Tichá zuřivost

Akční / Horor / Thriller / Sci-Fi

USA, 1982, 97 min

Michael Miller

Joseph Fraley

Chuck Norris vs. nesmrtelný neuvěřitelně nesympatický hovado. Jo je to prdel i když je to možná až moc zdlouhavý. Každopádně já jsem si u filmu dokonale odpočinul a bavil jsem se. Norris v jeho začátcích dokázal celkově dobře nakopávat prdele a tady to celkem ukazuje. Hlavní hajzl kromě začátku(mimochodem celkem drsná scéna)se moc neukazuje. Hodně příjemný film který mě celkem překvapil.(2.4.2014)

• Rominator

K právě probíhajícímu trestnému činu přijíždí šerif Dan Stevens (Chuck Norris), aby zneškodil Johna Kirbyho (Brian Libby), který chladnokrevně zmařil dva lidské životy. Po zatčení se Kirby pokusí o útěk a je několikrát postřelen a v kritickém stavu odvezen do nemocnice. Doktoři na něm v tajném experimentu vyzkouší regenerující sérum a stává se z něho "nezranitelný" psychopatický zabiják... Chuck Norris má ve filmu tři soubojové scény a docela se povedla ta, kde posílá svého zástupce Charlieho (Stephen Furst) pro posily a mezitím srovná do latě celý bar plný motorkářů. Chuckův syn Mike dělal na filmu jako asistent produkce a bratr Aaron jako koordinátor kaskadérů, kaskadér a spolupracovník producenta.(6.12.2013)

Je to celkom dobrý akčný horor s Chuckom Norrisom, ktorý patrí medzi jeho horšie filmy. Má zaujímavý príbeh o zabitom vrahovi, ktorý je oživený pomocou vedeckého experimentu, ale vymkne sa spod kontroly a unikne, no stojí proti nemu schopný policajt. So spracovaním ale nie som moc spokojný, nie je zlé, film nenudí, ale jeho potenciál by sa dal určite využiť aj lepšie. Hlavne tu majú pomerne dosť priestoru až dva výrazné prvky, ktoré ale spolu moc nefungujú a navyše ani jeden nebol úplne dotiahnutý. Chuck Norris sa tu kvôli tomu, že je akčný herec vôbec nehodí, nemá jeho typ protivníkov a tak je tu pomerne zbytočný. A slasherová časť tiež nie je najideálnejšie podaná, natočená je dobre a celkom funguje aj napätie, ale mnohé úmrtia nevidno a až moc stretov s obeťami sú v štýle dlhej naháňačky a nie rýchleho a nekompromisného zabitia. Akcie tu nie je najmenej, Norris tu má dva súboje, okrem finálneho má ešte akciu v bare a potom je tu samozrejme ešte dosť akcie s vrahom. Čo sa týka hereckého obsadenia, tak okrem Norrisa zaujme ešte zabijak a vedľajšie postavy sú už pomerne nudné. Réžia je pomerne kvalitná, čo sa prejavuje hlavne na slasherovej časti a aj s technickou stránkou som plne spokojný. Dostal som viac, ako som pôvodne čakal, je to najlepší film s Norrisom v hlavnej úlohe do filmu Osamelý vlk McQuade, ale aj tak som pomerne sklamaný, kedže počas sledovania som celý čas vnímal, že potenciál sa dal využiť aj omnoho lepšie. Objektívna kvalita filmu- 60%, film sa páči mne na 62%.(31.1.2011)

Od začiatku až do konca boli moje oči prilepené na obrazovku. Režisér Michael Miller začína v prvej polovici pomaly, až v druhej polovici nenechal nič na náhodu, a šiel hneď na vec. Zo začiatku to možno vyzeralo, že to bude pekná nuda, ale to čo sa udeje, je neuveriteľné. A ak ktomu pripočítame skvelého Norrisa, výsledok nám bude jasný. B-čkový, zábavný akčný film, odohrávajuci sa v solídnom tempe a záverečná konfrontácia šerif vs maniak pekne naberá obrátky.(29.5.2010)

• prsvl

Nechápu jak tomuhle filmu může někdo dát pět, nebo čtyři hvězdičky. Svou pitomostí je dost podobnej filmům od Tromy, ale narozdíl od nich byl tento výtvor myšlen vážně. Děj je úplně dementní. Nějakej týpek začne buh ví proč (nikdy se to asi nedozvíme) vraždit, tak ho zabijou a nějaký doktoři ho znovu obživí zázračnou látkou, takže se mu (když je ještě v bezvědomí) hojej rány a je vlastně nesmrtelný. Proč tenhle zázračný lék zkoušejí zrovna na vraždícím psychopatovi je další otázka, která asi zůstane nezodpovězena. No a tenhle týpek se jednoho dne probudí a začne vraždit znova. Do toho všeho tam je Chuck, kterej je celej film vlastně úplně na hovno. Sem tam něco dobročinnýho udělá, dojde si na nejvíc klišé rande co může být natočeno, zmlátí pár zlejch motorkářů, pak zápasí s tim maniakem atd. Fakt blitka. Je teda pravda, že prvních pár minut bylo doopravdy vtipnejch, ale jinak špatná nuda. Od poloviny filmu jsme to museli pustit dvakrát zrychleně a až pak to dostalo aspoň troch grády.(29.4.2007)

• - Chuckův syn Mike pracoval na filmu jako asistent produkce a bratr Aaron jako koordinátor kaskadérů, kaskadér a spolupracovník producenta. (Rominator)