Jimmy Neutron

Jimmy Neutron: Boy Genius

Jimmy Neutron

Animovaný / Sci-Fi / Komedie / Rodinný

USA, 2001, 79 min

Pro malé děti to musí být asi bomba, nebo pro hodně dětinské puberťáky. Pro mě ten průměr, možná trošku lepší než průměr. Vůbec se mi nelíbila animace, ale za to hlášky, scénky a nápady byly některé velmi podařené. Co, můžete dělat, když vaši nejsou doma; mimozemšťani jsou žloutky vypadající jak sliz a jejich bůh je velký kur; udělat si vesmírnou loď z atrakcí zábavního parku (jako ta chobotnice byla hodně dobrá); učitelka bojující s červem pomocí úhloměru; účes alá holčička; a spousty dalších detailů, ale ani to to nezvedne přes 3,5* hvězdy. P.S. Ten pes byl naprosto boží...chci. (Ne, to vůbec neodkazuje na to, že jsem infantilní).(19.12.2012)

Film som samozrejme videl už dávnejšie,ale dnes po znovupozretí Jimmyho Neutrona ma film zasa zabavil, nie je to síce kinohit, na ktorý bych išiel do kina, ale doma pri telke, prečo nie! Jimmy Neutron je tak trošku zvláštny animák, v ktorom sa pekne kombinujú prvky sci-fi a zopár hlášok taktiež nechýba. Mňa najviac uchvátil kolotoč, ktorý sa premenil na vesmírne lietajúce lode. Jimmy je proste génius! Netradiční a dosť smiešny mimozemšťania so svojím bohom sliepky tiež do príbehu pekne sedeli. Na animáky ako Shrek, Toy Story alebo Monsters s.r.o to síce nemá, ale myslím že tvorcovia natočili slušnú sci-fi rozprávku, ktorá pobaví hlavne deti. /65%/(17.11.2009)

Jimmy Neutron je mocný, mocnější je Dexterova Laboratoř. No ono to s tou neutronovou mocí taky nebude nijak zvlášť žhavé, zrovna jako v reálném světě:) Za Příšerkami i Shrekem docela zaostává, do kina bych na něj nešel. Ale v teple domova na (samozřejmě ZCELA LEGÁLNĚ VLASTNĚNÉM;)) DVD to není tak zlé. Pokud máte doma malého montéra či vědátora, určitě se mu to bude líbit. Pro dospělejší publikum se taky pár vtípků najde, takže ode mě to je za 70%.(26.2.2007)

Těžce průměrný snímek, který nevím jakým zázrakem se mohl dostat do nominace na Oscara 2001. Animace mě nijak nezaujala a kvalita příběhu je lehce pochybná. I když na druhou stranu je Johny krutě sympatický a geniální a vize dětí letících na vylepšené horské dráze nebo ruském kole vesmírem je vtipná. Možná to někomu sedne lépe.(24.8.2005)

Jimmy Neutron má jedinou zábavu - neustále vymýšlí nějaké zlepšováky, které mu usnadní jeho přetěžký život (znáte to, rodiče, škola). Když jednoho dne s kamarády utečou z domu, aby mohli být na slavnostním spuštění místního zábavného parku, všichni vysloví společné přání - svět bez rodičů. A to netuší, že zákeřná mimozemská civilizace jejich přání mimoděk vyslyší, a všechny dospělé odlifruje na svoji planetu aby se staly potravou pro mimozemského boha (v podobě hnusného kuřete). Jimmy i ostatní se musí vydat na cizáckou planetu, aby své rodiče zachránili a mimozemšťany nakopali tam, kde mají lidé sedací partie... Kdyby si člověk ubral ze svého věku takových 20 let, případně si před sledováním filmu dál několik panáků, tak se bude perfektně bavit. Jimmyho vynálezy jsou naprosto úžasné (co na tom, že většinou nefungujou úplně stoprocentně), a spoustu z nich bych využil i v reálném životě (naprosto dokonalý je jeho robopes). Příběh je takovej naivní, ale to výše zmíněnou podmínkou jednoduše obejdeme, takže zde bych ani nic nevytýkal. Docela fajn podívaníčko..(1.2.2004)

• - Film natočen po vzoru několika tříminutových snímků, které vysílal dětský TV kanál Nickoledeon v letech 1999 až 2002. (Terva)

• - Autoři popsali Jimmyho Neutrona jako - z jedné třetiny Barta Simpsnona, z druhé třetiny Alberta Einsteina a ze třetí třetiny Jimma Carryho. (Karlsberger)

• - Do roku 2012 se jednalo o jediný snímek společnosti Nickoledeon, který byl nominován na Oscara. Cenu tehdy filmu „vyfoukla“ komedie Shrek (2001), až vyhrál cenu v roce 2012 animovaný snímek Rango (2011). (Terva)