Sú štyri a každá je iná. Alebo skôr: je ich päť. Štyri dcéry a matka. Otec, hlava rodiny je vo vojne a dievčatá majú čo robičť, aby sa o seba postarali. Ale nie je to až také zlé. Keby svetu vládli ženy, zrejme by neboli žiadne vojny. Ženy totiž rozmýšľajú celkom inak...Chcete dôkaz? Tu ho máte... (oficiální text distributora)

01Zuzana10

dosial som Little Women necitala /co sa dufam zmeni ak najdem preklad/. Velmi ma zaujal krasny pribeh ako som ho uvidela vo filmovom spracovani z roku 1994 so skvelou Winonou Ryder. Tak som v ocakavani chcela vidiet i tuto verziu. Zpociatku som sa sklamala... tak sa mi pacil Laurie a tu ...no... herec mi prisiel uplne nesympaticky. i Susan Dey hrajuca Jo. Snazila som sa cez to preniest a podarilo sa. Na konci hodnotim na 3 hviezdy. (miestami 3 a 1/2 :) ) Na vic sa nezmozem. Ale som rada, ze pribeh sa trosku viac rozvijal, zretelnejsie ukazal charaktery hlavnych postav.... Tu nevynechali detaily ako napr. vyvoj vztahu Laurie + Jo, co sa mi pacilo. oooh... skoda, ze LW 1994 neni dlhsie a prepracovanejsie.. ale i tak ma moje sympatie. joo.. este 1 poznamocka - co za hrozne exteriery to pouzili?! Napr. ,,park", les, kde sa boli korculovat, budova v NY... hruza:-/ velke minus tejto verzie /kostymy a doplnky nekomentujem - teda az na tu PLASTOVU pokryvku hlavy NY vydavatela! v 19.storoci?/ celkovo: som rada za novy zajimavy pohlad na carovne Little Women ()

blondboss

Ďalšia tentokrát televízna verzia známej predlohy od Alcottovej, ktorá v podstate ponúka veľmi podobnú romantickú atmosféru, aj keď je vidieť ten televízny look a aj to, že výpravnosť sa niekam vytratila. Na televízne pomery ale fajn miniséria a vidieť Williama Shatnera v inej ako sci-fi polohe je tiež na nezaplatenie. Takže ako tak som bol spokojný. 55 % ()

vladi87

Vzhľadom na dĺžku snímku sa tento film premietal v 2 dieloch. Nemám rád filmy na pokračovanie, ale po vzhliadnutí prvej časti som sa rozhodol pozrieť si aj druhý diel.Príbeh je dobre spracovaný(jedná sa o filmové spracovanie románu od Louis May Alcottovej), nechýba mu potrebná dynamika, počas viac ako 3 hodín sledovania som sa ani raz nenudil. Herecké výkony sú slušné, výborne zahrané boli najmä postavy Jo March (Susan Dey) a teta March (Greer Garson). ()