Holka jako lusk

Dievča ako lusk

Komedie / Romantický

USA, 2001, 83 min

• aLPaC

Trapná, v některých momentech až neskutečně, teenage komedie, kterých na počátku nového tisíciletí bylo po úspěchu Prciček nespočet. Dvě hvězdy dávám za pár úsměvných scének (nejvíc jich měl na svědomý asi Shane West) a poměrně hodně známých budoucích hvězd (Mila byla sežrání už v 18). PS. Největším trapákem filmu pro mě nebyl nikdo z teengerů, ale příšerák Martin Short.(7.2.2015)

A to som si myslel, že tieto americké teenage komédie už ničím neprekvapia. Táto ma však dosť zaujala, a to najmä myšlienkou, že celý príbeh sa odohráva na motívy Sna noci svätojánskej od Williama Shakespeara - aj keď v dosť skreslenej verzii. Ale malo to proste niečo do seba, a ja ako milovník muzikálov takéto veci rád ocením. Normálne mi prišlo ľúto, že v našich stredoeurópskych krajoch sme nemali možnosť sa v škole zúčastňovať takýchto divadelných hier. Ale späť k filmu - hoci dej bol dosť predvídateľný, nič to nemení na skutočnosti, že to bolo podané takým komediálno-dramatickým štýlom, ktorý dokázal vytvoriť príjemnú atmosféru. No ako už býva zvykom v americkej teenage-comedy produkcii, tak niektoré scény boli strašne prehnané a v tom prípade nevytvárali dojem zábavy, ale skôr trápnosti. Nevadí, aj tak sa mi to páčilo a je to tak medzi 3/4* - ale nič sa nestane keď práve v tomto prípade to zaokrúhlim smerom hore (často ani tá 6-stupňová hodnotiaca škála nedokáže vyhovieť).(13.7.2013)

Další americký film pro teenagery inspirovaný Shakespearovou klasikou, ovšem tentokrát se, narozdíl od Othella anebo Romea a Julie, jedná o uvolněnou komedii s herci, ze kterých se vesměs stanou za pár let minimálně zajímavé persony. Něco na způsob 10 důvodů, proč tě nenávidím, jen víc ujetý a méně romantický. A ten čokl tam fakt nemá chybu :)(16.10.2012)

Pokud bych usuzoval o inteligenci americké mládeže podle vtípků, které tvůrci pravidelně vkládají do komedií určených pro tuto věkovou skupinu, tak bych si úspory do dolaru asi neuložil :) Když si ale zvýšíte toleranci u fekálních a kopulačních fórků na maximum, pak je tohle docela příjemná a zábavná oddychovka s variací na Shakespeara.(29.12.2003)

Cože, 55%? Vždyť je to naprosto super teenagerovská komedie! Fakt na odreagování jednoznačná záležitost, která je hodně vtipná a zároveň nečerpá z fekálního humoru (většinou). Zápletka filmu je celkem milá, docela průhledná, ale tak to u těhle filmů bývá. Co ale musím vyzdvihnou je, že se celkem neznámýmu režisérovi dobře daří zkloubit 3 žánry (teen komedii, romantiku a muzikál) aniž by to působilo trapně. Takže kdybyste náhodou o tenhle film někde v telce zakopli, zkuste se ně něj juknout a myslim, že nebudete litovat.(26.2.2008)

• - Kirsten Dunst vzala roli v téhle komedii, protože nabízela příležitost ve zpěvu. Píseň Dream of Me se stala vrcholem finále. (NinadeL)

• - Ve filmu se potkala trojice Kirsten Dunst, Mila Kunis a Colleen Ann Fitzpatrick (Vitamin C), které společně vystupují v klipu The Itch (2000). (NinadeL)