Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Komediální příběh manželů, kteří po dvaceti pětiletém soužití a po odchodu dospělé dcery z rodiny začínají pociťovat všednost každodenního soužití. Manžel se čím dál víc věnuje svému filatelistickému koníčku a jeho žena, znepokojená jeho nezájmem, hledá cesty, jak manžela vyprovokovat a upoutat jeho pozornost. (oficiální text distributora)

Recenze (9)

NinonL 

všechny recenze uživatele

Rodinná komedie podložená láskou k filatelii. Dvě starší manželské dvojice, jedna dcera na vdávání, trocha manželské nevěry a hodně nedorozumění. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Já, jako stavař, jsem zásadně proti rozvodům." To se takhle dva rozvedou, hned pořebujou novej byt, ožení se, rozvedou se a zase chtějí nový byt. Chudák stavař Franta Vrána. Jenže Franta není jen stavař, on je i stratég a tady začíná ta správná zábava. Musím se přiznat, že jsem odkojen socialistickým budováním společnosti, takže soudruh zedník sem ani soudruh filatelista tam, mě nemohou rozhodit. A patrně proto jsem zasmál do sytosti. S optimistou Frantou prostě je sranda, nechápavej zedník Novák je naprosto dokonalej, situační komiky jsem viděl dost a dokonce zasloužilá umělkyně Bohdalová byla o něco méně trapná než obvykle, za což jí děkuju. ()

Reklama

Renton 

všechny recenze uživatele

Televizní komedie poplatná své době.. „Já jako stavař jsem zásadně proti rozvodům .. když se lidé ožení, chtějí byt .. pak se rozvedou a chtěj další .. takhle jich nebude nikdy dost!“ 45%. ()

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Obsazení je dobré, zápletka by mohla být humorná, ovšem velkým problémem je stopáž. Celý příběh podobně zamotaný by vystačil na délku maximálně dvou bakalářských epizod nebo o trochu delší televizní scénky. Jako osmdesáti minutový film ovšem selhává na své délce a to, co by mělo být vtipné, humor vlastně rychle ztrácí. Ještě, že je film alespoň dobře obsazen, takže taková nuda to zase není. ()

Marthos 

všechny recenze uživatele

Komediální taškařice z dílny legendárního Evžena Sokolovského, v níž Bohdalka líčí rafinované nástrahy na apatického manžela (Řehoř), zapáleného filatelistu... Tehdejší doba chrlila podobné produkty, které své diváky utvrzovaly v přesvědčení, že problémy mohou být rázu výhradně vztahového. ()

Galerie (6)

Zajímavosti (1)

  • Zdeněk Řehoř, který ve snímku ztvárnil sběratele známek, je vášnivým filatelistou i ve skutečném životě. (M.B)

Reklama

Reklama