Tak si představ

Zuhause ist der Zauber los

Tak si predstav

Komedie / Drama / Rodinný / Fantasy

USA / Německo, 2009, 103 min

S Eddiem Murphm to už asi lepší nebude. I když Tak si představ není tak špatným filmem jak jsem si představoval. Ten nápad, že kouzelná deka pomáhá finančnímu poradci v jeho konání je celkem zajímavý, ale jinak film nepřináší nic zajímavého. Vše je takové jaké by mělo být na film podobného ražení. Nic světoborného, ale rozhodně nelituji shlédnutí tohoto filmu. Co se týče rolí Eddieho Murphyho, tak je to jedna z těch lepších z poslední doby.(29.12.2012)

Ze začátku jen nudný pracovní jednání a věci, ve kterých jsme se ztrácela, ale pak mě to začalo náramě bavit a vyklubala se z toho krásná rodinná komedie. Musela jsem se až smát, jak bláznivé to bylo. Yara byla bezvadná, naprosto přirozená a Murphy jako vždycky super. Jejich výpravy do světa pod dekou jsem milovala. Po dlouhé době opravdu moc pěkný odpočinkový film. Za šťastný konec jsem byla vděčná, bez něj by to nebylo ono. Teď už vím co všechno lze dát na palačinky!!! :)(3.1.2013)

• Smok

Pracovne vyťažený finančník si nájde riešenie pracovných problémov v úteku do sveta fantázie so svojou malou dcérou, ktorá mu je v tejto oblasti poradcom. Spolu sa utiekajú k vyfantazírovanému svetu víl, drakov a hustých lesov. A ja sa pýtam, koho chceli tvorcovia osloviť? Dospelí sa unudia k smrti, deti film nepochopia, čiže celý počin mi teda pripadá tak trochen "mimo mísu".(20.2.2010)

• drankeryth

Na pozretie filmu ma lakalo to oznacenie, ze je to fantasy, co bola velka chyba. Nic take sa tam nedialo, akurat ze ten maly spratek mal imaginarnych priatelov, ktorych nebolo vidiet a dufal som, ze ich neskor ukazu ako vlastne vyzeraju. Nic take, ani omylom. To zaradenie fantasy mozu rovno vyskrtnut:( A co sa tyka komedie, bolo tam obcas nieco zaregistrovat, ale bolo toho uplne malo, co je dost chabe na komediu. Je to skor taky rodinny film, kde to skripe na kazdom kroku. Obcas nieco zahlasil Eddie Murphy, ale nebolo toho moc a to jeho saskovanie okolo tych imaginarnych priatelov jeho dcery mi aj liezlo na nervy. V poslednej dobe su jeho filmy blizko k bodu mrazu a preto ani tento film neni ziadnou vynimkou a tiez patri medzi slabe atrapy, ktore sa urcite stratia v case a nikto si ich ani nebude poriadne pamatat, ze take filmy aj boli.(4.3.2012)

• 6sense

Fantazie je nádherná a jen málokdo jí opravdu má, tady je to zjevně hraný narozdíl třeba od filmu Phoebe v říši divů, kde je z ní fantazie opravdu "cítit". Nepochopitelný klišé dávání přednosti práci před rodinou vyústilo i v infantilní chování otce když chce deku, i za cenu probuzení všech v okolí, aby měl úspěch v práci.(25.2.2010)