poster

Základ rodiny

 • USA

  The Family Stone

 • Slovensko

  Základ rodiny

 • Velká Británie

  The Family Stone

Romantický / Drama / Komedie

USA, 2005, 99 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Kroupa
  ****

  Pokud hledáte objevné a originální dílo, hledejte dál ;) nicméně pokud vám postačí dobrá atmosféra, pár výborných vtipů a vynikající herci, kteří překonávají nedostatky ve scénáři, pak jste tu správně. O Vánoce by člověk přece neměl týrat ducha, ale pobavit a povznést nad uměleckou omezenost amerických tvůrců :) Dodatek: překvapivě dobrá S.J. Parker a hlavně překvapivě věrohodný klaďas Mulroney zaslouží zvláštní pochvalu..(13.11.2007)

 • JohnnyD
  *

  Ultimatívne "feel-bad-movie", jedna z najhorších vianočných komédií i drám a tak zle napísaný film, že ostáva rozum stáť. Bez hlbších spoilerov možno povedať, že vyústenie a zvraty v závere sú také debilné, až sú choré - ako toto niekto mohol myslieť vážne a dostať na to prachy a tých hercov, jednoducho nemám slov...(12.12.2018)

 • IQ Tiqe
  ***

  Hodnotím s časovým odstupem - vím, že film nebyl nijak excelentní nebo originální, ale S. J. Parker válela; a v kombinaci s komickými situacemi v rodině přítele jsem se bavil natolik, že další nepříliš zajímavý děj mi nemůže pokazit dobrý zážitek z filmu. # Zhruba s dvouletým odstupem musím snížit hodnocení na 70%, protože některé nudné prázdné pasáže mi vadily a navíc jsem to viděl dabované v TV, kde byl hlas S.J. Parker a D. Keaton dost mimo.(12.7.2006)

 • Greg
  ****

  "I don't care whether you like me or not! - Of course you do." Netradiční a trochu i smutná komedie o setkání velké rodiny na Vánoce. I když jsem rozuzlení filmu odhadl asi tak v jeho půlce, bavil jsem se filmem po celou jeho dobu. A to, jakým způsobem ke konci tvůrci došli, jsem nečekal vůbec. Výborné herecké výkony, hlavně Rachel McAdams (no jo, je to skvělá a krásná herečka), Diane Keaton a také Paula Schneidera. Mně se film líbil, hlavně teda Rachel...(1.10.2010)

 • Yardie
  ***

  Na to, jaký má film obsazení a jaký potenciál v námětu dopadl výsledek relativně špatně. Film se jakoby neuměl rozhodnout co bude - jestli drama a nebo komedie. Na drama je to slabé a na komedii zase málo vtipné. Je to prostě obyčejný romantický film a ani té tam moc nebylo. V podstatě kromě poslední půlhodinky, kdy se to rozjelo a udále se pár hlášek, tak film jen tak plynul a nic se pořádně nedělo. Na druhou stranu to nenudilo a celkem to plynulo a poslední půlka byla super. Je to takových slabších 60%. Mohlo to být super drama a nebo docela dobrá komedie, takhle je to jen film. Ne špatný, ale ani ne vyjimečný.Howgh!(21.12.2010)