Smrtící nenávist 2

Smrtiaca nenávisť 2

The Grudge 2

Horor / Thriller / Mysteriózní / Drama

USA / Japonsko, 2006, 101 min

Druhý díl postrádá svůj největší prim....pocit strachu a napětí. Taky casting zrovna nebyl šťastný a "ségra" je strašně nesympatická a taky bez hereckého talentu, ale naštěstí se ve filmu vyskytuje minimálně, takže ostatní to jakž takž vyvažují. Ale jako filmík na jedno zhlédnutí je to fajn záležitost, která rozhodně nenudí.(6.6.2007)

• hippyman

bylo by dost naivní očekávat, že tohle veledílo přijde s něčím originálním... vytrvale se drží schématu klasické duchařské lekačky a zavděčit se může snad jen diváku sadomasochistickému nebo ortodoxním fanouškům béčkových hororů... zdárně jsem se pronudil ke konci a zjistil, že evidentně ani do jedné kategorie nepatřím. no, možná naštěstí. 30%(16.10.2008)

Od prvního dílu je znát kvalitativní pád, ale pro mě je druhá Nenávist stále duchařský nadprůměr. Lekačky už nefungují zdaleka všechny, duchové působí hrůzostrašně taky jen někdy, pocit strachu z prvního dílu se zde vyskytuje až v druhé polovině. Opět sledujeme několik dějových linií (3), které se spojí až na konci, přičemž jeden ze spojů je dokonce překvapivý. Hodnocení: něco mezi 50-60%(30.11.2007)

Priznam sa, ze si uz dobre nepamätam na prvu cast, takze nechcem porovnavat. Chvilkami som sa nudil, ale pri dostatocnej hlasitosti som sa v niektorych chvilach zlakol, pretoze reziser sa snazil za kazdu cenu hlavne hlasnou hrozivou hudbou divaka vystrasit, ale inak je to podla mna taky priemer. Prekvapivo ma najviac unavoval prave zaver filmu... 26.12.2008 _____ Amber Tamblyn - (Aubrey) +++ Arielle Kebbel - (Allison) +++ Jennifer Beals - (Trish) +++ Sarah Michelle Gellar - (Karen) +++ Edison Chen - (Eason) +++ Sarah Roemer - (Lacey) +++ Teresa Palmer - (Vanessa) +++ Matthew Knight - (Jake) +++ Produkcia: Sam Raimi +++ Hudba: Christopher Young +++(23.12.2008)

Dávám hodně ale hodně slabé 3*. Původně jsem chtěl dát 2* ale nakonec jsem se překecal. Film z roku 2004 jsem viděl v kině a tam jsem se fakt bál, a byl to můj nejoblíbenější remake. Bohužel tohle je prapodivný slepenec scén, které se snaží jakkoliv vystrašit ale zoufale mu to nejde. lekací scény jsou předvídatelné. A ani atmosféra film vůbec nezachrání. Naneštěstí je tu pár hodně pěkných hereček a výborná hudba. Ale to je všechno co může druhý díl Nenávisti(distancuju se od debilního názvu Smrtící nenávi2t 2) je průměrným pokračováním na který se už nepodívám, a děsně moc se bojím zkouknout třetí díl téhle nekonečné mňoukající série.(27.7.2010)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 38. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Paldiny)

• - 20-milionový sequel studia Sony vystrašil z amerických diváků během prvního víkendu promítání (13. – 15. 10. 2006) 20,8 mil. dolarů na vrcholu žebříčku. Celkový výdělek se vyšplhal na 39,1 milionu, což je znatelný pokles oproti prvnímu dílu z roku 2004 a jeho 110 milionům. (imro)

• - Pokračování dostalo zelenou hned po 39-milionovému debutu prvního dílu. (imro)