Holka jako lusk

Skusni to!

Dievča ako lusk

Komedie / Romantický

USA, 2001, 83 min

Ano, tento film rozhodne diru do sveta neudela, ale je to nadprumerna romanticka teenage komedie. To, co ji zveda o hvezdicku navic je predevsim puvabna Kirsten Dunst (priznavam, mam pro ni slabost ;-), celkem prijemny vykon podava i Ben Foster a Martin Short jako excentricky reziser je proste k sezrani :-). je tu navic moc pekne udelane cele muzikalove cislo. P.S.: Videl jsem dve verze dabingu - HBO a CT - a musim prohlasit, ze na CT se mi to uz tolik nelibilo. Chybelo mi tam napr.: "Dej tu ruku dolu "Stivinku"!". Suma sumarum velmi prijemna komedie s dobrym obsazenim, na kterou se rad jeste nekdy podivam...(7.3.2007)

• Thomick

Všechno špatně: dřevo s hororovym kukučem v hlavní roli, obdivuhodně přepjatej profesor, co se do hlavní role bohužel sám stylizuje, a nakonec ta šílenost při závěrečných titulkách, která nám neomylně připomíná, že jsme měli tu čest s totálně nevkusnou, nehumornou teenagerovkou. Ah! Zaplaťpánbů za mý zlatíčko Kirsten (a potažmo bohužel nemluvnou, nevytěženou Miličku). Protože shrnuto podtrženo ... neskutečně stupidní zábava.(6.1.2013)

• Marys

Spočiatku som sa veľmi čudoval, ako môže Kirsten, či Mila hrať v takejto bezduchej, nalinkovanej, vysoko predvídateľnej a strašne divnej veci. Potom som si všimol, kedy bol film nakrútený a trochu som sa upokojil. Dá sa povedať, že o dosť horší High School Musical. A to je už fakt čo povedať. Ale vydržal som film dopozerať až do konca a to je asi jedno z mála plus.(9.7.2012)

A to som si myslel, že tieto americké teenage komédie už ničím neprekvapia. Táto ma však dosť zaujala, a to najmä myšlienkou, že celý príbeh sa odohráva na motívy Sna noci svätojánskej od Williama Shakespeara - aj keď v dosť skreslenej verzii. Ale malo to proste niečo do seba, a ja ako milovník muzikálov takéto veci rád ocením. Normálne mi prišlo ľúto, že v našich stredoeurópskych krajoch sme nemali možnosť sa v škole zúčastňovať takýchto divadelných hier. Ale späť k filmu - hoci dej bol dosť predvídateľný, nič to nemení na skutočnosti, že to bolo podané takým komediálno-dramatickým štýlom, ktorý dokázal vytvoriť príjemnú atmosféru. No ako už býva zvykom v americkej teenage-comedy produkcii, tak niektoré scény boli strašne prehnané a v tom prípade nevytvárali dojem zábavy, ale skôr trápnosti. Nevadí, aj tak sa mi to páčilo a je to tak medzi 3/4* - ale nič sa nestane keď práve v tomto prípade to zaokrúhlim smerom hore (často ani tá 6-stupňová hodnotiaca škála nedokáže vyhovieť).(13.7.2013)

Další americký film pro teenagery inspirovaný Shakespearovou klasikou, ovšem tentokrát se, narozdíl od Othella anebo Romea a Julie, jedná o uvolněnou komedii s herci, ze kterých se vesměs stanou za pár let minimálně zajímavé persony. Něco na způsob 10 důvodů, proč tě nenávidím, jen víc ujetý a méně romantický. A ten čokl tam fakt nemá chybu :)(16.10.2012)