Reklama

Reklama

Základ rodiny

  • USA The Family Stone (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Sarah Jessica Parker v roli, za kterou byla nominovaná na Zlatý globus* a další zářivé hvězdy vládnou úžasné komedii nabité „břitkým humorem“ (Rolling Stone)! Základ rodiny je okouzlující romantický film, během kterého se nepřestanete smát! Věčně podrážděná a až příliš konzervativní ředitelka korporace Meredith Morton (Sarah Jessica Parker) je zvyklá na život na Manhattanu, ale teď musí důvěrně známé prostředí na chvíli opustit. Čeká jí návštěva u rodiny svého přítele Everetta Stona (Dermot Mulroney). Stoneovi jsou ale hodně svérázní lidé a najít společnou řeč s odměřenou cizinkou pro ně nebude snadné. K tomu, aby si Meredith získala jejich srdce, bude potřeba jeden nečekaný host, dvě překvapivá milostná vzplanutí a několik piv! (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (144)

Crawler-D 

všechny recenze uživatele

Drama nebo komedie? Rozjuchaná vánoční taškařice a naivní romantika nebo touha mluvit o vážnějších tématech? Silný kočkopes, který nerozvede nic z toho, co nabízí. Nejhorší bylo, když jsem až po hodině zjistil, že dva lidé, co sedí u stolu, jsou homosexuální partneři a nevěděl jsem, jestli to tvůrci jako nějak tajili a měl jsem být překvapen, nebo jednoduše zabydleli vánoční slezinu tolika postavami, že víc jak polovina z nich tam nemá co dělat. ()

Kroupa 

všechny recenze uživatele

Pokud hledáte objevné a originální dílo, hledejte dál ;) nicméně pokud vám postačí dobrá atmosféra, pár výborných vtipů a vynikající herci, kteří překonávají nedostatky ve scénáři, pak jste tu správně. O Vánoce by člověk přece neměl týrat ducha, ale pobavit a povznést nad uměleckou omezenost amerických tvůrců :) Dodatek: překvapivě dobrá S.J. Parker a hlavně překvapivě věrohodný klaďas Mulroney zaslouží zvláštní pochvalu.. ()

Reklama

Pavlínka9 

všechny recenze uživatele

Film jsme neviděla sice přímo na Vánoce, ale až o měsíc později, ale i tak mi to připomnělo to, co bych chtěla jednou pořádně zažít...Takovýto veliký několikapatrový dům, kde Vánocemi maximálně žijou a nic jiného v tu dobu pro ně prostě není. Všude veliké množství výzdoby, vytopené pokoje, sníh za okny, zatopeno v krbu a plno lidí pohromadě, kteří jsou jakkoliv propojeni, ale hlavně že jsou pospolu...Tenhle film mi tuhle atmosféru dává a hlavně se mi tu líbí pro mě již několik let stylová Diana Keaton a ty její sukně až do vedlejší místnosti a do sklepa a Rachel McAdams, která i po třicítce budet taková prdlá :) Sarah Jessica Parker se svou upjatostí a "neschopností" mi byla neskutečně nesympatická a sama nevím jak bych reagovala kdyby mi přibyla a na svátky ještě jedna osoba v podobě její hodně sympatické sestry :) Zápletka - no, nevím, zdali by se udělalo takhle rychle to rozhodnutí, kor když už si někoho táhnete k sobě na Vánoce a představit jí celé rodině, tak je to už veliké,ne? Takže to mi přišlo hodně přehnané, ale závěr byl moc pěkný :) Ať už je chvíli, kdy všichni skončí v kuchyně a sklouznou se po zemi a nebo v podobě závěrečného zdobení stromečku a pohledu na zeď s krásnou fotkou :) ()

vesper001 

všechny recenze uživatele

Základ rodiny je okouzlující romantický film, během kterého se nepřestanete smát! Skutečně. Nemůže skončit, co nezačalo. Stvořil to Bezducha k obrazu svému. A jaký z toho mám pocit? Stojíte na rušné ulici, kolem vás jsou domy, výkladní skříně, stromy, pestré barvy, tvary, zvuky, vůně, lidé, zvířata i rostliny… a vy upřeně hledíte do kanálu. Doufáte, že na hladině té tekutiny na dně se na vteřinu zableskne slunce, které spíš jen tušíte nad svou hlavou. A když se tak stane – je to kanál. Co byste chtěli. ()

lareinna 

všechny recenze uživatele

Rodinný dom, kde sa na Vianoce stretáva celá veľká rodina, pohodová rodina a Sarah Jessica Parker príde do tohto úplne iného prostredia, než na aké je zvyknutá. Nevie čo má robiť ešte lepšie ako vie, tak sa snaží nielen urobiť dojem, ale hlavne zapadnúť, ale nedarí sa jej to..táto úloha jej celkom sadla, čo podtrhoval aj ten jej upjatý účes. Rodinka zobrazená dokonale, temperamentné výmeny názorov súrodencov, rodinné vzťahy... Pekný film, pri ktorom som sa nenudila a zanechal dojem. ()

Galerie (27)

Zajímavosti (4)

  • Fotografie mladé těhotné Sybil (Diane Keaton), kterou dává Meredith (Sarah Jessica Parker) dalším členům rodiny, je skutečná fotografie mladé Diane Keaton. Ta však nikdy těhotná nebyla, a proto byla tato fotografie digitálně upravena. (jezurka42)
  • Luke Wilson si při natáčení zlomil zub a zeptal se proto své kolegyně Diane Keaton, jestli by mu nedoporučila nějakého dobrého zubaře. Keaton mu tedy dala telefonní číslo. Když na něj poté Wilson zavolal, zjistil, že se jedná o psychologa. (jezurka42)

Související novinky

Zlaté glóby 2006

Zlaté glóby 2006

18.01.2006

Dne 16. ledna proběhlo v Los Angeles slavnostní udělování cen Hollywoodské zahraniční tiskové asociace, Zlatých glóbů. Podle očekávání letos dominovalo drama o homosexuálních kovbojích Zkrocená hora,… (více)

Zlaté glóby 2006

Zlaté glóby 2006

14.12.2005

16. února 2006 proběhne v Los Angeles 63. ročník slavnostního udělování cen Hollywoodské zahraniční tiskové asociace, Zlatých glóbů. Těm letošním zřejmě bude dominovat (alespoň, co se počtu nominací… (více)

Reklama

Reklama