Základ rodiny

Základ rodiny

The Family Stone

Romantický / Drama / Komedie

USA, 2005, 99 min

Až na jednu slabší scénu á la hollywoodské dojáky (kdy Claire Danes na poslední chvíli vystoupí z autobusu) se mi to líbilo. Nejen pro tu velkou sešlost skvělých herců (to vlastně ještě nic znamenat nemusí), ale proto, že se Thomasovi Bezuchovi podařilo zvládnout tisíckrát obehrané téma rodinných vztahů tak dobře, že jsem se vžila do role S. J. Parker a prožila s ní ty chvíle zoufalství, které jí rodina Stoneových přichystala.(12.12.2009)

Tak nevím. První hodinu jsem se tak trochu nudil. Závěr filmu se mi naopak dost líbil. Možná, že koukat se na ten film o Vánocích, dal bych mu i 4 hvězdičky, ale takhle si myslím, že 3 jsou tak akorát. Ta první hodina mi skutečně nesedla. V jednu chvíli jsem měl pocit, jako by se ti herci k sobě nějak nehodili. Ale každopádně si ta velká rodinka prožila zajímavější Vánoce, než většina lidí, co znám :-)(23.6.2008)

• Tomyfrok

"Rozmohl se nám tu takový nešvar," mohl bych začít tento komentář a měl bych na mysli prvoplánovost autorů filmu, jež se protentokrát vyplatila, oprava: tedy zaplatila. I na mě totiž zapůsobila volavka v podobě hereckého obsazení, ale pak už mi jen víc a víc padala hlava ku straně a hlídal jsem se, abych neusnul. Aktéři totiž ještě nezaručují, že se budete bavit perfektními výkony, co víc, že jim to vůbec scénář dovolí. Možná vůbec nejhorší pro mě byla postava ztvárněná Jessicou Parker a přiznám se, že ji nejspíš nedoceňuji, jelikož nominaci na Zlatý glóbus příliš nerozumím. Každopádně je celý příběh takovým klišé: dům, Vánoce, početná rodina, synova přítelkyně, nemoc; že by jeden řekl, proč se do podobné rodinné komedie vůbec pouštět. A to je možná jádro problému. Dnes se za označení "komedie" schová všechno, co je jen trochu nelogické a někoho mile potěší, navíc jsou hlavním faktorem finance, a ty se bohatě vrátily. Že ve filmu ale není nic, čemu by se dalo zasmát, už je bohužel druhořadé. Tento komentář není příliš sourodý, jelikož ani pocit The Family Stone není takový. Raději než jej proto doporučím Dan in Real Life (2007) a budu se těšit na další filmy s rodinnou tematikou, kterou mám vskutku rád. (50 %)(4.3.2013)

• Moly

Tak takhle tedy opravdu ne. Není to ani romantické (to, že se chlap rozbrečí, nebo to, že běží za sestrou své snoubenky, kterou vlastně nemiluje, za romantiku vážně neberu), ani komedie (zasmála jsem se dvakrát - třikrát). Děj je plytký, nezajímavý a jednotlivé postavy (například taková Julie či Everett) mi doslova iritovaly. Zápletka je jasná jako pěst na oko. Jediný, kdo občas zachrání situaci je Sarah Jessica Parker (ovšem s pózami nacvičenými ze Sexu ve městě - kde šlapou opravdu mnohem lépe). Nominace na Zlatý globus? A kde ji vidíte?(13.12.2009)

• Shredder

Po zavere vo mne ostali rozpacite, no neprilis silne dojmy. Rodinna drama, ktora vynika neprilis originalnym scenarom, po prvej polhodine viete presne ako bude film pokracovat, aj ako sa skonci. Samotna rodina je zvlastna, vztahy v nej nejasne a tiez pozadie konania ustrednych postav. Skor ako komediu, by som The Family Stone charakterizoval ako tragikomediu, ktora by mohla byt aspon prijemnym filmom cez vianocne obdobie, keby do hlavnej ulohy obsadili niekoho talentovanejsieho a menej nesympatickeho ako je Sarrah Jessica Parker.(16.9.2011)