Plechová kavalérie (TV seriál)

Československo, 1979, 5 h 32 min (Minutáž: 7x52 min)

• sarianna

Problémem tohoto seríálu není to, že je v ěnm silně obsažena propaganda (ta byla v lecčems a některý filmy nebo seriály byli dobrý), prostě je to jenom slátanina. Řadím do své osobní hitparády nejstračnějších seriálů minulého režimu, mezi něž řadím ještě Ve znamení Merkura, Velké sedlo a Inženýrskou odyseu, která mi pořád přijde horší. Nicméně podle mě jsou hoši od kombajnu pořád stokrát lepší než nějaká Esmeralda nebo Šeherezáda(26.7.2011)

Já bych dal průměr tři hvězdičky, ale současné sr..y jsou stokrát horší. Tohle ve srovnání s nimi přeci jen má příběh, děj a nějaký smysl byť už kdesi v propadlišti dějin, ale současné sračky to překonává tak silně, že jsem se dávám hvězdičky čtyři. Navíc tam hrají skuteční herci a nekřečují tam nějaké načančené a naduté frajle, herecké atrapy a rychlokvašky současnosti. Herecky je to prostě špičkové a dějově také. Jaroslav Dietl odvedl jako vždy perfektní práci a nezaslouží si ty žvásty vymaštěných dementů co tu jsou a jejichž autoři nemají o filmařině ani páru a o starých dobrých časech také ne, protože zažili jen toho uslintaného šmejda a jeho kamoše, který zničil tuto zemi za 8 let víc než komouši za 40 let.(7.4.2012)

Chápu, že tenhle seriál je celkem agitka o slastech a strastech mechanizovanýho zemědělství. Ale na druhou stranu, Jaroslav Dietl celkem věrohodně vystihnul charaktery obyčejnejch kombajnérů a herecký výkony působí taky přesvědčivě. Třeba Jaroslavu Moučkovi role předsedy (soudruha ředitele) sedí, jak kdyby se pro ni narodil. Takže i přes spoustu slabých a místy skutečně k smrti únavných scén, i přes kupu zavádějících a zkreslujících zobrazení, přes všechno hodnotím průměrem, právě s ohledem na herecké obsazení a výkony.(17.12.2011)

• #47

Je mi líto, že v rámci propagace zemědělství vznikly takové kraviny jako Plechová kavalerie nebo Druhý dech...Dietl holt zase jednou musel vymyslet něco, co po něm soudruzi žádali a z vody se vaří opravdu těžko...škoda výborných herců, kteří v tomhle opět ztráceli čas, i když někteří dokázali z minima vytěžit maximum...viz Menšík.(22.10.2006)

• mh.mail

20% - Opravdu ne moc povedený seriál. Prakticky neuvěřitelný příběh, kdy ředitel strojní a traktorové stanice určí vedoucím výpravy kombajnérů nezkušeného a neprůbojného rostlináře jenom proto, že se mu jednou odvážil odporovat. Víťa Kubánek byl opravdu po celý seriál zralý na proplesknutí. Z celého seriálu se mi nejvíc líbí hudební motiv, který zazní pouze dvakrát, a to vždy jako podklad partie licitovaného mariáše, kterou hraje Víťa Kubánek spolu s Holečkem (V. Menšík) v hospodě proti místním dědkům (M. Homola a F. Filipovský).(3.8.2008)

• - Ve třetí epizoda pojmenované "Hektary" má na sobě vedoucí skladu ve skladu (Václav Lohniský) hnědý plášť, v dalším záběru je však plášť bílý. (M.B)

• - Každý díl začíná několika vteřinami dílu předešlého. (M.B)

• - Vlastimil Hašek, který ztvárnil postavu kombajnéra Pravoslava Žižku, po celou dobu natáčení trpěl silnou alergií na pyly. Vzhledem k tomu, že se většina děje odehrála na poli, užil si své. (hans74)