Drátařík a hruška moudrosti (TV film)

Pohádka

Česko, 2003, 51 min

• ivishka

Mé vlastní svědomí mi nedovolí dát vyšší hodnocení. Pohádka jako taková byla naprosto o ničem a s mizernými triky. Takových motivů jako Honza málem králem atd jsme slyšeli mnoho podobně jako Čáryfuk (akorát ten původní nepůsobí jako senilní dědek ale je dokonce vtipný). Jan Zadražil v roli drátaříka byl dobrý a také můj jediný důvod proč udělit 1*. To ostatní bylo jen nutné zlo jako například Pavel Kikinčuk - za to jeho hraní by zasloužil....strašné..(5.11.2012)

Forma vysoce převyšuje obsah, což vzhledem k banalitě obsahu nevyjadřuje dostatečně kvalitativní rozdíl mezi námětem a provedením. Klasická, bezpočtukrát použitá klišé, roztržitý kouzelník, hloupý princ, hodný chasník, milá princezna, kouzelná záškodná postava (někdy vodník, nekdy démon, někdy trpaslík, někdy šotek, někdy prostě kouzelné cosi) nikoho příliš oslnit nemohou, ale on k oslnění stačí ten sršící ohňostroj vtipů a hlášek. Kde jinde kouzelník ohmatává rostlinu, aby konstatoval, že buď pršelo, nebo tam byl nějaký pes?(27.3.2011)

• otík

Neuvěřitelně tupá, trapná, ubohá a hlavně naprosto šíleně uřvaná a nesmyslná pohádka, která je dobrá maximálně v tom, že v ní hrají tak dobří herci jako je pan Nárožný, Vladyka či Vízner. Bohužel i oni se zcela ztrácejí v trapnosti této rádoby pohádky, která vám spíše poobědový čas otráví než zpříjemní. Hudba: Jan Kolář(27.3.2011)

3* jsou málo, protože v pohádce je tolik vtipů, že by vystačily na filmový celovečerák. Bohužel však forma je tak moc televizně laciná, že není možné dát víc. Scénář a herci by si vážně zasloužili lepší "kabátek" a zainvestovat o pár zlaťáků navíc. Takhle jde jen citovat slova pana krále : "Bože můj, bože můj!"(19.5.2013)

• rakovnik

Divná pohádka s nesympatickými postavami, kde vyčnívá leda komediální talent Petra Nárožného. Pitvořící se Pižlík, laciné kulisy a podivné obsazení herci, kteří mi do svých rolí nesedli. Navíc dialogy jsou jako z pera žáka základní školy. Netuším, zda se tato pohádka líbí dětem, mně se ale rozhodně nelíbila.(15.11.2014)