City.com

(amatérský film)

CITY.COM zachytáva životnú cestu znudeného obchodníka Sonyho G. Alexisa, ktorý sa potĺka bezradne životom. Nechce umrieť ani žiť. Jedného dňa sa mu naskytne príležitosť, ktorá mu môže zmeniť život. Do poslednej chvíle nevie, že v jeho stopách sa zakráda nájomný vrah odnikiaľ - Ali Bengalis. Obaja podstúpia zmenu v jaskyni Six, ktorá neukrývala žiaden poklad, ale splnila obom ich najtajnejšie túžby. Bengalis opustí Sonyho zo slovami nenávisti a bude ho prenasledovať nie len kontinentami ale i storociami.

Sony pochová časom svoju nenávisť a oddáva sa životu v jeho plnej kráse. Čínska múdrost a oceľová zbesilosť mu učaruje natoľko, že prestane Aliho hľadať. Ten sa však v jeden letný večer objaví v meste, kde má spáchať to, čo miluje asi najviac. Vraždu.

"Vision SD Pictures si postavila ťažkú úlohu. Film plánujeme vyrobiť ako trilógiu. Veľký dobrodružno/akčno/sci-fi film, ktorý využíva tie najzaujímavejšie exteriéry či interiéry a snaží sa "poštekliť" divákovu dušu využitím adrenalínových motorkárskych scén, bojových sekvencií, naháňačiek či kung-fu." (oficiální text distributora)

Bafo

Todle je proste film u ktereho se smejete pouze tomu jak je to hrozne amatersky (treba kdyz je na scene zapomenut stativ jakoby nic....) proste todle je vazne nizkorozpoctovy film a za nizky rozpocet se nedaji tocit dlouhe akcni filmy jak to autori na slovensku urcite chteli... Proste sem byl zklamanej ikdyz se to dalo cekat... Autorum rozhodne dekuji za snahu a doufam ze se casem zlepsi, treba ziskaji vic penez... ()

Zbyisek odpad!

Už jste někdy viděli, že by po prvních 10 minutách projekce filmu v kině začaly odcházet davy diváků pro svou nespokojenost s promítaným filmem? Pokud ne, tak jste nebyli na projekci City.com na LFŠ v Uherském Hradišti. Bohužel nemůžu o tomto "snímku" říct nic pozitivního... Skoro nic jsem neviděl a ničemu jsem nerozuměl. A jestli si myslíte, že jsem nerozuměl proto, že neumím slovensky, tak se mýlíte. Nerozuměli totiž ani Slováci. Bohužel to musím říci, ale tohle je ukázkový Odpad a snad nikdy jsem neviděl nic horšího (ani v amatérské tvorbě). Trefný komentář: Lhurgoyf ()

Lhurgoyf

Nech mi nikto nehovorí, že v amatérskych podmienkach sa nedá vytvoriť dobrý film (žiarivý príklad Nič nekrváca večne, ďalej kung-fu klasiky od High Kick Company, či Eastway). Ak má film nápad, a ak je zábavný, tak vždy prepáčim jeho amatérske technické spracovanie a všetky prípadné nedokonalosti. City.com však nie je tento prípad. Je to sračka maximálneho kalibru. Prečo potom to najvyššie hodnotenie? Pretože, i keď celú túto frašku zamýšľali tvorcovia vcelku vážne, vyšla im z toho nechcene vtipná a extrémne zábavná komédia. Na pochopenie príbehu som rezignoval približne v druhej minúte (čo je na celkovo 80 minútový film dosť skoro), kedy sa dej striedavo odohráva niekde v púšti (s bojovou vložkou kung-fu mudžahídov) a zároveň na Bratislavskej želežničnej stanici, kam prichádza nájomný zabiják (?) Ali v jamajskej čapičke a priblblým úsmevom, aby zlikvidoval borca, ktorý mu z jeho marockej jaskyne ukradol nejaký artefakt. Z príbehu je to asi všetko, čo som pochytil. Prejdime k spracovaniu. Na zelenoružové obrysy okolo postáv pri použití digitálnej kamery síce nie sme zvyknutí, ale whatever. Ostatné veci sú oveľa závažnejšie. Tvorcovia sú očividne nejakí fandovia motoriek, a tak do filmu neostýchavo a samoúčelne napchali nejaké ich amatérske zábery z motocyklového zjazdu s detailnými zábermi na výfuk, kolesá, budíky atď. (a nie, nevzyera to cool). O nepochopiteľnom deji som sa zmieňoval, ale keď už ani jednotlivé scény nemajú zmysel, to je na pováženie. Jednu takú vám popíšem. Lokácia: ošumtelý lesík. Kamera akčne sníma jedného borca (pracovne si ho nazvime Borec X), ktorý zbesile uteká pred nejakým druhým borcom (Borec Y). Borec Y sa k borcovi X pomaly približuje, je stále bkižšie a bližšie, a takmer ho dobieha... Zrazu sa borec X potkne a spadne na zem. V úteku ale pokračuje plazením (!!!), zatiaľ čo Borec Y nám niekde bez vysvetlenia zmizne. Akčná kamera teda neúnavne sníma Borca X ako sa nezmyselne plazí hore dákym kopcom bez toho, aby ho niekto naháňal. Naraz si z ničoho nič začne vyzliekať košeľu (asi mu je horko alebo čo... predsalen keď ste nahý, plazí sa vám lepšie), a s trpiteľským výrazom sa zavesí na nejaký konár a efektné vám odhalí tetovanie na chrbte. Zrazu strih - na borca X, ktorý sa celý spotený zobúdza zo zlého sna. Ste z toho zmätení? Nie ste sami. V tomto momente to už celé kino nevydržalo, doslova vybuchlo smiechom a scénu odmenilo veľkým potleskom. Tým to ale nekončí. Tvorcovia sú tiež fanúšikmi bojových umení, a tak do filmu opäť samoúčelne vložili ich tréningy z telocvične, kde sa odrážajú od stien, kopú do boxérskeho vreca a padajú na žinenku. Ani tieto tréningy ich ale nezachránili od toho, aby skutočné boje (s dejom i tak stále nesúvisiace) nevyzerali lamersky. Bojovníci väčšinou udierajú do vzduchu (často je vzdialenosť medzi päsťou a protivníkovou hlavou približne pol metra). Scény potom vyzerajú tak, že borec fyzicky spomalene spraví otočku, pohladí protivníkovu hruď (v tom lepšom prípade, v horšom sa ho ani nedotkne) a ten sa hurónsky hodí o zem. Preboha hoši, keď už chcete mať vo filme kung-fu a vaše schopnosti sú na úrovni dvojtýžďňového prípravného kurzu bojových umení, tak voľte také ulhy kamery, aby ste zamaskovali kontakt a celú akciu trošičku v postprodukcii zrýchlite, čím docielite väčšej dynamičnosti. Tak čo tu máme ďalej - herci? O nich sa netreba ani zmieňovať, jednoznačne im vojvodí už spomínaný Ali ("obtloustlý" tridsiatnik s čapičkou), potom nájomná vrahyňa (nasadzovaná do úlohy femme-fatal s cool hláškami) a na ďalších si už nejak ani nespomínam. Výborné sú ďalej scény, kedy si tvorcovia filmu pozvali svojich motorkárskych kamošov do nejakej krčmy, tí si posadajú okolo stolu a začnú viesť dialógy. Áno, sú presne také, aké čakáte. Borci, aby pred kamerou vyzerali tvrdo, nahodia svoj ultracoolový pohľad, nasadia svoj blavácko-trnavácky prízvuk, a začnú rapotať svoje vety, pričom poočku pozerajú do kamery a nervózne sa obšívajú. Samozrejme, dialógom nie je rozumieť (mikrofón na kamere očividne nestačil) a tak pochytíte asi tak každú piatu vetu. Vrcholom všetkého je, keď začnú zrazu narovinu padať slová ako kok*t, p*ča a podobne, ktoré započujete zas naopak úplne zreteľne. Z vyššie napísaného si aspoň myslím dokážete utvoriť predstavu, čo za sračku tento výtvor je (ktorý sa mne z neznámeho dôvodu premietal na intelektuálne zameranej Letní Filmové Škole). Nepopieram, že ak by som to mal pozerať doma a sám, asi by som to znudene vypol. Keď ale nabehla do sálu csfd partia, a keď som si sadol medzi JAna a Fishkiho, tak hlasný smiech (na celé kino samozrejme) je k neudržaniu. Fakt som nemohol, už v polovici filmu som mal kŕče na tvári a na bránici. Bolo tiež zaujimavé sledovať, že zatiaľ čo my sme sa královsky bavili (a možno strhávali k smiechu aj ostatných), po asi 15-tich minútach sa zdvihlo asi tak 20 ľudí a odišlo. Tak nechcene vtipný celovečerný film som ešte asi nevidel a vrelo ho každému (ne)distingovanému divákovi odporúčam. PS: Tvorcovia majú údajne celkovo natočených asi 30 hodín záznamu. Preboha, 30 hodín! Spravte už konečne niekto City.com 2! () (méně) (více)