Tak si představ

Zuhause ist der Zauber los

Tak si predstav

Komedie / Drama / Rodinný / Fantasy

USA / Německo, 2009, 103 min

Ze začátku jen nudný pracovní jednání a věci, ve kterých jsme se ztrácela, ale pak mě to začalo náramě bavit a vyklubala se z toho krásná rodinná komedie. Musela jsem se až smát, jak bláznivé to bylo. Yara byla bezvadná, naprosto přirozená a Murphy jako vždycky super. Jejich výpravy do světa pod dekou jsem milovala. Po dlouhé době opravdu moc pěkný odpočinkový film. Za šťastný konec jsem byla vděčná, bez něj by to nebylo ono. Teď už vím co všechno lze dát na palačinky!!! :)(3.1.2013)

Jedna velká komedie v podání Eddie Murphy, možná, když se na to podíváme očima malého dítěte, zažijeme dkonalou, tedy dobrou komedii na sobotní večer. Z pohledu ale dospělého člověka vidíme plno laciných vtipů a ani Eddie Murphy to holt nezachrání. Občas jsem se zasmál, ale jenom málokdy. Ale když vemem v potaz to, že je to teprve druhý film v podání režiséra Karey Kirkpatrick, tak docela dobré. Film Za Plotem se mi ale líbil více. Proto 55%.(16.1.2012)

Já se u toho skvěle bavil a protože jsem v reálu taky trochu nahlédl do oboru finančního poradenství, tak to mé vnímání filmu zvedlo ještě o stupeň výše. Tenhle film v sobě snoubí mnoho prvků a to vyšinutí pojetí do fantastična a následné ještě dotažení do absurdna, které tomu dává komediální ráz mi prostě sedlo. Není to sice nějaký šperk mezi filmy, ale mě si i tak získal. Od počátků devadesítých let jsem asi žádný další film s Eddiem Murphym neviděl, tohle mě přivádí na myšlenku poohlednout se po tom, co vlastně v současnosti točí.(4.9.2010)

***Celkem 54%***TV/// Obsazení 5/10 Děj 5/10 Hudba 6/10 Prostředí 6/10/// PLUS: prostředí ve kterém se děj odehrává (práce+rodina), mírný náznak fantasy je poutavý a osvěžující, hlavní postava a její chování (to racionální) MÍNUS: naopak hlavní postava a její komediální chování, tedy spíš tradiční Eddie Murphy, není to naštěstí přehnané, ale je to pořád on a pokud vás irituje, tady s ním budete mít opět problém, kdo ho máte rádi berte to spíš jako plus, bohužel pro mě to až tak zábavné není./// Shrnutí: Mohlo to být lepší i horší. Je to takový rozumný střed, který docela zajme příběhem a snad dříve neodradí snahou o vtip, který už dnes málokoho pobaví. PS: Celkově bych tento film spíš doporučil dětem, které v něm najdou to potřebné kouzlo a budou se příjemně bavit. A rodiče možná s nimi.(6.2.2013)

Ty poslouchej, tak si představ, že tento filmek není tak špatnej, jak tomu zdejší hodnocení naznačuje. Eddie Murphy točí posledních deset dvacet let opravdu kvalitní filmy. Ano, vkládám do toho spousty ironie. Je to opičák a málokomu jeho humor hraje přímo do noty. Zde je klasická ohraná pohádka, Eddie je jak vyměněný a mě to vše slušně baví. Na filmu je kouzelné opět to, že práce musí dát přednost tomu důležitějšímu. Dobrému tátovi! A tím nakonec byl a zůstal i šáša Murphy. 70%(22.1.2014)