedal, že si to neželá, lebo sa hanbí) a kladením otázok, na ktoré nech by Jackson odpovedal akokoľvek, vyzeral by ako človek, ktorý potrebuje psychiatrov, psychológov, väzenskú stráž a staviteľa elektrického kresla. Proste kokot. Za to samozrejme Bashir nemôže a šťastie ľudí ako on je v tom, že si nikdy neuvedomia to, čo sú a prežijú svojím spôsobom šťastný život, na ktorého konci nebudú „nič ľutovať“. Aj jednoduchému divákovi musí byť evidentné, že Bashirovi ani omylom neišlo o objektivitu a od začiatku túžil po jedinom: ukázať škandalózneho umelca v čo najnechutnejšom svetle. V lepšom prípade ako trápneho úbohého tragikomického kuriózneho debila, v horšom ako pedofilnú nebezpečnú psychopatickú sviňu. Ak tento "dokument" uznáva fanúšik Michaela Jacksona, VEĽMI si odporuje.(13.11.2009)

 • Madison
  ****

  Pocity, ktoré mám z tohto dokumentu, sú veľmi rozporuplné. Na jednej strane obdivujem Jacksona ako človeka, ktorý sa musel vysporiadať s tlakom spoločnosti, s nekonečnými súdmi a obvineniami - ako on nazýva - ignorantských ľudí, no na druhej strane reportér dával jasne najavo, že mu slovné útoky na Jacksona robili doslova dobre. Ten dokument je zaujímavý, no nepozdáva sa mi, ako si reportér pospájal jednotlivé súvislosti, aby Michaela mohol čo najlepšie zhodiť. Takže ako to ohodnotiť? Ako dokument o silnej osobnosti tohto popového kráľa je to za 5*, ale nemorálnosť a strata reportérovej súdnosti to zvrhla na slabé 4*.(26.7.2009)

 • Phobia
  ****

  Lidé jsou fascinováni morbiditou, sbíhají se k dopravním nehodám, snaží se zahlédnout mrtvolu, sbírají a šíří různé nechutné klepy... Sledovat dokument o Michaelu Jacksonovi zavání podobně morbidní fascinací, jde o pohled do života jedné z nejslavnějších celebrit hudebního nebe, ovšem v tomto dokumentu je chytlavá hudba tohoto fenomenálního zpěváka a tanečníka podružností. Fanoušci Michaela Jacksona odsuzují snímek jako předpojatý, ale těžko lze očekávat, že by Michael byl do zachycených situací nucen, že by mu někdo diktoval odpovědi na otázky a říkal mu, jak se má chovat. Ne, bylo to bezprostřední, divné, úchylné, bizarní... A z tohoto hlediska i nejfanatičtější Michaelovi zastánci musí uznat: ten člověk byl psychicky zcela nevyzrálá bytost, zakrněl někde na úrovni přecitlivělého pětiletého dítěte, které naprosto nechápe běžnou realitu, nemá ujasněno, co je dobré a co špatné a musí mít vše, na co si ukáže (špičatý nos, bílou kůži, děti v posteli...). Zkrátka byl duševně nemocný, pokud měl nějaké psychoterapeuty, odvedli na něm skutečně mizernou práci. Obdivuji, co dokázal jako muzikant, spousta jeho songů nestárne a titul "popový král" není v tomto směru nijak přehnaný. Ale osobností šlo o duševně i tělesně zdegenerovanou trosku - nic na tom nezmění příčiny (zmršené dětství, otec tyran atd.). Z mého hlediska zajímavý dokument o jednom morbidně fascinujícím muži. R.I.P., Michaele, Tvá muzika je nesmrtelná. 75%(29.6.2009)

 • Ducharme
  **

  Pohled do soukromí to sice je, ale poněkud jednostranný. Martin Bashir dokázal, jak jednoduché je ukázat Jacksona jako naprostého magora. Je pravda, že "Majkl" rozhodně nebyl úplně normální, ale vybrat záběry a situace, které ho ukazují jen ve špatném světle, slepit je k sobě a označit to za biografický dokument je podle mě prostě ubohost. Pro obrázek o Bashirovi doporučuji Michael Jackson Interview: The Footage You Were Never Meant to See(9.7.2009)

 • JohnnyD
  ***

  Dokument je smutným obrazom kreatúry, ktorou Michael Jackson bol, prerastlým dieťaťom s voskovou tvárou a detskými očami, ktoré nechápu ostatných ľudí a ostatní nechápu jeho.(11.6.2009)

 • salahadin
  ***

  Nikdy bych se neodvážil hodnotit někoho, koho jsem osobně nepoznal a o kom vím jen a pouze z médií...z médií, co si fakta a skutečnost přeměňují podle potřeby tak, aby přinesly lacinou senzaci, šokující odhalení apod. Ani tenhle dokument mi nepřinesl kýžený efekt. Bashir je odporná hajtra a MJ ho nezajímal...přesto jsem se dozvěděl něco víc a nedokážu si představit, že by takový naivní člověk s (asi) dobrým srdcem mohl být pedofil. MJ to měl v životě velmi těžké, nepatřil jsem mezi jeho fandy, ale v žádném případě bych ho nikdy nehaněl...ať je mu lehká zem.(13.7.2009)

 • WANDRWALL
  *****

  Ano, i když tenhle film je jaký je, tak i na to má každý člověk právo. Tedy na omyly a podivnosti. Kladači otázek šlo hlavně o to udělat z M.J. co si o něm sám myslí!(10.6.2010)

 • Roman.Ticka
  ***

  Trefný komentář Madisona, nemám co dodat, můžu jen souhlasit, bohužel... :-((12.11.2010)

 • duklak2
  ****

  Michael Jackson byl mým idolem v mládí. Díky tomuto dobrému dokumentu jsem se dozvěděl hodně zajímavých věcí z Michaelova života. Dokonce měl prý komplexy, že ho otec bil a další nepříjemnosti. Nechápu lidi, kteří si z tohoto zpěváka dělají srandu, vždyť si sami přiznejte, že jste si taky v 90. letech min. století pouštěly kazety s tímto fenoménem a skvělým tanečníkem.(1.7.2008)

 • themic
  ****

  Michael byl vážně king a pořád je, i když jeho život vypadá tak jak vypadá. Škoda, že televizní dokumenty a noviny jsou zaujatě prezentovány proti MJ. Lidé pak nevědí co si myslet. No, tento dokument až tak špatný nebyl, ale stejně nic moc, hodně věcí tam chybělo. Hodnotím tak jak hodnotím hlavně z důvodu, že je to dokument o MichaeloviJacksovi, někdejším králi popu. 70%(6.1.2009)

 • NinonL
  ****

  Film se mi líbil. Jistě, je kontroverzní a je otázkou proč byl natočen tak jak byl. Pěvecký idol v něm vystupuje jako nedospělé dítě, které má rádo své stromy, na něž leze, svůj obchod v Las Vegas, kde utrácí milióny a své hračky v Neverlandu nebo hotelovém pokoji. Sám o svém dětství, rodině i jednotlivých příhodách hovoří se slzami v očích a rozechvělým hlasem. Martin Bashir mapuje jeho život tak jak ho sám vidí. Z dokumentu nevyplývá, že by Michaela nenáviděl nebo jím pohrdal. Spíše mi přišlo, že ho lituje. Za každým podivným příběhem z jeho života jako by byl otazník. Aspoň já ho tam cítím. M. Jacksonovi za jeho života film určitě nevadil, protože i negativní reklama je pro umělce přínosem. Nevím, zda ho sám viděl, ale podle mého názoru by se po jeho shlédnutí rozplakal. Sám nad sebou a svým osudem a nad tím, jak dobře ho film ukazuje.(22.6.2011)

 • KIT.HL
  ****

  Martin Bashir a jeho pohled na Michaela Jacksona.... poslední velká rána pro M.J.Mé čtyři hvězdy jsou pro M.J. DOKUMENT JE HODNĚ JEDNOSTRANNÝ. M-J. byl podivín. No a co! Kolik z Vás jste daleko větší a to Vás ani neznám. Stačí občas zajít na vaše slavné diskuze...........O NIČEM .Michaeli pro mě zůstaneš vždy KING !!!(29.6.2009)

 • Thewho18

  Jedna věc je jistá, Michael nebyl komunista.(30.6.2009)

 • Stanislav_H
  ***

  Jako suchej,starej strom, jako všeničící hrom, jak v poli tráva ... připadá mi ten náš svět, plnej řečí, a čím víc, tím líp se mám... Dobré. Jen by se Honza mohl naučit psát/mluvit spisovně.(9.1.2015)

 • corpsy
  *****

  Hodnotenie je pre MJ, za všetkú tú zdvorilosť a náklonnosť pustiť si niekoho do súkromia, z ktorého nakoniec vzišiel parchant parchantov.(26.1.2012)

 • MadBigMax
  odpad!

  Martin Bashir není dobrý filmař. Je to velmi špatný filmař, co nepochopil princip seriozního dokumentu. Ze svého filmu udělal krzeva mediální poznatky bulvarní zhovadilost. Využil důvěřivosti Michaela Jacksona a veřejně ho znásilnil.Musím přiznat, že Michaela neznám, jeho hudbu neposlouchám. Avšak Bashir by mě dokázal přesvědčit, že Jackson je zlý. Ani jinou variantu ve svém dokumentu nenabízí. Pouze okopíroval doměnky z bulvárních novin. A nejen to, Bashir veřejně kritizuje jeho jmění a výši příjmů, jako správný levičák ho ukazuje jako zvrhlého, tupého buržousta, co znásilňuje děti. Dokument by neměl reflektovat myšlenkové průjmíky nějakého joudy z anglie, ale nechat diváka aby si obrázek udělal sám. Nezaujatě přihlížet a nabízet informace, ne házet divákům soudy! Jako součást bulvárního magazínu, dokonale odvedená práce, jako dokument pouze hloupou fraškou!(13.7.2009)

 • MJMilan
  ****

  Tento dokument byl velice zvláštní, avšak přinesl divákovi opravdový pohled na Michaela ... pokud člověk pozorně sledoval, jak se Michael chová, bylo vidět, že tento "muž" má v sobě duši dítěte a nevěřím, že by někdy dokázal dítěti ublížit.(26.6.2008)

 • Iroquaise
  ****

  působivý, intimní dokument...dobře natočený, dobře provázený...ucelený obraz Jacksona jako specificky pokřiveného a v důsledku smutného a osamělého člověk...Martin Bashir skvěle trefil hranici mezi kritickou věcností a empatickou vnímavostí...(19.1.2012)

 • ganz
  ***

  Nejsem uznavačem michaela, ani jsem jeho nahrávky nikdy neposlouchal, ale uznávám že je jednou z mála tváří popu, která se držela celý svůj život a nevyšuměla během jednoho léta. Tento dokument v hodně částech na jacksona útočí, zvláště pak co se zneužívání dětí týče, já osobně uvěřil že michael je pouze dítě, které nikdy nechce dospět a užít si trochu ze svého ztraceného dětství. Co se týče toho jak vzniká muzika: Přijde že v této části ze sebe dělá michael jakéhosi ježíše pomusic, a popravdě mi to přijde jako nechutná póza. Dokument na mě udělal dojem, asi ne takový jaký si tvůrci přáli, ale přesto zafungoval. Začal jsem mít k michaelovi respekt nejen jako k muzikantovi, ale také jako ke člověku/dítěti.(10.7.2009)

<< předchozí 1 2 3
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace