Po smrti Čingischánova syna se tatarská říše rozpadá, přežívá pouze několik kmenů ovládaných krutými a divokými náčelníky. Mezi nimi se prosazují Ghuzové, nepřemožitelní stepní lupiči pod vedením statečného Sandarchána (Kirk Morris). Ten kvůli tučnému výkupnému unese dceru mocného Yesenchána (Franco Cobianchi) Samiru (Ombretta Colli), čímž nevědomky uvede kolo mongolských dějin opět do pohybu. (J.Connor)

J.Connor

Typický levnější sandál své doby, který překvapí místy docela obstojnou výpravou, ale nepotěší chabým zkratkovitým scénářem. U nás uvedla v roce 1994 TV Premiéra (v CZ znění Daniela Bartáková, Kateřina Hrachovcová, Tomáš Juřička, David Prachař, Jiří Holý). ()

Martin741

Genialne, vacsina peplumov sa mne osobne spaja bud so Starovekym Greckom alebo s Rimom, no a toto peplum hovori o Mongolskej Risi 13. storocia a o smrti Temudzina - Genghis Khana. len jeho dielo, ktore sa rozhodol, ze urobi roku 1205 uprostred mongolskych stepi v akomsi stane, bolo impozantne. Tuna ide o tlupu stepnych lupicov, a cely film sa toci okolo nich. Dialogy su perfektne, fakt lepsie som uz dlho nepocul, herci boli mne neznami, ale hrali o dusu, a taxom po dopozerani filmu odchadzal maximalne spokojny . 98 % ()

majo25

Ďalekovýchodný dobrodružnák, v ktorom si hl. postavu opäť strúhol toporný a málocharizmatický Morris. Zaodený do kože ani len svaly neukáže. Zaujímavejší sú skôr záporaci, všeliakí cháni, ktorí si silou chcú podrobiť svojich susedov. 'Cherchez la femme' a ani tu to nie je výnimka. Intrikánska zápletka je znesiteľná, škoda, že sa to nedá povedať o súbojoch, ktoré sú žalostné, vrátane toho jedného zápasníckeho. A takisto o kulisách - tvorcom zjavne nikto nevysvetlil, že vtedy o murovaných palácoch mohli ďalekovýchodné národy jedine snívať. ()