Reklama

Reklama

Základ rodiny

  • USA The Family Stone (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Sarah Jessica Parker v roli, za kterou byla nominovaná na Zlatý globus* a další zářivé hvězdy vládnou úžasné komedii nabité „břitkým humorem“ (Rolling Stone)! Základ rodiny je okouzlující romantický film, během kterého se nepřestanete smát! Věčně podrážděná a až příliš konzervativní ředitelka korporace Meredith Morton (Sarah Jessica Parker) je zvyklá na život na Manhattanu, ale teď musí důvěrně známé prostředí na chvíli opustit. Čeká jí návštěva u rodiny svého přítele Everetta Stona (Dermot Mulroney). Stoneovi jsou ale hodně svérázní lidé a najít společnou řeč s odměřenou cizinkou pro ně nebude snadné. K tomu, aby si Meredith získala jejich srdce, bude potřeba jeden nečekaný host, dvě překvapivá milostná vzplanutí a několik piv! (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (144)

waska 

všechny recenze uživatele

Nejdřív jsem si myslel, že to ani nedokoukám ( ta ženská v podání Sarah Parkerové mě vyloženě sr...lezla na nervy. Takovýhle typy ženskejch bych vyvážel na nějaký opuštěný ostrov... ), ale nakonec jsem rád, že jsem vydržel. ( Nutno podoknout, že to bylo zejména proto, že tam hraje Rachel McAdams ). V jednu chvíli jsem se dost dobře bavil, hočička bratrů nebyla výjimkou. Škoda jen toho konce, dalo se z toho vyklouznou i jinak a i lépe. ()

blackrain 

všechny recenze uživatele

Vzít si na oslavu rodinných Vánoc snoubenku nebo snoubence, to vždycky přináší řadu komplikací v čele s totálním ztrapněním, které může všemu nasadit korunu. Ale, když všechno přežijete, budete o vaší vánoční oslavě mluvit s humorem a budete ji přidávat k dobru na nejrůznějších večírcích. Líbil se mi Luke Wilson, to byl pohodář a na nic si nehrál a nepřetvařoval se. ()

Reklama

voidindigo 

všechny recenze uživatele

"Základ rodiny" je celkem hodně konvenční film, který se hodně snaží být vtipný, líbivý a dojemný zároveň, ale nějak se mu to moc nedaří (aspoň ne většinou a aspoň ne s diváky, který nemaj rádi klišé) - a to i přes herecké obsazení snů. Ale pokud se vám líbí filmy jako "Druhá nebo první" nebo "Španglicky snadno a rychle", tak se vám asi bude líbit i tohle. Ovšem co se mi líbilo nejvíc byl pohled na Rachel McAdams v tričku skupiny Dinosaur Jr. :-) ()

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

Ultimatívne "feel-bad-movie", jedna z najhorších vianočných komédií i drám a tak zle napísaný film, že ostáva rozum stáť. Bez hlbších spoilerov možno povedať, že vyústenie a zvraty v závere sú také debilné, až sú choré - ako toto niekto mohol myslieť vážne a dostať na to prachy a tých hercov, jednoducho nemám slov... ()

Pavlínka9 

všechny recenze uživatele

Film jsme neviděla sice přímo na Vánoce, ale až o měsíc později, ale i tak mi to připomnělo to, co bych chtěla jednou pořádně zažít...Takovýto veliký několikapatrový dům, kde Vánocemi maximálně žijou a nic jiného v tu dobu pro ně prostě není. Všude veliké množství výzdoby, vytopené pokoje, sníh za okny, zatopeno v krbu a plno lidí pohromadě, kteří jsou jakkoliv propojeni, ale hlavně že jsou pospolu...Tenhle film mi tuhle atmosféru dává a hlavně se mi tu líbí pro mě již několik let stylová Diana Keaton a ty její sukně až do vedlejší místnosti a do sklepa a Rachel McAdams, která i po třicítce budet taková prdlá :) Sarah Jessica Parker se svou upjatostí a "neschopností" mi byla neskutečně nesympatická a sama nevím jak bych reagovala kdyby mi přibyla a na svátky ještě jedna osoba v podobě její hodně sympatické sestry :) Zápletka - no, nevím, zdali by se udělalo takhle rychle to rozhodnutí, kor když už si někoho táhnete k sobě na Vánoce a představit jí celé rodině, tak je to už veliké,ne? Takže to mi přišlo hodně přehnané, ale závěr byl moc pěkný :) Ať už je chvíli, kdy všichni skončí v kuchyně a sklouznou se po zemi a nebo v podobě závěrečného zdobení stromečku a pohledu na zeď s krásnou fotkou :) ()

Galerie (27)

Zajímavosti (4)

  • Fotografie mladé těhotné Sybil (Diane Keaton), kterou dává Meredith (Sarah Jessica Parker) dalším členům rodiny, je skutečná fotografie mladé Diane Keaton. Ta však nikdy těhotná nebyla, a proto byla tato fotografie digitálně upravena. (jezurka42)
  • Luke Wilson si při natáčení zlomil zub a zeptal se proto své kolegyně Diane Keaton, jestli by mu nedoporučila nějakého dobrého zubaře. Keaton mu tedy dala telefonní číslo. Když na něj poté Wilson zavolal, zjistil, že se jedná o psychologa. (jezurka42)

Související novinky

Zlaté glóby 2006

Zlaté glóby 2006

18.01.2006

Dne 16. ledna proběhlo v Los Angeles slavnostní udělování cen Hollywoodské zahraniční tiskové asociace, Zlatých glóbů. Podle očekávání letos dominovalo drama o homosexuálních kovbojích Zkrocená hora,… (více)

Zlaté glóby 2006

Zlaté glóby 2006

14.12.2005

16. února 2006 proběhne v Los Angeles 63. ročník slavnostního udělování cen Hollywoodské zahraniční tiskové asociace, Zlatých glóbů. Těm letošním zřejmě bude dominovat (alespoň, co se počtu nominací… (více)

Reklama

Reklama