Tichá zuřivost

• slovenský

Tichá zúrivosť

Akční / Horor / Thriller / Sci-Fi

USA, 1982, 97 min

Je to celkom dobrý akčný horor s Chuckom Norrisom, ktorý patrí medzi jeho horšie filmy. Má zaujímavý príbeh o zabitom vrahovi, ktorý je oživený pomocou vedeckého experimentu, ale vymkne sa spod kontroly a unikne, no stojí proti nemu schopný policajt. So spracovaním ale nie som moc spokojný, nie je zlé, film nenudí, ale jeho potenciál by sa dal určite využiť aj lepšie. Hlavne tu majú pomerne dosť priestoru až dva výrazné prvky, ktoré ale spolu moc nefungujú a navyše ani jeden nebol úplne dotiahnutý. Chuck Norris sa tu kvôli tomu, že je akčný herec vôbec nehodí, nemá jeho typ protivníkov a tak je tu pomerne zbytočný. A slasherová časť tiež nie je najideálnejšie podaná, natočená je dobre a celkom funguje aj napätie, ale mnohé úmrtia nevidno a až moc stretov s obeťami sú v štýle dlhej naháňačky a nie rýchleho a nekompromisného zabitia. Akcie tu nie je najmenej, Norris tu má dva súboje, okrem finálneho má ešte akciu v bare a potom je tu samozrejme ešte dosť akcie s vrahom. Čo sa týka hereckého obsadenia, tak okrem Norrisa zaujme ešte zabijak a vedľajšie postavy sú už pomerne nudné. Réžia je pomerne kvalitná, čo sa prejavuje hlavne na slasherovej časti a aj s technickou stránkou som plne spokojný. Dostal som viac, ako som pôvodne čakal, je to najlepší film s Norrisom v hlavnej úlohe do filmu Osamelý vlk McQuade, ale aj tak som pomerne sklamaný, kedže počas sledovania som celý čas vnímal, že potenciál sa dal využiť aj omnoho lepšie. Objektívna kvalita filmu- 60%, film sa páči mne na 62%.(31.1.2011)

„Chlap musí mať svoje heslo.“ Miestami takmer až horor (a pekne drsný), inokedy buddy komédia s tomu odpovedajúcimi hláškami („Toto do životopisu nepôjde.“) a dialógmi („Ešte sme spolu neskončili:“ – „Radšej áno.“). Myslel som si, že neporaziteľne nezničiteľný Chuck Norris bude WTF, ale nakoniec hladko a sympaticky do toho celého zapadol. Negatívne vnímam príšerne hysterické ženské postavy; od istej chvíle som mal po krk ich ustavičného vrieskania a začal som z neho byť hnusne nervózny. Alibisticky dávam 60%.(20.6.2019)

Chuck Norris vs. nesmrtelný neuvěřitelně nesympatický hovado. Jo je to prdel i když je to možná až moc zdlouhavý. Každopádně já jsem si u filmu dokonale odpočinul a bavil jsem se. Norris v jeho začátcích dokázal celkově dobře nakopávat prdele a tady to celkem ukazuje. Hlavní hajzl kromě začátku(mimochodem celkem drsná scéna)se moc neukazuje. Hodně příjemný film který mě celkem překvapil.(2.4.2014)

Od začiatku až do konca boli moje oči prilepené na obrazovku. Režisér Michael Miller začína v prvej polovici pomaly, až v druhej polovici nenechal nič na náhodu, a šiel hneď na vec. Zo začiatku to možno vyzeralo, že to bude pekná nuda, ale to čo sa udeje, je neuveriteľné. A ak ktomu pripočítame skvelého Norrisa, výsledok nám bude jasný. B-čkový, zábavný akčný film, odohrávajuci sa v solídnom tempe a záverečná konfrontácia šerif vs maniak pekne naberá obrátky.(29.5.2010)

Psychopatický vrah, ktorý je po policajnej akcii zastrelený sa vďaka pochybnému lekárskemu experimentu opäť preberá k životu a pokračuje vo svojej vraždiacej túre. A zastaviť ho môže iba Chuck Norris :-) Aj keď to môže znieť akokoľvek vtipne, v skutočnosti sa jedná o podarený akčný slasher, ktorý (spolu s filmami "Hero and the Terror" a "Hellbound") obohacuje Chuckovu preakčnenú filmografiu o hororovú tematiku. Akčných scén je tu pomenej, ale za to sú skvelé a atmosféra je prekvapivo kvalitná, až na pár nudnejších a vlečúcich sa miest, ktoré by nezaškodilo trochu prestrihať. Netreba od toho čakať žiadne zázraky, ale na svoju dobu sa jedná o dobrý slasher.(3.4.2011)

• - Chuckův syn Mike pracoval na filmu jako asistent produkce a bratr Aaron jako koordinátor kaskadérů, kaskadér a spolupracovník producenta. (Rominator)