Všechno nejlepší!

All the Best!

Komedie

Česko, 2006, 96 min

• Cival

Vemte jednu deci Collateralu a dvě lžíce morálního poselství z Telefonní budky a zalijte to dvěma hektolitry rozžhaveného slizu z Pánské jízdy - a máte komediální hit začátku léta. Je to možná velký skok pro režiséra Kotíka, jenž se od tří chlapů v baráku přesunul k pokusu, který lze nazývat filmem (tzn. žádný plamenomet v lednici, žádné jiskry z televize, žádné humorné vaření večeře a chybí i Dejdar s elegantním panděrem). Ale pořád miniaturní krok pro diváka, jemuž ke štěstí nestačí toporné dialogy, humor na hranici selhání srdce (tetička, pane bože, co ta tetička Jany Hlaváčvové?!) a scénář tak zběsilý, jak jen od autora Pánské jízdy může být. Jediným pozitivem je pro mě Preiss, naopak zamrzí, že Kotík semlel i herecké kvality Jana Dolanského, který koulení očima a trousení trapných hlášek nezvládl ustát. V interiérech se znovu odehrává filmařské peklo, venku se jakž takž daří. Každopádně král české situační komedie je zpátky. A i když mu nepřeju nic zlého, na vás ostatní volám: Kryjte se! :-)(12.4.2006)

• Pepinec

Na scénář mi nešahejte, ten je parádní. Takhle to vážně chodí, včetně úplného konce, a to člověk ani nemusí být taxikář. Ovšem to provedení, ach, to provedení... Kdyby dneska naši proti Řekům hráli tak, jak se předváděl kompletní herecký ansámbl, mohl by si Čech zřídit živnosťák na lov všeho druhu. Nehledě na trenéra Kotlíka, který by za zvolenou taktiku hry zasloužil přejet lajnovačkou.(12.6.2012)

Takovou blbost od nás jsem čekal, ale takovou zábavu ne. Když se na podíváte - a to nemusíte ani pozorně -, tak zjistíte, že je to ohromná kravina. Chlápek jezdí taxíkem, má narozky, nějaký magor se ho snaží moralizovat.. na druhé pak divná tetička, divné setkání po letech.. je to hodně pitomé - teď příjde to vytoužené "ale" ;) -, ale.. je to hodně zábavné. Převratných hereckých výkonů se nedočkáte, ale Dolanský je sympaťák od pohledu a když navíc ještě hláškuje a všechno má "na háku", tak se na to hodně dobře kouká. Nemůžu si pomoct, ale fakt se mě to líbilo a smal jsem hodně moc - a vynahradilo mi to i ten magorský scénář, blbé rozuzlení a takovou tu celkovou "špatnost".. tady mi stačí ke štěstí jen ta zábava.... ;)(9.2.2008)

Vůbec nechápu, co se se mnou stalo. :-) Česká sociální komedie, kde se toho zase tak moc neděje, a ono mě to naprosto nadchlo. Ale ne, má to svoje důvody - především inteligentně dávkovaný humor, u něhož bylo nanejvýš důležité, že byl cimrmanovsky jemný. Kdyby to byla nějaká pubertálně estrádní novácko-troškovská odnož, poslal bych to ke dnu odpadem. Vše podtrhují výborně zahrané party, kterým vévodí nejen Preiss, ale také mně zcela neznámý Dolanský, který dokázal taxikáře podat přesně tak, abyste si toho sukničkáře nakonec oblíbili. Mimochodem taková silná chemie mezi taxikářem a zákazníkem mi nemohla nepřipomenout vážnější a akční Collateral.(12.6.2012)

Já osobně nic kuchtit nebudu jako jiní tady! Mě se to zdálo výborné! Spojení Preisse a Dolanského pro mě osobně bylo překvapivé a příjemné! Navíc mám Dolanského jako herce vcelku rád a líbily se mi i "pokusy" o humor. Jistěže v celosvětovém měřítku(tady nějaké tlaky s Collateralem a Telefonní budkou) je to propadák, ale na naše poměry příjemná změna stylu!(5.10.2009)

• - Když si Jarda (Jan Dolanský) povídá na začátku filmu se sekretářkou, říká jí, že má narozeniny. Tuto informaci si sekretářka hned ověří v databázi na počítači. Vpravo nahoře na obrazovce jde vidět, že bylo v ten den 17. října, ale ve spodní části tabulky se nachází rodné číslo Jardy, které říká, že narozeniny má 5. října. (dejv997)

• - Když Jan Dolanský poprvé jede ve svém novém taxíku, je již poškozen levý přední blatník. A to ještě před tím, než herec s novým autem sám havaruje. (navabaca)

• - Natáčelo se v reálném taxíku, v tomto prostoru spolu byli Jan Dolanský a Viktor Preiss uzavřeni celkem téměř měsíc. Tato situace samotná pomáhala navodit tu "správně podrážděnou" náladu obou protagonistů. (hippyman)