Hora odvahy

Jacques Steyn

Martin Walsh

Scénografie:

Robb Wilson King

Tento film, bol prvý, čo sme mali na videokazete, krátko na to, ako sme kúpili videoprehrávač. Nemôžem dať menej ako päť. Videla som to asi 10krat, vlastne aj viac. :)(15.3.2008)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $1,393,610Tržby Celosvetovo $-(24.1.2009)

Trochu přitažené za vlasy včetně doslova neuvěřitelného sjezdu ze svahu na stařičkých lyžích!Jinak se to ale dá hravě zkouknout a je tam mladej Charlie Sheen.(24.11.2017)

Heidi, děvčátko z hor, už dospěla do puberty. Začíná se měnit její vztah ke kamarádu Petrovi (ale, proboha: v kterém švýcarském kantonu se jeho jméno vyslovuje "pítr"?). Do idyly čím dál víc zasahuje válka. Epizoda v sirotčinci má poněkud dickensovský nádech, ale možná je to jen prostředím. Těšila jsem se sice na daleko víc alpského barvotiskového kýče, ale beru: ano, takhle to mohlo být.(12.8.2007)

Tak trochu jiná a částečně pro dospělé dělaná verze známého příběhu o dívence Heidi, kterou ve své chalupě v Alpách vychoval dědeček. Toho zde ztvárnil poměrně známý hollwoodský herec, původem Čech, Jan Rubeš. Kromě něj se tady objevuje i Charlie Sheen ve vedlejší roli mladého vojáka, kterého má Heidi ráda.(26.7.2002)