Tak si představ

Zuhause ist der Zauber los

Tak si predstav

Komedie / Drama / Rodinný / Fantasy

USA / Německo, 2009, 103 min

Jedna velká komedie v podání Eddie Murphy, možná, když se na to podíváme očima malého dítěte, zažijeme dkonalou, tedy dobrou komedii na sobotní večer. Z pohledu ale dospělého člověka vidíme plno laciných vtipů a ani Eddie Murphy to holt nezachrání. Občas jsem se zasmál, ale jenom málokdy. Ale když vemem v potaz to, že je to teprve druhý film v podání režiséra Karey Kirkpatrick, tak docela dobré. Film Za Plotem se mi ale líbil více. Proto 55%.(16.1.2012)

I přesto že kromě starších vyjímek točí E.Murphy jeden blbej film za druhym,tahle rodinná komedie neni špatná.Sice nic objevnýho,ale co na poli rodinnýho příběhu můžem čekat za originalitu.Murphy tady hledá cestu k citům svoji dcery,ale jako kariérista a pokrytec to nezvládá,a ještě to přináší spoustu legračních situací.Sice sem milovník jinejch žánrů,ale proto to nevodsoudim,když vim,co jsem si půjčil.Takže se nebojim dát 70%.(11.1.2010)

• Martin741

Kirkpatricka poznam hlavne ako scenaristu - Slepici Ulet, Za plotem, kde myslim ze film Za plotem 2006 aj reziroval, teda natocil. Toto je ale slabota takmer zo vsetkych uhlov pohladu : rezia, scenar, herecke vykony, kulisy a co ma dorazilo, su mimoriadne plane dialogy, to fakt uz sa lepsie pocuva mleti dzendr hoven nez toto. Murphy /Beverly Hills Cop 1 -3, Zamilovany Profesor/ tu bol zbytocny, nic sa nedeje ..... a v kinach to komplet zhorelo. Uz po Zamilovanom profesorovi sa zacal Murphy vytracat, a definitivne vytratenie z filmu potvrdil Policajtom ze San Francisca. Tu uz je to vyslovena bieda, mizeria : 5 %(16.6.2018)

• OG_Swifty

V top komentáři se píše, že si stádo myslí o Eddiem nějaký špatnosti. Já mám Eddieho moc rád a přesto nemůžu jinak než tenhle film hodit mezi silně podprůměrný... Film je o tom, že Eddie Murphy je akciový analytik, který nemá čas na svojí dcerku (klasika rodinných filmů). Dcerku znásilnili a ona je teď mešuge; chodí s ručníkem na hlavě a povídá si se smyšlenýma princeznama Janou, Hanou a Danou (ve skutečnosti mají víc fantasy jména, ale zapomněl jsem je) a jejich matkou paní Čvachtovou. Životy fotra a mešuge dítěte se propojí v momentě, kdy mu dcera počárá podklady na schůzku píčovinama (což jí poradí princezny) a ukáže se to všechno být jako pravda (jako že akcie firmy A jdou nahoru, firmy B dolů a firmy C a D se spojí). No a pak už je drtivá část filmu o tom, jak fotr běhá taky s ručníkem na hlavě a skrz dceru komunikuje s neexistujícíma postavama, jejichž rady vždycky vycházej. Pokud si někdo vybavuje díl Simpsonů, kde Homer koukal s Lízou na americkej fotbal, ona předpovídala výsledky, a Homer vyhrával prachy u Vočka, tak tohle je přesně totéž. Pak přijede otec Washington, dá Eddiemu lepšího fleka a film skončí. Jediná vtipná část byly asi scény s Thomasem Churchem (Sandman ze Spidermana), kterej tady hraje indiánskýho rivala v analytický firmě a furt mele nějaký typický nesmyslný indiánský moudra.(10.4.2016)

Ty poslouchej, tak si představ, že tento filmek není tak špatnej, jak tomu zdejší hodnocení naznačuje. Eddie Murphy točí posledních deset dvacet let opravdu kvalitní filmy. Ano, vkládám do toho spousty ironie. Je to opičák a málokomu jeho humor hraje přímo do noty. Zde je klasická ohraná pohádka, Eddie je jak vyměněný a mě to vše slušně baví. Na filmu je kouzelné opět to, že práce musí dát přednost tomu důležitějšímu. Dobrému tátovi! A tím nakonec byl a zůstal i šáša Murphy. 70%(22.1.2014)