Základ rodiny

Základ rodiny

The Family Stone

Romantický / Drama / Komedie

USA, 2005, 99 min

Rozpočet $18miliónovTržby USA $60,062,868Tržby Celosvetovo $92,283,851Tržby za predaj DVD v USA $24,186,514 //počet predaných kusov 1,480,619║ zaujímavá zostava sa tu zišla a celkom to tu funguje, každý si tam odbije svoj malý part, občas príde aj na nejaké tie odľahčenia, ušlo to /55%/(9.4.2009)

Od standardně nadprůměrných výkonů (Claire Danes, Dermot Mulroney, Diane Keaton) až po dle kritiků zářivých překvapení (Sarah Jessica Parker nebo konečně zajímavější Luke Wilson) se dobelháme přes příběh, který vlastně neví, čím chce být. Jeho hrdinové prakticky po celou dobu neopustí stěny rodinného sídla. Právě větší koncentrace postav ale ukazuje, jak jim scénář nestačí, několik členů rodiny nemá víceméně co hrát, jen střídá grimasy úsměv x rozpaky. Hodnocení pak sráží zejména viditelná nedotaženost několika motivů, zbytečné přidávání dalších (například matčina nemoc) a k tomu všemu až nevěrohodná milostná vzplanutí. Čistých 60%.(7.12.2007)

Komedie? Ale kdeže. Takové vánoční romantické dramátko to je. A vůbec ne špatné. Já na to byl naštěstí připraven, distributorskými "Budete se smát nahlas!" plky na obalu DVD jsem se napálit nenechal, a abych pravdu řekl, užil jsem si příjemných hereckých výkonů, scénáře, který mě mile mátl (ačkoliv nakonec všechno dopadlo tak, jak jsem očekával, chvílemi jsem si nebyl úplně jistý, k jakému finiši film spěje), Giacchinovy hudby... A vcelku hřejivého pocitu během závěrečných titulků. Tu jedinou opravdu komediální vsuvku podbarvenou Čajkovským, které přišla před koncem, jsem tam ale ani mít nemusel. Základ rodiny mi dost připomněl Život podle Dana. Tři a půl.(11.9.2011)

Nakonec to nebylo tak strašné jak jsem očekával a to hlavně díky Jesice Parker, které tady (narozdíl od Failure to launch) role vyloženě sedla, Diane Keaton a Dermontovi, který si jako obvykle zahrál fešáka. I když je film velmi lehce předvídatelný a i zde najdeme pár oslích můstků, pořád se jedná lehký nadprůměr dnešní holywoodské produkce. Film má velmi příjemnou domácí atmosféru, která je doslova cítit z obrazovky.(30.5.2006)

• vesper001

Základ rodiny je okouzlující romantický film, během kterého se nepřestanete smát! Skutečně. Nemůže skončit, co nezačalo. Stvořil to Bezducha k obrazu svému. A jaký z toho mám pocit? Stojíte na rušné ulici, kolem vás jsou domy, výkladní skříně, stromy, pestré barvy, tvary, zvuky, vůně, lidé, zvířata i rostliny… a vy upřeně hledíte do kanálu. Doufáte, že na hladině té tekutiny na dně se na vteřinu zableskne slunce, které spíš jen tušíte nad svou hlavou. A když se tak stane – je to kanál. Co byste chtěli.(25.4.2017)