javlapippi

"Takovej usmrkanej šéfiček jako jseš ty, to je úplne zbytečný zařízení!" Brigáda dorazila na južné Slovensko, kde prekvapivo nikto nemá maďarský prízvuk, a už začínajú problémy. "Já jsem myslel, že vedoucím jmenovali mě!" Kombajnisti držkujú, že vedúci vyjednal zlé pole, družstevníci držkujú, že kombajnisti chodia na fušky pre súkromníkov, žiarlivý inžinier Desset robí scény prevádzkárke Hrivnákovej, servírka Šalagová robí na každého oči a Hanzlík s bujakom na krku si to vysvetľuje po svojom. "Ona žádnej záhumenek nemá, ona je z Bratislavy." Falošným sebavedomím nabudený Hartl sa pokúsi o autoritatívny zákrok, ale odbojný živel Samek ho zotrie takým spôsobom, až má zase chuť stočiť sa do klbka a zaliezť do králičej nory na čerstvo pokosenom strnisku. "My chlapi vod mašin jsme jak vlčáci, když poznáme, že se nás někdo bojí, hned si na něj dovolujeme." Našťastie sa môže odreagovať mariášom s Menšíkom a smolením líbesbrýfu s Hrušínskym, a tak predísť úplnému zrúteniu. "Na vytírání podlahy to já jsem mistr světa."  ()