Jamie Oliver: Roztančená kuchyně

(pořad)
  • Česko Jamieho roztančená kuchyně (více)
Reality-TV / Rodinný
Velká Británie, 2002, 52x30 min

Režie:

Brian Klein

Účinkují:

Jamie Oliver

Jamie Oliver dělá to, co má nejraději - vaří pro své kamarády. V pořadu Oliver´s Twist potkává Jamie lidi nejrůznějšího ražení a všechny je zve k sobě domů, kde pro ně vaří ty nejúžasnější recepty, které si dokážete představit. Doprovázíme ho po jeho oblíbených obchodech a trzích, nakupujeme s ním vybrané pochoutky a nezbytné ingredience a necháváme se přitom poučit, na co si dát pozor, když nakupujeme svá oblíbená jídla. Párty může začít. A jaké zajímavé lidi z londýnského prostředí potkáme? Stuarta a Russella potkal Jamie přibližně před pěti lety. Pomohli mu zrenovovat celý byt a především kuchyni a on nevěděl, jak se jim za to náležitě odvděčit. A pak přišel ten velký nápad něco dobrého jim uvařit... Dom, Jamieho přítel, je kouzelník a vegetarián. Společně s kamarádkou Sandi, bratrem Timem a manželkou Sandy, jež jsou také vegetariáni, si dali dostaveníčko s Oliverem, který jim ukazuje, že nejíst maso není totéž, jako být pouze o čočce a tofu. Greg a Junior se živí vystupováním se svými zábavními čísly po londýnských nočních klubech. S tím souvisí i jejich příšerná dieta, která se skládá výhradně z fastfoodů a piva. Jamie jim ukáže několik rychlých, jednoduchých a především zdravých receptů, které zvládne úplně každý... Francesco, Sarah a Andre jsou američtí studenti. Od prvního okamžiku, kdy se ocitli v Londýně, milují britskou kuchyni. Jamie je zde proto, aby je pár tradičních receptů naučil... Andy, Louise, Chas a Ollie pracují u policie a všichni milují kořeněná jídla. To je přesně parketa pro Jamieho... Mark, Alex a Fraser hrají za Jamieho oblíbený londýnský ragbyový tým The London Wasps. Po utkání potřebují doplnit energii a Oliver jim rád poslouží svými znalostmi a umem... Lynne, Chris, Paula a Joe jsou velkými fanoušky ABBy. Křižují zemi ve své dodávce a každý víkend sledují pořad o své oblíbené kapele. Právě vyhráli cenu za nejlepší fanoušky, což je příležitost pro Jamieho, aby připravil něco dobrého k snědku. Louise, Naomi a Emily jsou tři překrásné dívky, v současné době bohužel všechny bez přítele. Jamie je učí několik fantastických jídel, které jednoho dne budou vařit doma pro své milé a dává jim několik dobrých rad, jak najít toho pravého... Znáte tu pověru o modelkách, které nejedí tučné jídlo, aby si udržely štíhlou postavu? Ani v nejmenším to neplatí, když Jamie pozve své kamarádky Jasmine, Vicki a Polly... Steven a David se živí jako poštovní kurýři na kolech. Celý den se někde prohánějí a živí se pouze sendviči. Jamie je naučí několik jídel trochu jiného ražení, které si přesto můžou brát pohodlně sebou... (oficiální text distributora)

sir-dave

Vůbec nevařím a nikdy jsme snad nevařil ale na tohle je radost pohledět. Při sledování dostane člověk strašnou chuť k jídlu a celá série je skvěle udělaná, od shánění a nákupu potravin v místních tržištích až po samotné zábavné vaření. Recepty taky stojí za to. Jak jednou začnu vařit tak kvůli Jamiemu! ()

ivishka

Podle mě tento charizmatický angličan strčí všechny Babicy,italy a podobné trapáky hravě do kapsy svým důvtipem,výberem receptů a vším možným a pamatuji si,že když jsem se na tento pořad dívala tak nejen,že jsem na to jídlo dostala chuť ale i když moc nevařím tak mě zaujal už jen tím jak si to vaření Jamie užívá... ()

Smok

Keď je práca potešením, život je šťastím :) V prípade Jamieho to určite platí na 100%. Je vidno, že chlapec to má "v ruke" a vie čo robí. Navyše to robí s ľahkosťou jemu vlastnou a nezameniteľným šarmom. Nie je to len také nijaké postávanie v kuchyni, ale s Jamiem sa vyberieme aj do anglických obchodov a na trhy, čo dodáva programu rezkosť. ()

bidja

Jamie není sice žádný top kuchař, ale pěkně se na to dívá. Taková nezávislá domácí kuchyně. Někteří tady pláčou, že suroviny nejsou k dostání, ale všimli jste si, že by snad nakupoval v hypermarketu ? Vždy jde do speciálky a nechá si poradit a tom to je, o suruvinách. Navíc má spousty postupových nápadů, chilli opečené přímo nad plynovým hořákem, saláty trhané u silnice ve městě, atd. ()

kingik odpad!

To je šišlavej kretén. Horší v mluvě už je jenom Hadamczik. Bych mu nacpal to jeho žrádlo do prdele. A jak je oháklej, jak ze smetiště hadrů pro bezdomovce a to jistě má peněz dost, aby nějak vypadal. No vypadá po britsku. Tedy příšerně, ani Měšták by z něho nic neudělal, ale má drzost lézt na televizní obrazovky. Za vydělaný prachy hybaj k logopedovi, ačkoliv pochybuji, že s tebou něco udělá. Kdo neumí mluvit nemá před národem co dělat. A že si ti lidi co ráčkují nebo šišlají vybírají nejvíc slova kde jsou právě písmena co neumí vyslovit. Pořad samotný děs. Dokážu řádně strhat filmy a pořadu o vaření nedám ani hvězdičku nebo procento, protože není těžké to natočit. To radši nežrat. 0% ()

• Jamie Oliver vařil i pro britskou královskou rodinu. (Attta)