poster

Základ rodiny

 • USA

  The Family Stone

 • Slovensko

  Základ rodiny

 • Velká Británie

  The Family Stone

Romantický / Drama / Komedie

USA, 2005, 99 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • IQ Tiqe
  ***

  Hodnotím s časovým odstupem - vím, že film nebyl nijak excelentní nebo originální, ale S. J. Parker válela; a v kombinaci s komickými situacemi v rodině přítele jsem se bavil natolik, že další nepříliš zajímavý děj mi nemůže pokazit dobrý zážitek z filmu. # Zhruba s dvouletým odstupem musím snížit hodnocení na 70%, protože některé nudné prázdné pasáže mi vadily a navíc jsem to viděl dabované v TV, kde byl hlas S.J. Parker a D. Keaton dost mimo.(12.7.2006)

 • heyda
  **

  Známí herci automaticky nedělají dobrý film. Tohle je krásný případ. Ten příběh, nevím, kdo ho vymýšlel, je ale úplně padlý na hlavu. Motivace a chování některých postav mi přišlo fakt jak z jinýho vesmíru. Možná je to jen trochu jinou rodinou kulturou, kdo ví, ale tohle mi přišlo prostě divný a ten konec....proboha už nikdy! 40%(21.12.2013)

 • Kroupa
  ****

  Pokud hledáte objevné a originální dílo, hledejte dál ;) nicméně pokud vám postačí dobrá atmosféra, pár výborných vtipů a vynikající herci, kteří překonávají nedostatky ve scénáři, pak jste tu správně. O Vánoce by člověk přece neměl týrat ducha, ale pobavit a povznést nad uměleckou omezenost amerických tvůrců :) Dodatek: překvapivě dobrá S.J. Parker a hlavně překvapivě věrohodný klaďas Mulroney zaslouží zvláštní pochvalu..(13.11.2007)

 • pepo
  ***

  Príjemna vianočná atmosféra, no dojem kazí, že ak sa človek nad tým trošku zamyslí, tak vidí ako sú všetky kladne prezentované postavy zlé (a nemyslím napísané, ale vyslovene zlí ľudia). K dobrému dojmu nakoniec pomáhajú sympatickí herci na čele s výbornou Sarah Jessicou Parker (fakt som nemyslel, že to niekedy napíšem :) ). Hlavne oni dali celej tej nemorálnej zvrátenosti (aj v zápletke) vydávajúcej sa za feel good film, obstojný šarm. 6/10(20.10.2017)

 • genetique
  ****

  Drám z prostredia klasickej americkej rodinnej schémy nie je nikdy dosť. Ten pravý základ tu ale tvoria herci napredovaní Sarah Jessicou Parker, ktorej by sa zišlo viac rolí než len tie, v ktorých 'sexuje v meste'. Trošku smutná, viac zábavná a romantickým poltónom naladená zmeska všehochuti, ale zapasovala úplne spoľahlivo. Za kvalitné hodnotenie zmienim aj fakt, že som ho videl mimo vianočných sviatkov, takže počas nich by bol pocit z neho možno ešte príjemnejší. 80%.(3.3.2008)