Pokojská (TV film)

Komedie / Romantický

Francie / Velká Británie / USA, 1990, 84 min

Ian Toynton

Yves Dahan

Komentáře uživatelů k TV filmu (4)

tak tento koncert s Martinem a Bissetkou prostě miluji, už jsem ho viděl 15x a stále mě pohladí no coment deda :-) PS strašně jsem Martinovi záviděl že měl Bissetku v náručí:-) pokojská mne vždy pomůže z blbé nálady jako i smích z ráje to i dnes 19.1.2019 deda:-)PS hudba od Didier Vasseura je vynikající, už je po smrti škoda :-)(25.6.2016)

Jedna z takových zaměnitelných romantických komedií, kde starý mládenec bez závazků konečně najde pohlednou a úspěšnou ženu, která jeho city opětuje. Občas je to nepochopitelné, občas i vtipné. Jeden z klasických průběhů: velká snaha muže o ženu, postupné získávání její náklonosti, opětování citů a vášeň, rozčarování a odmítání, a závěrečné šťastné uvědomění vzájemné lásky a vytvoření šťastného mezinárodního páru. Americký finančník Anthony Wayne (Martin Sheen) je podivín, který neváhá špehovat půvabnou ženu, aby se později vetřel do její přítomnosti, i když i za pomoci náhody. Jeho urputná snaha mu přináší kýžený výsledek a "velkou" lásku. Francouzská finančníčka Nicole Chantrelle (elegantní Jacqueline Bisset) je úspěšná žena samoživitelka a matka rozmazlené dcerky. A rozhodně se jí hodí zábavný krotitel její nezbedné ratolesti, až k němu pojme náklonost a nalezne "velkou" lásku. Z dalších rolí: rozmazlená Nicolina dcerka Marie (Victoria Shalet), dožadující se drze matčiny pozornosti, která se pod Anthonyho laskavostí a neústupností mění v poslušnou holčičku, Nicolin šéf C.P. Olivier (Jean-Pierre Cassel), a "zloduch" Laurent Leclair (James Faulkner), brousící si zoubky na půvaby těla Nicole. Není to rozhodně odsouzeníhodný film, někoho zabaví více, někoho méně. A na konci si všichni mohou šťastně vydechnout.(15.8.2012)

Úžasné řemeslo všeho:dialogů, herců s vůní 60. let na motivy písně takřka " o ničem".(4.5.2010)

• honzic

Romantické je to jen chvílemi, jinak docela velká nuda. Hodnocení: 45 %(6.12.2011)