Epizody(7)

7-dielny seriál, v ktorom sa v priebehu siedmich dní prehlbujú vzťahy medzi dcérkou a oteckom, upevňuje sa pritom aj vzťah celej rodiny. Keď sa malej Barborke čosi nepodarí, sťažuje sa na otecka čarovnému panáčikovi, ktorý jej občas pomôže. Každý deň otecka a dcérky je plný neobyčajných zážitkov, napätia i smiechu, pretože musia sami gazdovať v očakávaní príchodu mamičky a malého bračeka z pôrodnice. (oficiální text distributora)

giaruj

Zarezonovala pieseň, zarezonoval nápad. V deväťdesiatych rokoch akoby doznievala éra televíznych seriálov pre deti, ktoré naväzovali na seba a priväzovali k stoličkám. Pr repríze by bol seriál znova aktuálny:-) Úvodná pieseň v poslednom dieli má pozmenený text. "Sedem dní, sedem dní, bum a je tu posledný." Dievčatko každý diel zaklincuje výkrikom: "Otecko sa mi nepáči!" Samozrejme, v záverečnom dieli, keď mamina sa vráti aj s bábom domov, skríkne "Otecko sa mi páči!". ()

corona

"Sedem dní, sedem dní, sedem dní sme bez mami", tak znela úvodná pesnička, mama išla do pôrodnice a otecko to musel zvládnuť sám!!! Jedna z mála vecí na TV obrazovke, kde môžete Dušana Szabu nielen počuť ale aj vidieť ()

silentname

Možno v tom hrá nostalgia, možno je v tom fakt, že sa dokážem už na príbehy pozerať aj viac z pohľadu otca, no podľa mňa je toto skutočne klenot. Tak si o tom niečo poďme povedať. "Otecko Sa Mi Nepáči" bolo vždy otvorenie každého jedného dielu, alebo možno môžeme povedať aj dňa. Myslím si, že je super, že to malo len tých 7 dielov, lebo keby to bolo dlhšie, tak by sa to asi trošku začalo otrepávať, no myslím si, že to začalo správne a aj to skončilo v tom najlepšom. Moje top diely sú asi "Výlet" a "Palacinky". Má to kopec momentiek a kopec dobrých hlášok, ktoré aj dnes dobre rezonujú. Alebo aj "Veľké Upratovanie" je super. Pár hlášok čo by som vybral sú asi tieto: "Som silná, zdravá a zdegenerovaná." "Otecko spraví palacinky aj sám. Od A až po B" "Do televízorovne nie! Tam to máme na pôžičku" alebo "Ja nie som Barborka, ale barbarka. A mám barbarský hlad." Neprestáva ma to baviť, je to vtipné, je to energické a okrem toho je tu vynikajúci Dušan Szabó v role otca malej trucovitej Barborky. A hoci som si všimol, že nie všetkým sa páči výkon Petry Millerovej, tak ja ju musím naopak pochváliť. Je maximálne prirodzená a je super vidieť ako sa počas jednotlivých dielov zlepšuje jej vzťah s otcom. A nakoniec príde aj to, že sa jej bude otecko páčiť. Pre mňa je to dobrá komédia, je to dobré zobrazenie vzťahu medzi otcom a dcérou, prechod na niečo nové (aj keď len na týždeň) pre obe strany a nejako sa s tým musia obaja zžiť. Osobne si myslím, že je to seriál, ktoré by si asi svoje päťročné dcéry mali pozrieť so svojimi otcami. A okrem toho nemôžem zabudnúť na záverečnú skladbu: "7 dní, 7 dní, bez mamy sme sedem dní. 7 dní, 7 dní, nech už príde posledný." Pravda je taká, že len čisto podľa tej zvučky som to hľadal, lebo som tento seriál pozerával, keď som mal asi 5 - 6. Z tých čias si to pamätám a vždy som tieto dobrodružstvá sledoval rád. A funguje to pre mňa aj dnes. Hoci je to vysoko 90s, tak tie myšlienky, poučenia a ten vzťah je tam stále veľmi dobre spracovaný. Takže vysoko chválim a je to stále pre mňa skvelý seriál. Hodnotenie: A+ ()