poster

Plechová kavalérie (TV seriál)

Drama

Československo, 1979, 5 h 32 min (Minutáž: 7x52 min)

 • sarianna
  *

  Problémem tohoto seríálu není to, že je v ěnm silně obsažena propaganda (ta byla v lecčems a některý filmy nebo seriály byli dobrý), prostě je to jenom slátanina. Řadím do své osobní hitparády nejstračnějších seriálů minulého režimu, mezi něž řadím ještě Ve znamení Merkura, Velké sedlo a Inženýrskou odyseu, která mi pořád přijde horší. Nicméně podle mě jsou hoši od kombajnu pořád stokrát lepší než nějaká Esmeralda nebo Šeherezáda(26.7.2011)

 • Vikki
  ****

  Já bych dal průměr tři hvězdičky, ale současné sr..y jsou stokrát horší. Tohle ve srovnání s nimi přeci jen má příběh, děj a nějaký smysl byť už kdesi v propadlišti dějin, ale současné sračky to překonává tak silně, že jsem se dávám hvězdičky čtyři. Navíc tam hrají skuteční herci a nekřečují tam nějaké načančené a naduté frajle, herecké atrapy a rychlokvašky současnosti. Herecky je to prostě špičkové a dějově také. Jaroslav Dietl odvedl jako vždy perfektní práci a nezaslouží si ty žvásty vymaštěných dementů co tu jsou a jejichž autoři nemají o filmařině ani páru a o starých dobrých časech také ne, protože zažili jen toho uslintaného šmejda a jeho kamoše, který zničil tuto zemi za 8 let víc než komouši za 40 let.(7.4.2012)

 • Dzonysek
  ***

  Chápu, že tenhle seriál je celkem agitka o slastech a strastech mechanizovanýho zemědělství. Ale na druhou stranu, Jaroslav Dietl celkem věrohodně vystihnul charaktery obyčejnejch kombajnérů a herecký výkony působí taky přesvědčivě. Třeba Jaroslavu Moučkovi role předsedy (soudruha ředitele) sedí, jak kdyby se pro ni narodil. Takže i přes spoustu slabých a místy skutečně k smrti únavných scén, i přes kupu zavádějících a zkreslujících zobrazení, přes všechno hodnotím průměrem, právě s ohledem na herecké obsazení a výkony.(17.12.2011)

 • #47
  *

  Je mi líto, že v rámci propagace zemědělství vznikly takové kraviny jako Plechová kavalerie nebo Druhý dech...Dietl holt zase jednou musel vymyslet něco, co po něm soudruzi žádali a z vody se vaří opravdu těžko...škoda výborných herců, kteří v tomhle opět ztráceli čas, i když někteří dokázali z minima vytěžit maximum...viz Menšík.(22.10.2006)

 • mh.mail
  **

  20% - Opravdu ne moc povedený seriál. Prakticky neuvěřitelný příběh, kdy ředitel strojní a traktorové stanice určí vedoucím výpravy kombajnérů nezkušeného a neprůbojného rostlináře jenom proto, že se mu jednou odvážil odporovat. Víťa Kubánek byl opravdu po celý seriál zralý na proplesknutí. Z celého seriálu se mi nejvíc líbí hudební motiv, který zazní pouze dvakrát, a to vždy jako podklad partie licitovaného mariáše, kterou hraje Víťa Kubánek spolu s Holečkem (V. Menšík) v hospodě proti místním dědkům (M. Homola a F. Filipovský).(3.8.2008)

 • - Ve třetí epizoda pojmenované "Hektary" má na sobě vedoucí skladu ve skladu (Václav Lohniský) hnědý plášť, v dalším záběru je však plášť bílý. (M.B)

 • - Každý díl začíná několika vteřinami dílu předešlého. (M.B)

 • - Vlastimil Hašek, který ztvárnil postavu kombajnéra Pravoslava Žižku, po celou dobu natáčení trpěl silnou alergií na pyly. Vzhledem k tomu, že se většina děje odehrála na poli, užil si své. (hans74)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace