Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Film je vzpomínkovým příběhem starého pána, který byl za vojny jako problémový chlapec spolu s mnoha jinými sirotky ve výcvikovém táboře pro mladé vojáky. Tam pozná útrapy šikany a falešného přátelství, ale i kamaráda na celý život, se kterým podnikne odvážnou misi k odstřelení německého muničního skladu. Zasáhne však nepřízeň osudu a zdá se, že jejich přátelství je navždy ukončené... (Goodboyko)

(více)

Recenze (10)

verbal 

všechny recenze uživatele

Když se sovětským soudruhům podaří poprvé na světě odchovat v zajetí mládě vraha, a ne jedno, je potom docela těžké najít pro ně uplatnění. Naštěstí zrovna venku zuří Druhá světová a tak se nabízí udělat z té partičky mladistvých, asociálních zmrdů diverzní komando. Kulantní námět, který kdyby uchopil za koule někdo, kdo patologicky nečumí na mexické telenovely, mohl z toho být docela príma Dirty dozen junior. Nestalo se. Místo pořádného výcvikového campu jim zřídí romantický pionýrský tábor, vedený hodným strýčkem, kde mezi kouřením, poflakováním se, lyžováním, lekcemi paraglidingu a třemi teplými jídly denně sem tam přelezou nějakou zeď a užijí si tak hodinu zábavné cvičné střelby. No prostě Hilton. Divím se, že ty dozorce nudou nepovraždili. Na konci "výcviku" je z té pakáže ještě větší pakáž a je nutno sáhnout k nejbrutálnějším metodám, aby je přinutili jít do akce. Slabší povahy ať teď chvíli nečtou. Vypadá to téměř takto: "Fakt, kluci, neblbněte, běžte vyhodit náckům do luftu ten muniční sklad! Nebuďte svině. Proooosím!!!" OTŘESNÉ! "Tak jo" řekli kluci, protože zrovna neměli nikoho lepšího k podřezání a já se přistihl, že zarytě fandím Wehmachtu, aby jich "socializoval" co nejvíc. Finální táhlý prd za touto podivnou sračkou vyloudí nechutný heavyend alá Schindlerův hlíst, kdy se hoši, patrně už jako top manageři ruské mafie, najdou po padesáti letech u pomníčku, zaobjímají se, popláčou a tklivě zavzpomínají na zlaté časy svých kariérních začátků. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

ROZHODLI JSME SE ZMÍRNIT OSUD MLADÝCH ZLOČINCŮ, A DÁT JIM ŠANCI ODČINIT ZLOČINY SPÁCHANÉ PROTI SVÉ VLASTI...... /// Největším zklamáním je, že ten film vlastně ničím (pozitivním) nepřekvapí. Očekávanej úvod, kdy se sovětští zmetci projevují, aby mohli zaplnit vzniklou školu patří k tomu lepšímu a vzbuzuje očekávání. Dokonce jsem chtěl zavolat T. Magnuskovi ať se podívá, jak to má vypadat. Pak škola – výcvik, lehké seznámení s potetovanou mládeží a veliteli a nakonec akce. No akce.... právě v tom okamžiku by film potřeboval prostředek na ztopoření. Nevadí ani tak bída triková, jako celý bídný finále. Hra na city mezi bastardy, kteří se nebojí Boha, ďábla ani sovětské moci, stejně jako JEJICH válečný nasazení, ve mě nevzbuzuje žádný emoce. Vy kluci ruský, já vám po Bretský pevnosti tak věřil! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Za 2. světový války jsem dřel na Zakavkazkým vojenským okruhu. 2.) Jsem mladej recidivista a chci mrknout na sovětský kámoše. 3.) Jsem ministr školství a chystám se vytvořit školu se speciální pedagogikou. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ * ()

Reklama

NinonL 

všechny recenze uživatele

Rok 1943, válka, bída, hlad. Všichni dospělí muži jsou na frontě, doma "vládnou" děti. Soudruh Stalin chce dát dětským zločincům šanci a vytvoří pro ně nápravnou školu daleko v horách. Ředitelem se stane důstojník, který má s kriminálem osobní zkušenost. Pořídí si tým pomocníků s podobnou (pochybnou) minulostí, samé tvrdé chlapy. Hned první den se ve škole strhne bitka mezi chlapci a dozorci. Ředitel všechny důrazně upozorní, že tady je nízký věk před zákonem nechrání a on má právo nechat je i zabít. Probíhá vojenský výcvik, chlapci mají k dispozici pravidelnou stravu, pocit bezpečí i pospolitosti. Poprvé v životě. Na povrch vyplouvají jejich pravé charaktery i osudy, které si dosud museli prožít. Konfliktů ubývá, vznikají přátelství, pozitivní vztahy k dozorcům i dalším autoritám. Oboustranně. Ale soudruh Stalin má s dětmi další plán. Krásný film. ()

gogo76 

všechny recenze uživatele

Detských povaľačov, zlodejov, ale i vrahov bez rodičov sústredili Rusi v táboroch, ktoré nechali strážiť a riadiť tiež väzňami. Režisér venoval veľa času tomu, aby si strážcovia dali pozor na deti, ktoré už nie sú deťmi, ale potom sa na to akosi pozabudlo a namiesto vyhrotených a nebezpečných situácií, dostávajú súcit a porozumenie. V niektorých momentoch z nich robia zbytočne niečo extra, nepochopil som, prečo nastupovali do lietadla hore bez, keď vojaci okolo nich mali uniformy. Asi len z frajeriny...Nadriadený im mal nakopať zadky. Ostrá akcia v závere bola slušná, hlavne nočný zoskok a ich odhalenie pomocou reflektorov, ale určite by si zaslúžila väčší priestor. Posledné minúty zo súčastnosti filmu pomohli, škoda, že prvá polovica nedrží lepšie pohromade. Isté je, že podobný film z druhej svet. vojny som nevidel, takže aj preto stojí za pozornosť. 60%. ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Jsem mile překvapen. Rusové byli na trestné prapory specialisté a co jinak dělat s mladistvými vrahy a zloději? Kulka a nebo výcvik po němž bude nasazení proti nepříteli? Každý rozumný člověk by bral variantu druhou už jen pro tu malinkatou možnost, že by se z té šlamastiky přeci jen mohl dostat živ. Leckdo tu níže píše o evidentně nedostatečném rozpočtu u filmu atd.. . Tak s tím já zásadně nesouhlasím. Naopak bych řekl, že si tvůrci dali maximálně záležet s dobovými reáliemi ať u jsou to auta, kde samozřejmě nechybí americký studebaker, pak zejména u letadel! Oceňuji, že někdo měl tu potřebu třeba na letišti (byť jen v jednom záběru) jen tak mimoděk nechat ukázat čtyřmotorový Pe-8, nebo zaparkovaný Mitchell. Ta letadla ve filmu nehrála, nebyla pro něj nijak důležitá, ale jejich přítomnost na letišti film dělala věrohodnoným. Mnohem více než kdyby tam stál jen Lisunov. Dále se mi velmi líbily horské lokace a neposlední řadě i hudební doprovod. Samotný příběh delikventů byl zajímavý, nicméně mi tam chyběl fakt, že instruktoři je i fyzicky trestali. K jejich přetaven nedocházelo díky vlídnému zacházení a darovaným jablíčkům, ale díky tvrdému drilu a tvrdé disciplíně, jejíž porušení se nemilosrdně trestalo a to i smrtí! Instruktoři totiž většinou nebyli hodní taťkové, ale tvrdí chlapi, kteří dobře věděli jaký materiál mají zpracovat. Velmi dobře hodnotím výkony dětských herců, jejich osudy jsem jim zcela věřil. Závěrečná akce ke které vlastně celý film směřuje byla slušná, snad jen mi to přišlo lehce naivní a to zejména u Němců. Oni nebyli pitomí a když u mrtvých našli lana, tak kudy by asi tam ta děcka mohla slézt a dostat se do objektu? Ihned by tam poslali hlídky a bylo by... Tady Němci dřepí u stolu a jsou zničení z toho, že zastřelili děti... ! No to tak :-)) Už je vidím! --- Ale celkem to bylo velmi dobré, když už jsem chtěl dát 4 hvězdy, zcela mě otrávil úplný závěr filmu (který byl jak vystřižený ze současných japonských válečných filmů), takže jednu zase ubírám. Pokud však máte rádi válečné filmy, tento by jste neměli opomenout. Je to tak trochu něco krapet jiného. 3 zápalnice. * * * ()

Galerie (12)

Zajímavosti (1)

  • Začiatkom roku 1943 bolo v Sovietskom zväze okolo 670-tisíc bezprizorných detí, ktoré páchali závažné trestné činy. (andykovac)

Reklama

Reklama