Jimmy Neutron

Jimmy Neutron: Boy Genius

Jimmy Neutron

Animovaný / Sci-Fi / Komedie / Rodinný

USA, 2001, 79 min

Pokud bych se měla rozhodnout mezi Shrekem, Příšerkami A Jimmym, vybrala bych si Příšerky. Přesto je ale Jimmy Neutron nejlepší pohádka pro děti , co jsem viděla. Je to koukatelné i pro starší publikum - Jimmyho přihlouplý kamarád, mimozemšťani , tančící rodiče a nebo domácí laboratoř..to Vás prostě bude bavit!!(23.3.2010)

Pro malé děti to musí být asi bomba, nebo pro hodně dětinské puberťáky. Pro mě ten průměr, možná trošku lepší než průměr. Vůbec se mi nelíbila animace, ale za to hlášky, scénky a nápady byly některé velmi podařené. Co, můžete dělat, když vaši nejsou doma; mimozemšťani jsou žloutky vypadající jak sliz a jejich bůh je velký kur; udělat si vesmírnou loď z atrakcí zábavního parku (jako ta chobotnice byla hodně dobrá); učitelka bojující s červem pomocí úhloměru; účes alá holčička; a spousty dalších detailů, ale ani to to nezvedne přes 3,5* hvězdy. P.S. Ten pes byl naprosto boží...chci. (Ne, to vůbec neodkazuje na to, že jsem infantilní).(19.12.2012)

Tenhle film jsem se rozhodla půjčit v půjčovně poté, co jsem shlédla Oscarový večer 2001. Shreka i Příšerky už jsem měla za sebou a tak mě zajímal i ten třetí kandidát na nejlepší animovaný film. A nezklamal mě. Neobyčejně vtipný film, se zajímavou animací prorostlý skvělými momenty. A nesmím vynechat mimozemšťany, kteří opravdu nemají chybu.(25.4.2003)

• Tuax

Možná, kdybych to viděl před deseti lety, líbilo by se mi to více. Ale z dnešního pohledu mi to přijde jako hodně velká splácanina s několika pěknými nápady. Animace se mi líbila ve všem co se netýkalo lidí, takže prostředí, robopes, i samotní žloutkovci. Lidi mi přišli dost bizarní. K tomu snaha ve vetšině momentů o maximalizaci, až extrémnost daných situací, to mi taky nesedlo. Použít zábavní park jako zdroj vesmírných korábů byl fajn, ale to zpracování... To si pak děti mohou myslet, že je normální ve vesmíru dýchat apod. Spousta scén vystavěna ne tolik na scifi (bylo by možno kdyby), ale na blbostech. Zábavnost mě celkově nějak míjela. Zajímaví byli až žloutkovci, jak jim říkám já. Hodnocení tak u mě zveda hudba, která to trochu zachraňuje. Jinak pro mě docela zklamání. 4/10(17.11.2013)

Jimmy Neutron má jedinou zábavu - neustále vymýšlí nějaké zlepšováky, které mu usnadní jeho přetěžký život (znáte to, rodiče, škola). Když jednoho dne s kamarády utečou z domu, aby mohli být na slavnostním spuštění místního zábavného parku, všichni vysloví společné přání - svět bez rodičů. A to netuší, že zákeřná mimozemská civilizace jejich přání mimoděk vyslyší, a všechny dospělé odlifruje na svoji planetu aby se staly potravou pro mimozemského boha (v podobě hnusného kuřete). Jimmy i ostatní se musí vydat na cizáckou planetu, aby své rodiče zachránili a mimozemšťany nakopali tam, kde mají lidé sedací partie... Kdyby si člověk ubral ze svého věku takových 20 let, případně si před sledováním filmu dál několik panáků, tak se bude perfektně bavit. Jimmyho vynálezy jsou naprosto úžasné (co na tom, že většinou nefungujou úplně stoprocentně), a spoustu z nich bych využil i v reálném životě (naprosto dokonalý je jeho robopes). Příběh je takovej naivní, ale to výše zmíněnou podmínkou jednoduše obejdeme, takže zde bych ani nic nevytýkal. Docela fajn podívaníčko..(1.2.2004)

• - Jméno jedné z hlavních postav Sheena Esteveze vymyslel Martin Sheen, jehož rodné jméno je Ramon Estevez. (Pumiiix)

• - Jimmyho Neutrona ve skutečnosti dabuje žena. (Karlsberger)

• - Film natočen po vzoru několika tříminutových snímků, které vysílal dětský TV kanál Nickoledeon v letech 1999 až 2002. (Terva)