Alf versus U.S. Army (TV film)

• Německo

Alf - Der Film

• Německo

Project: ALF

Projekt ALF

Komedie / Sci-Fi / Rodinný

Německo / USA, 1996, 95 min

• Sadova302b50

Seriál jsem zbožňovala a tak jsem byla na film velmi zvědavá. První část ještě docela šla, potom se to nějak zbortilo tuctového, nudného filmu s naprosto předepsanou linkou, co a kam se má ubírat a především se slabým humorem omezeným jen na pár Alfových hlášek. Škoda, seriál byl pro mě kultovní. Alespoň, že zůstal Ota Jirák v českému dabingu. 43%(4.4.2015)

Když jsem zjistil, že Alf se vydává do boje s US Army, tak jsem nechal Chucka Norrise dojet na konec kruhového objezdu a pak jsme společně vyrazili Alfovi na pomoc. Na místě jsme však poněkud zklamaně sledovali, že Alf nebojuje s americkou armádou, ale armáda pouze trapně atakuje pozice nic nechápajícího mimozemšťana a v takové situaci evidentně nebylo naší pomoci potřeba. Já jsem tedy zůstal až do konce, protože mne to přiměřeně bavilo, ale Chuck jen znechuceně ukopl jeden roh Bermudskému čtverci a šel se rozptýlit svědomitým počítáním do nekonečna.(4.3.2014)

Na televizní seriál to nemá (nebýt Alfa, tak to s ním nemá nic společného), ale zas tak hrozné to není. Herci sice nejsou nic moc (až na standardního Sheena) a dialogy jsou někdy příšerně umělé, přesto Alf chrlí jednu hlášku za druhou a díky němu jsem vydržel tento film dokoukat. Je sice pravda, že je zde spousta trapných vtipů, ale mohlo to dopadnout mnohem hůř. Nějaký hluboký scénář nehledejme, zápletka je jednoduchá a jde pořád o to samé. Hudbu dělal Mark Snow, který také komponoval hudbu k seriálu Akta X, kde se předvedl v celé své kráse, zdejší hudba je ale taková nijaká a tuctová. Milým překvapením je český dabing s perfektním Otou Jirákem, který se povedl, což u podobných filmů nebývá obvyklé. Jednou za čas se tento film dá, zábava to je.(15.8.2007)

Jednoznačne tam chýba to čaro s povodného seriálu ALF a chýbajú členovia rodiny Tennerovcov či hlúpi susedia Ochmonekovci. Ale zase tento film je zasa niečo uplne iné ako je komedialny seriál. Film je ponaný ako viac SCI-FI, s prvkami bláznivej komédie o mimozemštanovi, ktorý na zemi sposobí niekolko zaujimavých problémov pre diváka. Skvelá rodinná komédia pre všetkých...(20.6.2014)

• tron

Keď som sa ako decko dopočul, že Alf bude mať vlastný celovečerák, bol som natešený, lebo jeho TV show som zbožňoval. Následne sa dostavil smútok, to keď som zistil, že snímka nejde do kín. Keď som sa k nej po rokoch dostal, prišiel ďalší smútok. Seriál mám dodnes rád, ale celovečerák je smutný. Bez Tannerovcov je titulný plyšový hrdina až nečakane slabý, hoci v seriáli často vyvolal dojem, že ľudia (a mačky) sú skôr krovie.(1.1.2005)