Evan Danielson je úspěšným finančníkem, který miluje svou práci. Bohužel kvůli ní zanedbává svou rodinu. Na každého ale jednou dojde. Evanovi se množí problémy a s jeho kariérou to jde z kopce. A neví, jak z toho ven. S řešením přijde až jeho sedmiletá dcera Olivie, která ho pozve do svého smyšleného světa imaginárních princezen. Spolu se pak vydají na vzrušující cestu, během které Evan zjistí, že někdy není potřeba nic než jen trocha fantazie a lásky. Díky tomu si uvědomí, že by se svou dcerou měl trávit víc času. (TV Nova)

drankeryth

Na pozretie filmu ma lakalo to oznacenie, ze je to fantasy, co bola velka chyba. Nic take sa tam nedialo, akurat ze ten maly spratek mal imaginarnych priatelov, ktorych nebolo vidiet a dufal som, ze ich neskor ukazu ako vlastne vyzeraju. Nic take, ani omylom. To zaradenie fantasy mozu rovno vyskrtnut:( A co sa tyka komedie, bolo tam obcas nieco zaregistrovat, ale bolo toho uplne malo, co je dost chabe na komediu. Je to skor taky rodinny film, kde to skripe na kazdom kroku. Obcas nieco zahlasil Eddie Murphy, ale nebolo toho moc a to jeho saskovanie okolo tych imaginarnych priatelov jeho dcery mi aj liezlo na nervy. V poslednej dobe su jeho filmy blizko k bodu mrazu a preto ani tento film neni ziadnou vynimkou a tiez patri medzi slabe atrapy, ktore sa urcite stratia v case a nikto si ich ani nebude poriadne pamatat, ze take filmy aj boli. ()

M.i.k.e

v rámci rodiných filmů poměrně standartní záležitost...zhruba do 1/3 mi to neskutečně lezlo na nervy,aby se pak film přes relativně slušnou i zábavnou střední část propracoval k očekávanému a povinnému ultra sladkému a šťastnému konci.Jako rodinná podívaná (kterou ocení spíš děti) na nedělní odpoledne to stačí,ovšem pravda je taková,že Murphy už stvořil lepší kousky...40% ()

honajz

Podle mě slušný snímek a ve svém žánru rodinného filmu i chytře napsaný a dobře zahraný. Eddie Murphy si přestal konečně hrát na šaška (i když v Beverly Hills mu to sedlo), přesedlal na rodinný film a trochu se umírnil - k dobru věci. Rodinné komedie jsou na jedno brdo. Většinou je jeden z rodičů workoholik, děti strádají, pokud vůbec jsou, a na fantazii už dávno není čas. Stěžovat si, že rodinné filmy obsahují právě a jenom tohle poselství je podobné, jako stěžovat si, že space opera se odehrává na kosmické lodi ve vesmíru. Takže při posuzování tohoto žánru je nutné spíše jen přihlížet k originalitě podání, případně, a to v mnohem více případech, trapnosti a chtěné veselosti. Snímek Imagine That! (Představ si to!, jak by zněl poctivější název filmu) naštěsí patří k oněm originálním. Je naprosto kouzelné, jak jemně, v podtextu, pracuje s písničkami a texty od Beatles (a nejde jen o onu závěrečnou píseň na besídce, narážek je mnohem, mnohem více). Velice šikovně je rozehrán a dohrán fantazijní svět dcerky. Chvílemi jsem čekal, že bude reálně zobrazen, což by mi ale na druhé straně přišlo příliš přehnané, naštěstí i zde zůstalo jen a jen na fantazii diváka. Příběh je vlastně prostý - do finančně-analytické firmy přichází konkurenční chlápek a Eddie je najednou na vedlejší koleji. Avšak jen do chvíle, než zjistí, že víly z kouzelné deky jeho dcerky, již má tento týden na opatrování, dovedou předvídat pohyb akcií na finančních trzích s naprostou přesnost. Deka se stane Eddieho posedlostí, v žebříčku popularity ve firmě stoupá výš a výš, obávaného konkurenta nechává za sebou - avšak úměrně tomu zanedbává dcerku, dokonce jí ukradne deku a nechce přijít na její školní besídku, protože by nemusel být povýšen. Samozřejmě to skončí happy endem, od toho rodinné komedie jsou. Samotný nápad s kouzelnou dekou už takto má něco do sebe, je hodně neotřelý. A přitom v USA jde o skutečně prodejní atribut, něco jako u nás "egyptské" amulety. Personifikovat ji jako bránu do fantazie, jež se posléze dokonce ukáže zbytečnou, když člověk má fantazii sám v sobě, není už tak neotřelé, ale zde naprosto v pohodě funguje. A musím říct, že umírněné komediantství Eddiemu prospělo podobně, jako když se ve svých snímcích ukrotil Jim Carrey. Jeho zpodobnění uspěchaného otce, který však neztratil fantazii a dokáže na plném náměstíčku zatancovat víle, nepatří sice k extra rolím, na Oscara to skutečně není, avšak výkon je úměrný filmu a jeho poselství, nepřečnívá, ani nepřehrává. Disk je doslova nabit bonusy, jež jsou rozloženy na dvou stranách bonusového menu. Sice posléze zjistíme, že první strana obsahuje rozstříhaný film o filmu, a druhá rozstříhané nepovedené scény, ale má to své logické členění. Takže zde máme: komentář režiséra a té malé herečky Yari Shahidi (jen s GB titulky), dokumentíky Yara Shahidi v zákulisí (7:17), rozhovory s režisérem a herci (8:53), chválu Yari a kamerové zkoušky s ní (2:27), o americkém fenoménu hvězdných dek (3:40), krátký film o filmu (7:36), co skutečně říkali reportéři v pozadí některých scén (5:09 - nejzábavnější video z celé nabídky!), nepovedené indiánské scény (4:48), nepovedené scény "otce a dcery" (5:25), pět vystřižených scén včetně alternativního konce a "drsného režisérského sestřihu" (8:40) - to vše již i s CZ titulky. () (méně) (více)

Olík

Úspěšnému finančníkovi pomáhají s pracovními rozhodnutími imaginární pohádkové postavy, které vidí pouze jeho sedmiletá dcerka. Když se Eddie Murphy nesouká do kůže tunových primitivů, tak je stále schopen postarat se o celkem slušnou rodinnou zábavu. Infantilnosti se opět nevyhneme, ale Norbit ani nikdo od Klumpů to zaplaťpánbůh není! ()

Evii.B

Ze začátku jen nudný pracovní jednání a věci, ve kterých jsme se ztrácela, ale pak mě to začalo náramě bavit a vyklubala se z toho krásná rodinná komedie. Musela jsem se až smát, jak bláznivé to bylo. Yara byla bezvadná, naprosto přirozená a Murphy jako vždycky super. Jejich výpravy do světa pod dekou jsem milovala. Po dlouhé době opravdu moc pěkný odpočinkový film. Za šťastný konec jsem byla vděčná, bez něj by to nebylo ono. Teď už vím co všechno lze dát na palačinky!!! :) ()