Smrtící nabídka

Akční

USA, 1996, 87 min

Rick Avery

Avi Koren

Trochu mne zarazi ze k tyhle pecce neni napsanej ani jedinej komentar ale tak dobre ucinim tak sam pro mne naprosto uzasny akcni dilo s mym milovanym ranarem Jeffem Speakmanem na vrcholu formy a tento film je jednim z mala ktery dokazal naplno vyuzit Speakmanova potencialu pak uz to s nim slo z kopce tohle ale nema chybu od zacatku do konce uzasny tempo luxusni bitky a v nich povestny Jeffuv ultimatni bojovy styl kterym rozseka jinak narozdil od jinych filmu komando celkem narachlych teroristu ktery se tu s nicim neserou a Ron Silver je urcite kvalitnim protivnikem uplne zapomenutej film to proste nechapu ale pro mne jeden z kultu jediny co se moc nepovedlo je cesky dabing hlaskam jako nevzal sis neprustrelny pytlik sem se fakt nezasmal(3.11.2011)

• Lacike

Taka beckova variacia Die Hard konceptu - jeden manik proti skupine zlocincov v uzavretom priestore. Akcie tu je neurekom. Nahanackami, prestrelkami a vybuchmi sa nesetrilo, ale pripadala mi dost fadne natocena a prakticky vôbec ma nebavila. Je to prvy film so Speakmanom, ktory som videl a jeho charizma na mna nazapôsobila. Herecky na tom tiez nie je nijak extra. Takze okrem solidne slizkeho zaporaka Silvera tu za nieco objektivne stoja len bitky. Vela ich nie je, su kratke, skôr sa jedna o efektivne zlikvidovanie zaporakov ako nejake akrobaticke poskakovanie na efekt. Speakman pouziva hlavne ruky s ktorymi predvadza bleskove kombinacie. Trochu mi pripomenul stareho dobreho Seagala v casoch, ked tocil kvalitne filmy. Ale vsetky ostatne zlozky filmu su uplne o nicom a zabavite sa pri nich maximalne na ucet tvorcov, ktori vela talentu nepobrali. To je tak, ked reziruje herec. Vysledkom je film na urovni Mercenaries a dalsich podobnych vtipnych trashov. Akurat tento film nevyzera tak podfinancovane. 3/10.(19.2.2016)

• Martin741

Zas dalsia patlanina, ktora ma prilis prekombinovany dej, rezisersku nemohucnost, scenaristicky vyplach a nejaku akcnu mlatacku na cele /tentokrat Speakman/, ktora sa sice vie efektivne bit, ale o hereckom talente v zivote nepocula. Podpriemerna srajda, ktora po pozreti rychlo vyfuci z hlavy : 5 %(4.4.2013)

Speakman to tady slušně masakruje.Chcíly to trvá než se něco začne dít ale pak je to jízda(10.7.2013)

Nestárnoucí akční béčková klasika. A vrchol Jeffa Speakmana. Tohle jsem si prostě zamiloval, nemůžu jinak.(8.5.2013)