poster

Příběh Mitche Snydera (TV film)

 • anglický

  Samaritan: The Mitch Snyder Story

 • slovenský

  Samaritán

Drama / Životopisný

USA, 1986, 104 min

 • radektejkal
  ***

  Skutečný příběh jako z pohádky. Mám rád filmy, které něco řeší, nebo se alespoň o to pokoušejí. Ať už je to třeba boj proti bezdomovectví s bezdomovci, kteří spořádaně hovoří do mikrofonu. Boj proti byrokracii s byrokracií, která chce, i když by neměla. Typy bezdomovců a byrokratů, kteří zabydlují tento film, neznám. Naši bezdomovci jim nesahají ani po kolena a byrokrati je o hlavu převyšují. Rozpačitost z filmu vyjadřuje i tato citace Mitche Snydera, která zní rozumně, ale když se napíše, je to jen blábol: "Vy jste byrokracie, já jsem byrokracie, každý muž, žena, dítě na této planetě je byrokracie. Hypnotizuje nás, ochromuje, ale není to nic než název systému, který nám brání být lidskými bytostmi."(26.4.2014)

 • Ernie_13
  ****

  Jeden z tých filmov, keď neľutujem pozretie, ale nejde vôbec o jeho umeleckú hodnotu, ale hlavne o zaujimavý skutočný príbeh zo života.(14.6.2011)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace