Jimmy Neutron

Jimmy Neutron: Boy Genius

Jimmy Neutron

Animovaný / Sci-Fi / Komedie / Rodinný

USA, 2001, 79 min

Tenhle film jsem se rozhodla půjčit v půjčovně poté, co jsem shlédla Oscarový večer 2001. Shreka i Příšerky už jsem měla za sebou a tak mě zajímal i ten třetí kandidát na nejlepší animovaný film. A nezklamal mě. Neobyčejně vtipný film, se zajímavou animací prorostlý skvělými momenty. A nesmím vynechat mimozemšťany, kteří opravdu nemají chybu.(25.4.2003)

• Tuax

Možná, kdybych to viděl před deseti lety, líbilo by se mi to více. Ale z dnešního pohledu mi to přijde jako hodně velká splácanina s několika pěknými nápady. Animace se mi líbila ve všem co se netýkalo lidí, takže prostředí, robopes, i samotní žloutkovci. Lidi mi přišli dost bizarní. K tomu snaha ve vetšině momentů o maximalizaci, až extrémnost daných situací, to mi taky nesedlo. Použít zábavní park jako zdroj vesmírných korábů byl fajn, ale to zpracování... To si pak děti mohou myslet, že je normální ve vesmíru dýchat apod. Spousta scén vystavěna ne tolik na scifi (bylo by možno kdyby), ale na blbostech. Zábavnost mě celkově nějak míjela. Zajímaví byli až žloutkovci, jak jim říkám já. Hodnocení tak u mě zveda hudba, která to trochu zachraňuje. Jinak pro mě docela zklamání. 4/10(17.11.2013)

Těžce průměrný snímek, který nevím jakým zázrakem se mohl dostat do nominace na Oscara 2001. Animace mě nijak nezaujala a kvalita příběhu je lehce pochybná. I když na druhou stranu je Johny krutě sympatický a geniální a vize dětí letících na vylepšené horské dráze nebo ruském kole vesmírem je vtipná. Možná to někomu sedne lépe.(24.8.2005)

Pokud bych se měla rozhodnout mezi Shrekem, Příšerkami A Jimmym, vybrala bych si Příšerky. Přesto je ale Jimmy Neutron nejlepší pohádka pro děti , co jsem viděla. Je to koukatelné i pro starší publikum - Jimmyho přihlouplý kamarád, mimozemšťani , tančící rodiče a nebo domácí laboratoř..to Vás prostě bude bavit!!(23.3.2010)

Jimmy Neutron je mocný, mocnější je Dexterova Laboratoř. No ono to s tou neutronovou mocí taky nebude nijak zvlášť žhavé, zrovna jako v reálném světě:) Za Příšerkami i Shrekem docela zaostává, do kina bych na něj nešel. Ale v teple domova na (samozřejmě ZCELA LEGÁLNĚ VLASTNĚNÉM;)) DVD to není tak zlé. Pokud máte doma malého montéra či vědátora, určitě se mu to bude líbit. Pro dospělejší publikum se taky pár vtípků najde, takže ode mě to je za 70%.(26.2.2007)

• - Jimmyho Neutrona ve skutečnosti dabuje žena. (Karlsberger)

• - Do roku 2012 se jednalo o jediný snímek společnosti Nickoledeon, který byl nominován na Oscara. Cenu tehdy filmu „vyfoukla“ komedie Shrek (2001), až vyhrál cenu v roce 2012 animovaný snímek Rango (2011). (Terva)

• - Jméno jedné z hlavních postav Sheena Esteveze vymyslel Martin Sheen, jehož rodné jméno je Ramon Estevez. (Pumiiix)