Příběh Mitche Snydera (TV film)

Samaritan: The Mitch Snyder Story

• slovenský

Samaritán

Drama / Životopisný

USA, 1986, 104 min

Skutečný příběh jako z pohádky. Mám rád filmy, které něco řeší, nebo se alespoň o to pokoušejí. Ať už je to třeba boj proti bezdomovectví s bezdomovci, kteří spořádaně hovoří do mikrofonu. Boj proti byrokracii s byrokracií, která chce, i když by neměla. Typy bezdomovců a byrokratů, kteří zabydlují tento film, neznám. Naši bezdomovci jim nesahají ani po kolena a byrokrati je o hlavu převyšují. Rozpačitost z filmu vyjadřuje i tato citace Mitche Snydera, která zní rozumně, ale když se napíše, je to jen blábol: "Vy jste byrokracie, já jsem byrokracie, každý muž, žena, dítě na této planetě je byrokracie. Hypnotizuje nás, ochromuje, ale není to nic než název systému, který nám brání být lidskými bytostmi."(26.4.2014)

Jeden z tých filmov, keď neľutujem pozretie, ale nejde vôbec o jeho umeleckú hodnotu, ale hlavne o zaujimavý skutočný príbeh zo života.(14.6.2011)