Příběh vypráví o zaměstnankyni celní správy Blance Říhové, která vedle citového zklamání prožívá napínavý příběh spojený s vraždou a odhalením bandy pašeráků. Na železničním přechodu najde v mrazírenském voze mrtvolu muže. Utrpí šok, takže zapomene, že u dvířek do kontejneru sebrala papírek, na němž bylo jméno a název nějakého místa. Případ vyšetřuje starý ironický praktik npor. Drnek a jako svůj první případ vysokoškolsky vzdělaný por. Tománek. Na výletě předjede auto, ve kterém sedí Říhová, západoněmecký TIR, který má na krycí plachtě velký nápis ZOLDER, HAMBURG. V tu chvíli si Blanka vzpomene. To je to, co bylo napsáno na lístku u mrtvoly zavražděného pašeráka! Mladí celníci se pustí do pronásledování nákladního auta a donutí pohraničníky na přechodu ve Strážném, aby v něm provedli podrobnou kontrolu. Ukáže se, že ačkoli deklarovali zásilku hraček, vezou ve skutečnosti pašované americké cigarety. Do Strážného přijíždí i Drnek s Tománkem. Vyslýchají druhého řidiče a zjistí, že jeho otisky byly i na kontejneru v mrazícím voze, v němž byl nalezen zavražděný. (TV Nova)

GeminiK odpad!

Toto veledílo nezachrání ani sebelepší obsazení. Za co tak vysoké hodnocení? To tu dobu nikdo nezná ani z vyprávění? Ještě tu chybí komentáře, že je to zajímavý počin a nejkrásnější zvrácená podívaná, které jsem našla u podobných seriálů z té doby. ()

milos.bradik

Nechápu za co tomuto někdo mohl dát pět hvězd. Kriminálka je to mizerná, love story taky podivná a jako komedie je to úplně mimo i když to má od každého trochu. Je to prostě paskvil. Dokonalá je to pouze PR socialistické celní správy. Propaganda jako vyšitá. Viděl jsem jen jeden díl a stačilo. Jak tam ten Němec pašuje zlaté prstýnky schované v datlích, to je naprostý nesmysl. ()

• Točilo se v Chebu a Pomezí nad Ohří. (sator)