Ono těch dívčích válek bylo v historii asi povícero a nutno dodat, že ženštiny rozhodně netrpěli strachem, zbabělosti nebo nedostatkem odhodlání. Spišákova inscenace, jako většina inscenací, sice trpí po stránce výpravy, ale výkony herců byly dobré, uvěřitelné. Dějové tempo bylo tak akorát na jedno sobotní popoledne. Měl jsem problém s M. Dočolomanským v roli záporáka Pálffyho, kapánek nezvyk, zato I. Rapaičová, coby samozvaná vůdkyně, exelovala.(11.1.2014)

V mnoha ohledech zajímavý tv film. Poprvé jsem to viděl jako malý, někdy v 80. letech. Především mi utkvěl v paměti maskovaný Mnich...(14.11.2016)

3-dielna historická inscenácia odohrávajúca sa takmer po celý čas iba v slobodnom meste Prievidza spracovaním síce neohúri, ale ani neurazí. Jak scenárom, tak aj výpravou a odbavenou hudbou. K príbehu sa radšej nebudem vyjadrovať, pripadal mi skôr ako ''scifi'' (bez ohľadu na to, či sa opiera o historické reálie alebo nie). To, čo stojí za zmienku, sú určite herecké výkony...okrem hviezd z SND hrá tu aj množstvo hercov nitrianskeho divadla. "Ozubené kolieska" síce nie vždy do seba zapadali, aj stopáž by sa pokojne mohla skrátiť iba na 2 diely, ale účel inscenácia splnila.(20.12.2015)