Jeden den v životě mladého taxikáře, jeden den plný komediálních situací, ale i zásadních změn v jeho životě. Pražský taxikář Jarda (Jan Dolanský) chce oslavit své narozeniny, všechno má pěkně naplánované a pod kontrolou, tak jako zatím vše ve svém pracovním i soukromém životě. S každým vyjde, všechno zařídí, všichni jsou s ním spokojení. Jarda se prostě „vyzná“. Má skvělou manželku, krásný byt, pohodovou práci, novou milenku a spoustu dobrých známostí, jenže do jeho nového taxíku nastoupí muž (Viktor Preiss), jemuž osud toho dne také nadělil řadu nečekaných a komplikovaných situací a zásadních rozhodnutí. A tak se pro oba v nečekaném společenství a v celodenním putování proměňuje řada vztahů i hodnot. (Česká televize)

Trailer

Barak

Takovou blbost od nás jsem čekal, ale takovou zábavu ne. Když se na podíváte - a to nemusíte ani pozorně -, tak zjistíte, že je to ohromná kravina. Chlápek jezdí taxíkem, má narozky, nějaký magor se ho snaží moralizovat.. na druhé pak divná tetička, divné setkání po letech.. je to hodně pitomé - teď příjde to vytoužené "ale" ;) -, ale.. je to hodně zábavné. Převratných hereckých výkonů se nedočkáte, ale Dolanský je sympaťák od pohledu a když navíc ještě hláškuje a všechno má "na háku", tak se na to hodně dobře kouká. Nemůžu si pomoct, ale fakt se mě to líbilo a smal jsem hodně moc - a vynahradilo mi to i ten magorský scénář, blbé rozuzlení a takovou tu celkovou "špatnost".. tady mi stačí ke štěstí jen ta zábava.... ;) ()

KatRi

Když jsem tento snímek viděla v kině, měla jsem pocit, že to má nápad, na to, že se to skoro celé odehrávalo v taxíku, do nějž kamera hleděla přes přední sklo, to docela běželo (snad za to mohly rozměry plátna, že to na mě působilo) a sem tam se zdařil inějaký vtip, navíc mě docela bavil Jan Dolanský. Jenže při druhém zhlédnutí - v televizi - jsem si uvědomila, že kromě těch scén v taxíku, které záhy taky přestanou bavit, tam není nic, žádné dialogy, žádní herci (kromě Preisse), žádný nápad... ()

Pepinec

Na scénář mi nešahejte, ten je parádní. Takhle to vážně chodí, včetně úplného konce, a to člověk ani nemusí být taxikář. Ovšem to provedení, ach, to provedení... Kdyby dneska naši proti Řekům hráli tak, jak se předváděl kompletní herecký ansámbl, mohl by si Čech zřídit živnosťák na lov všeho druhu. Nehledě na trenéra Kotlíka, který by za zvolenou taktiku hry zasloužil přejet lajnovačkou. ()

Testament

Hoďte po mě kamenem, ale já jsem se příjemně bavil. Dolanský a Preiss v hlavních rolích české komedie, kdy záletník a taxikář v jedné osobě nabourá auto pana Požára (V.Preiss). Jelikož měl na ten den půjčené auto od šéfa, zapomněl si doma doklady a nechce tudíž, aby věc řešila policie, nabídne hlavní hrdina panu Požárovi, že s ním objede všechny obchody, které má ten denna vyřízení. Požár zneužije situace a náš hrdina je vystaven jeho psychickému teroru+se mu hroutísvět, protože jeho přítelkyně přichází na jeho nevěru...Dolanský excelentní, Preiss také, Zedníček je v roli šéfa taxikářské firmy otřesný (nehraje,nevhodně oblečený, hrůza), Kostková sexy, příběh jalovější. Ovšem vtipy mají daleko do "Kameňákovské" ubohosti a "Všechno nejlepší" působí jako střet Collateralu s lidovějším humorem. Slušně jsem se bavil a na jedno skouknutí, proč ne? ()

Giggo

Jednoduchý, přesto ve své jednoduchosti zábavný. Takovejto film by bezpochyby zvládl natočit kdejaký student filmový školy. Je prázdnej, průhlednej a nic moc ve vás nezanechá. Dějová jednoduchost a přímočarost není vyvážena ani občasnejma odbočkama na další postavy mimo Taxi. Přesto je tento film dobrou kulisou a dokáže pobavit :) ()

• Jan Dolanský pro inspiraci k ztvárnění své role před natáčením hodně jezdil taxíkem a vyptával se různých taxikářů. (hippyman)
  • Když Jan Dolanský poprvé jede ve svém novém taxíku, je již poškozen levý přední blatník. A to ještě před tím, než herec s novým autem sám havaruje. (navabaca)
  • Filmový děj se odehrává během jediného dne, a tak se ve filmu několikrát zobrazí údaj o aktuálním denním čase. V ranním vysílání sděluje moderátor v rádiu, že dnes od sedmnácti hodin začíná fotbalový zápas mezi Spartou a Brnem, ale už v 18:00 zazní z téhož rádia konečný stav tohoto zápasu. Fotbalový zápas však bez poločasové přestávky trvá 90 minut. (Frajtkof)