Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jimmy Neutron není jen obyčejným chlapcem jako každý jiný. Je to mladý génius s vlastní podzemní laboratoří na experimenty, lítá v tryskové raketě a je páníčkem robotického psa Goddarda. Dlouho se snaží o navázání kontaktu s mimozemskou civilizací a jednoho dne vypustí do vesmíru upravený toaster coby komunikační zařízení. Bez vědomí Jimmyho toaster skutečně doputuje zeleným mimozemšťanům připomínající sliz a předá jim zprávu. Když si ji přehrají, okamžitě se vydávají směr Země. Ale ne za přátelským účelem, rozhodnou se totiž unést všechny dospělé, které uviděli na Jimmyho nahrávce. Únos proběhne zrovna v noci, když se Jimmy vytratí z domu, aby si s kamarády užil otevření zábavního parku. Po zmizelých rodičích zůstane jen vzkaz, že odjeli na Floridu. Děti začnou oslavovat, protože se jim splnilo jejich vytoužené přání. Po tvrdé dětské kocovině z hromady všeho, co si nemohli jen tak dopřát předtím, si ale uvědomí, že je chtějí zpátky. Jimmy mezitím přijde na to, že rodiče byli uneseni, a že je tu jen on, kdo může přijít s plánem na jejich záchranu… (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (56)

ABLABLABLA 

všechny recenze uživatele

Pro malé děti to musí být asi bomba, nebo pro hodně dětinské puberťáky. Pro mě ten průměr, možná trošku lepší než průměr. Vůbec se mi nelíbila animace, ale za to hlášky, scénky a nápady byly některé velmi podařené. Co, můžete dělat, když vaši nejsou doma; mimozemšťani jsou žloutky vypadající jak sliz a jejich bůh je velký kur; udělat si vesmírnou loď z atrakcí zábavního parku (jako ta chobotnice byla hodně dobrá); učitelka bojující s červem pomocí úhloměru; účes alá holčička; a spousty dalších detailů, ale ani to to nezvedne přes 3,5* hvězdy. P.S. Ten pes byl naprosto boží...chci. (Ne, to vůbec neodkazuje na to, že jsem infantilní). ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Těžce průměrný snímek, který nevím jakým zázrakem se mohl dostat do nominace na Oscara 2001. Animace mě nijak nezaujala a kvalita příběhu je lehce pochybná. I když na druhou stranu je Johny krutě sympatický a geniální a vize dětí letících na vylepšené horské dráze nebo ruském kole vesmírem je vtipná. Možná to někomu sedne lépe. ()

Reklama

Galadriel 

všechny recenze uživatele

Tenhle film jsem se rozhodla půjčit v půjčovně poté, co jsem shlédla Oscarový večer 2001. Shreka i Příšerky už jsem měla za sebou a tak mě zajímal i ten třetí kandidát na nejlepší animovaný film. A nezklamal mě. Neobyčejně vtipný film, se zajímavou animací prorostlý skvělými momenty. A nesmím vynechat mimozemšťany, kteří opravdu nemají chybu. ()

Bat55 

všechny recenze uživatele

Film som samozrejme videl už dávnejšie,ale dnes po znovupozretí Jimmyho Neutrona ma film zasa zabavil, nie je to síce kinohit, na ktorý bych išiel do kina, ale doma pri telke, prečo nie! Jimmy Neutron je tak trošku zvláštny animák, v ktorom sa pekne kombinujú prvky sci-fi a zopár hlášok taktiež nechýba. Mňa najviac uchvátil kolotoč, ktorý sa premenil na vesmírne lietajúce lode. Jimmy je proste génius! Netradiční a dosť smiešny mimozemšťania so svojím bohom sliepky tiež do príbehu pekne sedeli. Na animáky ako Shrek, Toy Story alebo Monsters s.r.o to síce nemá, ale myslím že tvorcovia natočili slušnú sci-fi rozprávku, ktorá pobaví hlavne deti. /65%/ ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Jimmy Neutron je mocný, mocnější je Dexterova Laboratoř. No ono to s tou neutronovou mocí taky nebude nijak zvlášť žhavé, zrovna jako v reálném světě:) Za Příšerkami i Shrekem docela zaostává, do kina bych na něj nešel. Ale v teple domova na (samozřejmě ZCELA LEGÁLNĚ VLASTNĚNÉM;)) DVD to není tak zlé. Pokud máte doma malého montéra či vědátora, určitě se mu to bude líbit. Pro dospělejší publikum se taky pár vtípků najde, takže ode mě to je za 70%. ()

Galerie (22)

Zajímavosti (5)

  • Jméno jedné z hlavních postav Sheena Esteveze vymyslel Martin Sheen, jehož rodné jméno je Ramon Estevez. (Pumiiix)
  • Do roku 2012 se jednalo o jediný snímek společnosti Nickoledeon, který byl nominován na Oscara. Cenu tehdy filmu „vyfoukla“ komedie Shrek (2001), až vyhrál cenu v roce 2012 animovaný snímek Rango (2011). (Terva)
  • Film natočen po vzoru několika tříminutových snímků, které vysílal dětský TV kanál Nickoledeon v letech 1999 až 2002. (Terva)

Reklama

Reklama