Reklama

Reklama

Šestiraňák

(festivalový název)
  • Velká Británie Six Shooter
všechny plakáty
Krátkometrážní / Komedie
Velká Británie, 2004, 27 min

Obsahy(1)

Pan Donnelly má namířeno domů - vrací se z nemocnice, kde dal právě sbohem své zesnulé manželce. Když nastupuje do vlaku, ještě netuší, že to pro dnešek zdaleka nebyla jediná zneklidňující situace... (Richie666)

Recenze (143)

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Six Shooter je takový malý krátkometrážní zázrak. Tento držitel Oscara ve vás probudí neodolatelnou touhu jen tak sednout na vlak (no jen považte - dobrovolně sednout do vlaku vypraveného ČD) a jet. Martin McDonagh potvrzuje, že Irové jsou tak trochu šáhlí raplové. Ovšem úžasně vtipní. A třeba cestou zahlédnete i nějaké ty ovce či aspoň zjistíte proč se vyplatí mít při sobě šroubovák a zapalovač (aneb MacGyver hadr). Přesto mě McDonagh překvapil. Že je vtipný jako málokdo, to už dávno vím z jeho inscenací, ale že k tomu nepřidal "to navíc" mě docela mrzí. ()

Lupes 

všechny recenze uživatele

Sprostý kecy náctiletých spratků nepovažuji za humorné a nepomůže ani to, že se to celé nalakuje tzv. na černo. Snažím se i pochopit, že se někdo popadá za břicho při historce o vybuchlé krávě - ostatně švandu z "hovínka" mají už předškoláci, a ne všichni holt dojdou na střední. Nicméně objevovat v podobných kecech filosofická životní moudra je natolik smutné, že mne zdejší komentáře spolu se zjištěním, že autor je údajně současným nejhranějším dramatikem po Shakespearovi, uvrhly do hluboké deprese. Uznávám, Brendan Gleeson hraje skvěle a má fakt blbej den :), stejně blbej den má nakonec i pan králík (o jeho herectví raději mluvit nebudu), a díky těmhle dvěma smutným hrdinům je to jedna*. ()

Reklama

Krojcek3 

všechny recenze uživatele

Krátkometrážní černá komedie z jednoho kupé ve vlaku. Chlapík se dozví, že mu umřela žena - jede domů vlakem. Vedle sedí manželský pár, oba manžele mají slzy v očích, mají nějaké trápení. A s nimi ve vagónu sedí mladík, jehož drzost ptát se na to, po čem mu nic není, je zřejmě hnána jeho vlastní nervozitou. Málo kdo toto setkání přežije. Při tomto snímku se do sluchátek smála i tlumočnice. ()

gogos 

všechny recenze uživatele

Syrový, mrazivě chladný a brutálně vtipný kraťas. Takhle nakombinovat film dokáže snad jenom Ir. McDonagh už v tomto kraťasu naznačil, že se v něm ukrývá obří potenciál a úžasná tvůrčí schopnost. Jen doufám, že současnou frekvenci jeden film za 4 roky autor trochu zrychlí. Gleeson se tradičně ukazuje ve výborné světle kdo mě neskutečně překvapil je mladík Conroy. Six Shooter ukrývá v necelé půlhodině to, co nedokáže odvyprávět většina dlouhometrážních bijáků. Nemůžu jinak než za 5*! ()

AloeB 

všechny recenze uživatele

Osobité režisérovo pojetí je zde znát každým coulem a každou minutou snímku, bohužel je to stále levnější práce a krátký formát autorovi škodí, protože delší děj by více rozvinul postavy a děj by nemusel nutně působit jako vykonstruovaná hra tvářící se jako příběh. Jakkoliv je to však strojené, stále je to hra, která dokáže šokovat, překvapit, pobavit a tím vším se táhne ona milovaná McDonaghova cynickost a toho si na filmu cením. ()

Galerie (4)

Zajímavosti (7)

  • Slovo fuck a jeho odvozeniny zazní 34x, což dělá jedno fuck za 1 minutu a 21 vteřin. (HellFire)
  • Martin McDonagh byl rovněž i producentem svého krátkometrážního snímku, za který byl oceněn Oscarem. (TheMaker)

Reklama

Reklama