Všechno nejlepší!

Všetko najlepšie!

All the Best!

Komedie

Česko, 2006, 96 min

Svérázný taxikář Jarda slaví narozeniny, a chce si svůj den co nejvíc užít. Sice ho musí strávit pracovně, ale i při práci (hlavně pokud děláte taxikáře) si užijete spoustu srandy. Ale jak den dobře začíná (od šéfa konečně dostane přidělenou super káru (Toyota Avensis místo prorezlého Favorita, čeká na něj milenka i manželka, a jeho první kunčoft je pořádnej pracháč), tak i rychle skončí. Stačí chvilka nepozornosti, a je z toho malej ťukanec. Aby se vše podařilo ututlat, vezme postiženého grátis na cestu - a to netuší, že na tuto cestu jen tak nezapomene ... K filmu jsem přicházel poučen komentáři zde na ČSFD, tudíž jsem od něj vůbec nic nečekal a bral jej jen jako zaplácnutí volného času. Ale nutno říct, že nechápu, proč tak slabé hodnocení. Já se docela dobře bavil - pravda, více než samotný film to má na svědomí dokonale "sladěná" ústřední dvojice Jan Dolanský a Viktor Preiss. Sice jednotlivé zápletky byly více než předvídatelné ("mrtvá" manželka nebo viadukt), ale to filmu neubírá. Dlouho jsem se rozmýšlel, že dám 4*, ale až TAK dobré to zase nebylo...(26.7.2009)

• darkreider

KALAMITA! Hlavná postava v podaní Jana Dolanského je katastrofa. Jediný úctyhodný herecký výkon servíruje pán Preiss, ktorý vyniká v tomto hereckom prepadlisku. Zbytok osadenstva(hlavne v interiéroch, to je peklo) pôsobí ako z Ordinácie v ružovej záhrade = strach a des. Humor je na nule. Morálne posolstvá mi nevadia, aspoň nejaký prínos má tento film.(1.6.2008)

Výborné slovní špičkování mezi Janem Dolanským a Viktorem Preissem probíhá na bázi hry kočky s myší, v níž několikrát dojde k výměně rolí a překvapivým zvratům. Naopak to překvapivě drhlo tam, kde by to člověk nečekal - nevýrazný Pavel Zedníček v roli šéfa taxislužby nebo násilně stylizovaná nablblá tetička v podání Jany Hlaváčové. Jako vždy mě ale potěšila - i když jen v malé roli - moje oblíbená Jana Štěpánková. Já jsem se bavil dobře.(12.7.2012)

Jan Dolanský a Viktor Preiss to solidně rozjíždějí, ale bohužel jsou hodně omezeni scénářem postaveným na hlavu.. Film jsem viděla už několikrát, vždycky většinou omylem, ale pokaždé jsem se tak zadívala, že jsem to zkrátka musela dokoukat hlavně kvůli zvýšeným pánům, i když jsem dopředu věděla, jak to dopadne.. Kdyby bylo jiné obsazení, tak by úroveň rozhodně klesla..(23.12.2013)

Docela milé překvapení, od tohoto filmu jsem skutečně nečekal nic, jelkož mám stále v paměti otřesnou Pánskou jízdu. Nyní mi však režisétr nabídl uzavřený příběh, nějaký vývoj postav a dokonce i několik chtěně vtipných okamžiků. V. Preiss a J. Dolanský hrají slušně, což však nemohu říci o ostatních postavách. A ty závěrečné pointy a zvraty mě prostě bavili a bylo mi jedno, jetsli jsou přitažené za vlasy či ne.(28.1.2008)

• - Když Jan Dolanský poprvé jede ve svém novém taxíku, je již poškozen levý přední blatník. A to ještě před tím, než herec s novým autem sám havaruje. (navabaca)

• - Natáčelo se v reálném taxíku, v tomto prostoru spolu byli Jan Dolanský a Viktor Preiss uzavřeni celkem téměř měsíc. Tato situace samotná pomáhala navodit tu "správně podrážděnou" náladu obou protagonistů. (hippyman)

• - Jan Dolanský pro inspiraci k ztvárnění své role před natáčením hodně jezdil taxíkem a vyptával se různých taxikářů. (hippyman)