Základ rodiny

• USA The Family Stone (více)
Trailer 2

Sarah Jessica Parker v roli, za kterou byla nominovaná na Zlatý globus* a další zářivé hvězdy vládnou úžasné komedii nabité „břitkým humorem“ (Rolling Stone)! Základ rodiny je okouzlující romantický film, během kterého se nepřestanete smát! Věčně podrážděná a až příliš konzervativní ředitelka korporace Meredith Morton (Sarah Jessica Parker) je zvyklá na život na Manhattanu, ale teď musí důvěrně známé prostředí na chvíli opustit. Čeká jí návštěva u rodiny svého přítele Everetta Stona (Dermot Mulroney). Stoneovi jsou ale hodně svérázní lidé a najít společnou řeč s odměřenou cizinkou pro ně nebude snadné. K tomu, aby si Meredith získala jejich srdce, bude potřeba jeden nečekaný host, dvě překvapivá milostná vzplanutí a několik piv! (oficiální text distributora)

Trailer 2

D.Moore

Komedie? Ale kdeže. Takové vánoční romantické dramátko to je. A vůbec ne špatné. Já na to byl naštěstí připraven, distributorskými "Budete se smát nahlas!" plky na obalu DVD jsem se napálit nenechal, a abych pravdu řekl, užil jsem si příjemných hereckých výkonů, scénáře, který mě mile mátl (ačkoliv nakonec všechno dopadlo tak, jak jsem očekával, chvílemi jsem si nebyl úplně jistý, k jakému finiši film spěje), Giacchinovy hudby... A vcelku hřejivého pocitu během závěrečných titulků. Tu jedinou opravdu komediální vsuvku podbarvenou Čajkovským, které přišla před koncem, jsem tam ale ani mít nemusel. Základ rodiny mi dost připomněl Život podle Dana. Tři a půl. ()

T2

Rozpočet $18miliónovTržby USA $60,062,868Tržby Celosvetovo $92,283,851Tržby za predaj DVD v USA $24,186,514 //počet predaných kusov 1,480,619║ zaujímavá zostava sa tu zišla a celkom to tu funguje, každý si tam odbije svoj malý part, občas príde aj na nejaké tie odľahčenia, ušlo to /55%/ ()

castor

Od standardně nadprůměrných výkonů (Claire Danes, Dermot Mulroney, Diane Keaton) až po dle kritiků zářivých překvapení (Sarah Jessica Parker nebo konečně zajímavější Luke Wilson) se dobelháme přes příběh, který vlastně neví, čím chce být. Jeho hrdinové prakticky po celou dobu neopustí stěny rodinného sídla. Právě větší koncentrace postav ale ukazuje, jak jim scénář nestačí, několik členů rodiny nemá víceméně co hrát, jen střídá grimasy úsměv x rozpaky. Hodnocení pak sráží zejména viditelná nedotaženost několika motivů, zbytečné přidávání dalších (například matčina nemoc) a k tomu všemu až nevěrohodná milostná vzplanutí. Čistých 60%. ()

Faye

Před vánočními svátky, kdy se schází celá početná rodina, přiveze nejstarší syn Everett představit svoji nastávající, ta do pohodové a soudržné rodiny pasuje stejně jako její jehlové podpatky do sněhu. Meredith ( Sarah Jessica Parker) je odměřená, upjatá, snaživá a nejistá. Všeobecné rozpaky vystřídá nervozita a nervozitu konflikty a jelikož se budoucí nevěsta cítí v nepřátelském prostředí osamocená povolává si na pomoc svoji sestru Julii a ta zapadne do rodiny jako kdyby tam patřila odjakživa. Komedii jsem v tomhle filmu plném slz neviděla, ale cca 20 minut před koncem se zřejmě i autoři rozpomněli, že točí cosi k popukání a rozhodli se to rychle dohnat po vzoru grotesek, škoda téhle „humorné“ vsuvky. ()

genetique

Drám z prostredia klasickej americkej rodinnej schémy nie je nikdy dosť. Ten pravý základ tu ale tvoria herci napredovaní Sarah Jessicou Parker, ktorej by sa zišlo viac rolí než len tie, v ktorých 'sexuje v meste'. Trošku smutná, viac zábavná a romantickým poltónom naladená zmeska všehochuti, ale zapasovala úplne spoľahlivo. Za kvalitné hodnotenie zmienim aj fakt, že som ho videl mimo vianočných sviatkov, takže počas nich by bol pocit z neho možno ešte príjemnejší. 80%. ()

• Luke Wilson si při natáčení zlomil zub a zeptal se proto své kolegyně Diane Keaton, jestli by mu nedoporučila nějakého dobrého zubaře. Keaton mu tedy dala telefonní číslo. Když na něj poté Wilson zavolal, zjistil, že se jedná o psychologa. (jezurka42)
  • Fotografie mladé těhotné Sybil (Diane Keaton), kterou dává Meredith (Sarah Jessica Parker) dalším členům rodiny, je skutečná fotografie mladé Diane Keaton. Ta však nikdy těhotná nebyla, a proto byla tato fotografie digitálně upravena. (jezurka42)

Související novinky

17.01.2006

Dne 16. ledna proběhlo v Los Angeles slavnostní udělování cen Hollywoodské zahraniční tiskové asociace, Zlatých glóbů. Podle očekávání letos dominovalo drama o homosexuálních kovbojích Zkrocená hora,…

13.12.2005

16. února 2006 proběhne v Los Angeles 63. ročník slavnostního udělování cen Hollywoodské zahraniční tiskové asociace, Zlatých glóbů. Těm letošním zřejmě bude dominovat (alespoň, co se počtu nominací…