Základ rodiny

The Family Stone

Romantický / Drama / Komedie

USA, 2005, 99 min

• ajuska

Přespříliš uslzený film o Vánocích v jedné rodině s několika nudnými pasážemi, v nichž se převážně hovoří o důležitých věcech, životních moudrech a tak podobně. Celkový dojem na závěr kazí přehnaně sladkobolný konec.(26.6.2007)

Tak to je za dnešek už třetí film, odehrávající se o Vánocích, ale bez té pravé vánoční atmosféry, který jsem viděl. Film se sice odehrává o Vánocích, ale za vánoční film ho označit nemohu, protože Vánoce jsou zde jen jako podklad k vyřešení složitých rodinných vztahů, takže opět jako u předchozího filmu musím konstatovat, že tento film není úplně vhodné sledovat o Vánocích, ale tak nějak nejlépe týden před Štědrým dnem, aby to na Vánoce trochu naladilo a přeneslo na diváka trochu té vánoční atmosféry. Ale jinak je to zajímavý příběh o jednom zajímavém rodinném vánočním setkání, kde ale chybí to pravé nadšení z Vánoc, prostě jako by všichni plánovali Vánoce protrpět, a nikoliv si je užít. Což u takového filmu odehrávajícího se o vánočních svátcích zamrzí. Ale je pravda, že film téměř nenudí, je na co se dívat a na konci nám tvůrci naservírují i trochu toho pobavení. Herecké výkony jsou docela dobré, rozhodně překvapí Luke Wilson, ale je zajímavé vidět třeba takového Dermota Mulroneyho, kterého mám pořád zafixovaného jako herce z filmu "Svatba mého nejlepšího přítele" a proto ho bedlivě pozoruji v každé další roli, ve které se objeví. A Diane Keaton jako maminka zde předvádí také velice dobrý výkon. Tohle je tedy film, který je bezesporu zajímavý, a na který stojí za to se kouknout. Ale bohužel nevybočuje z průměru, takže uděluji tři hvězdičky.(15.12.2008)

Před vánočními svátky, kdy se schází celá početná rodina, přiveze nejstarší syn Everett představit svoji nastávající, ta do pohodové a soudržné rodiny pasuje stejně jako její jehlové podpatky do sněhu. Meredith ( Sarah Jessica Parker) je odměřená, upjatá, snaživá a nejistá. Všeobecné rozpaky vystřídá nervozita a nervozitu konflikty a jelikož se budoucí nevěsta cítí v nepřátelském prostředí osamocená povolává si na pomoc svoji sestru Julii a ta zapadne do rodiny jako kdyby tam patřila odjakživa. Komedii jsem v tomhle filmu plném slz neviděla, ale cca 20 minut před koncem se zřejmě i autoři rozpomněli, že točí cosi k popukání a rozhodli se to rychle dohnat po vzoru grotesek, škoda téhle „humorné“ vsuvky.(11.5.2006)

Velice příjemný snímek. Hned na začátku na vás dolehne pohoda, kterou přináší prostředí veliké rodiny v období Vánoc. Pak se roztočí kolotoč vtipných událostí, které s sebou nese příjezd přítelkyně jednoho ze synů, která není rodinnými příslušníky zrovna oblíbená. A jako správný tak trochu vánoční film vše končí dobře, i když trochu jinak, než to všichni na začátku čekali. Rozhodně je na co koukat a čemu se smát :o)(23.12.2008)

• danecek24

63. Zlatý Glóbus za rok 2005 - nominace (1) - Nejlepší herečka (komedie / muzikál) - Sarah Jessica Parker(5.12.2008)