Zákeřná diagnóza (TV film)

Komedie / Rodinný / Krátkometrážní

Česko, 1997, 19 min

Dušan Klein
  • honzic

bohužel ani Lipský či Zahajský nezachránil docela trapný příběh kluka, hodnocení: 40 %(4.12.2012)

• zputnik

Předně: Tento "úsměvný příběh" obsahuje tolik nebetyčně (s prominutím) přihlouplých replik a hlášek, že kdybych tomuto žánru více holdoval, tak se u mě stanou kultovkami mezi hláškami. Co věta některé z postav, to perla a hláška jak vystřižená ze života; vystřižená však v jakémsi nehorázně cynickém smyslu - s reálným životem mají totiž tyto repliky pramálo společného. Pokud ano, pak tě-pic; vysvětlovalo by mi to všechny ty zdánlivě bezdůvodné sebevraždy kolem těch, kteří v životě tomuto typu komunikace holdují. A herecké výkony? Nějaké veselejší téma by nebylo? Beru, že jde o Bakalářský cyklus, ale i tyto příběhy ze života mohou být udělány (v rámci TV možností) kvalitně a na úrovni (aspoň má naivní dušička tomu i po letech stále věří). Shrnuto a podtrženo: Možná to vše bylo myšleno záměrně, se záměrem pobavit. Bohužel si pod úsměvným příběhem představuji trošku něco jiného.(28.7.2005)

Až na to, že pointa je jasná prakticky hned zpočátku, tento bakalářský příběh celkem ujde.(27.7.2005)

Škoda, že hned na začátku tak okatě ukázali oč jde. Myslím, že bystří lidé by si toho stejně všimli i tak...(30.9.2014)