curunir

,,AKO SOM SKROTILA TVOJE TELO, TAK SKROTÍM AJ TVOJE SRDCE." __ (Ne)Typický peplum neortodoxne zasadený do orientálneho prostredia. Žiaľ, až dve tretiny deja sú akési čajové a priveľmi nefungujú, pretože hlavná zápletka je pomerne nedomyslená a trúfam si napísať, že dokonca aj nezaujímavá. Jednoducho, keď sa vo filme objaví replika: ,,Zo zdrojov, ktoré vám nemôžem odhaliť, viem, že sa tajomná veštba čoskoro vyplní.", nie je všetko v poriadku. Maciste (alebo Herkules) je bábkou raz v rukách ,,dobrých", inokedy je v područí ,,zlých" , po nepriateľských vojakoch hádže kolosálne skaly alebo nadrozmerné sochy a nedbá ich prosieb, aby ich ušetril. Pobavilo ma to. Hlavnou zápornou postavou je žena, avšak nie je zastúpená v záverečnej konfrontácii. Miesto toho Maciste v podzemí ,,Údolia hrmiacej ozveny" dáva na frak tupým pravekým neandertálcom, ktorí - ktohovie prečo ? - bijú kyjakmi na plechy a gongy, čím vyvolávajú zemetrasenia, kvôli čomu nemožno cez územie prejsť. Aj vzhľadom na príbuznosť prostredia mi púť kmeňa do ,,Zeme zelených pastvín" asociovalo putovanie Židov do zasľúbenej zeme. Veľká škoda, že už spomínaný trocha nezmyselný dej sa poriadne rozbehne až polhodinu pred koncom. (6. hodnotenie, 1. komentár k filmu) ()

majo25

Kirk Morris vo svojom ďalšom dobrodružnom fantasy, v ktorom opäť stvárňuje Macisteho. Naivnosť sprevádza film prakticky vo všetkých oblastiach - od hercov cez súboje a triky až po samotný scenár. Morris tradične toporný, ale na úlohu siláka Macisteho to viacmenej stačí. Čo ma nemilo prekvapilo ale bolo, že film do istej miery pripomína o 3 roky staršie fantasy - rovnako v hl. úlohe s Morrisom - Trionfo di Maciste. De facto vykráda sám seba, kedže ide o rovnakého režiséra. ()