Rubber Johnny

Krátkometrážní / Animovaný / Horor

Velká Británie, 2005, 6 min

• Z0oMb3E

Opäť niečo, čo ide úplne mimo mňa. Neviem, či na toto nie som dostatočný intelektuál, alebo dostatočne zvrátený, ale na toto sa nedalo ani pozerať, ani počúvať. Mám pocit, že niečo podobné by som dokázal natočiť niekde na pohotovosti, onkológii alebo chirurgii aj ja. http://www.youtube.com/watch?v=0wXVnnNzob4(25.3.2011)

Chris Cunningham je génius - tady je krásně vidět, čeho je schopen, když nemusí hlídat žádné meze konvencí nebo estetiky. Zároveň je to tvrdý úder na solar všem rádobyfilmařům, kteří se vymlouvají na nedostatek financí - houby, pánové, prostě vás pánbů nemá rád a nedal vám ani drobek talentu! Chris Cunningham natočil a sestříhal prakticky sám a prakticky za darmo něco, co jde suverénně na hranu všeho, co jste předtím viděli. Postavte mu pomník.(22.11.2008)

Ultra kvalitný šok, najmä keď som to videl v noci a nemal som najmenšie tušenie o čo ide!!! Kruté hrátky s ľudským telom alebo David Lynch keď si šňupne a pustí si elektroniku? Každopádne jeden z najväčších zážitkov tohto roku a to je len Marec! Okrem toho by som vyzdvihol technickú stránku filmu, pri každom pozretí odhalíte niečo nové. Perfektný strih, režisér klipov sa nezaprie.(3.3.2006)

Je to holt pan Božský:) V oblasti videoklipu se suverenně drží na piedestalu spolu se Spikem Jonzeem a Michelem Gondrym a ačkoli je tenhle obrácený videoklip (hudba se dotáčela k filmovým záběrům) neuvěřitelná šílenost, která snese srovnání snad jen s Mazací hlavou, stále nám připomíná, že máme co dělat s velmi originálním tvůrcem(24.9.2008)

Maximálně divné! Zkuste si představit svůj nejdivočejší flám (pakliže si jej pamatujete), vsugerujte si do svých vzpomínek psa s fosforeskujícíma očima a stvoření podobné mimozemšťanovi, zhasněte světlo, rozsviťte zelenou lampu a… anebo víte co, raději se podívejte na tenhle psychedelický experiment sami.(8.3.2007)

• - Johnny je postižen nemocí zvanou hydrocephalus, jde o abnormální nahromadění mozkové tekutiny v dutinách a komorách mozku. Takto postižený člověk trpí bolestmi, křečemi. Nemoc má za následek právě také postupné zvětšování hlavy. (Abes)

• - Rubber Johnny je v Británii slangové označení pro kondom. (Abes)