Bílý výbuch

(Sovětský svaz)

Akční / Válečný

Sovětský svaz, 1970, 75 min

Eduard Volodarskij

Zapomenutý válečný film o tom, jak způsobením laviny zbaviti se svých nepřátel...(24.7.2006)

Poněkud netradiční sovětský válečný film, velkých bitev prostý, ale nepostrádající napětí. Mohl by zaujmout milovníky horolezectví, kteří se mohou kochnout Kavkazem z mnoha stran a úhlů. Smutné je, jaká technická kvalita se může objevit na DVD.(7.10.2012)

Pořád jsem si nemohla vzpomenout na název tohoto filmu, až díky Snorlax. Vojenská skupinka horolezců, co se snaží odpálit lavinu na nepřítele. Velmi slušný film(10.4.2014)

Další horolezecký film režiséra Stanislava Govorukhina. Zde však převyšuje touhu horolezeckou touha válečná. Horolezecké schopnosti se v tomto snímku berou jako samozřejmost, která pomáhá sovětským vojákům porazit německé okupační jednotky. Ideologie filmu je patrná, protivník je dobově jasně polarizovaný, ale i tak se zde dají vypátrat prvky objektivity z pozice vyprávění. Letecké záběry hor jsou technicky i esteticky působivou událostí filmu.(14.10.2015)