Všechno nejlepší!

Všetko najlepšie!

All the Best!

Komedie

Česko, 2006, 96 min

Já osobně nic kuchtit nebudu jako jiní tady! Mě se to zdálo výborné! Spojení Preisse a Dolanského pro mě osobně bylo překvapivé a příjemné! Navíc mám Dolanského jako herce vcelku rád a líbily se mi i "pokusy" o humor. Jistěže v celosvětovém měřítku(tady nějaké tlaky s Collateralem a Telefonní budkou) je to propadák, ale na naše poměry příjemná změna stylu!(5.10.2009)

Hoďte po mě kamenem, ale já jsem se příjemně bavil. Dolanský a Preiss v hlavních rolích české komedie, kdy záletník a taxikář v jedné osobě nabourá auto pana Požára (V.Preiss). Jelikož měl na ten den půjčené auto od šéfa, zapomněl si doma doklady a nechce tudíž, aby věc řešila policie, nabídne hlavní hrdina panu Požárovi, že s ním objede všechny obchody, které má ten denna vyřízení. Požár zneužije situace a náš hrdina je vystaven jeho psychickému teroru+se mu hroutísvět, protože jeho přítelkyně přichází na jeho nevěru...Dolanský excelentní, Preiss také, Zedníček je v roli šéfa taxikářské firmy otřesný (nehraje,nevhodně oblečený, hrůza), Kostková sexy, příběh jalovější. Ovšem vtipy mají daleko do "Kameňákovské" ubohosti a "Všechno nejlepší" působí jako střet Collateralu s lidovějším humorem. Slušně jsem se bavil a na jedno skouknutí, proč ne?(9.12.2011)

Všechno nejlepší! je lehké komediální dílo s ústředním párem a několika proměnnými doplňky. Souznění, škádlení i roztrpčení jezdící dvojice má potřebné kouzlo, to ostatní uspokojí již méně. Preiss kraluje, udává tempo i náladu. Jeho kultivovaný projev v eleganci pozvedává úroveň komunikační i dějovou. Někoho potěší, dalšího slovní přestřelka uzavřená ve skleněném vakuu nudí. Hlavní postavou snaživé veselohry je Jarda (zajímavý Jan Dolanský), lehkomyslný taxikář v očekávání narozeninové pohody. Životem se snaží bavit a s každým se pokouší vyjít v dobrém. Kritika v hecování přináší chvilky uražené mužské ješitnosti. Na druhou stranu, pokud se lze ze všeho vymluvit, problémem se nejeví žádná nešťastná okolnost. Vrcholem příběhu je Jindřich Požár (vynikající Viktor Preiss), Jardův nechtěně vytrvalý spolujezdec. To on dodává filmu veškerý šarm v nahé kráse nenucené přirozenosti. Zkušenost si dobírá mládí, manipuluje i zachraňuje. Hlavní ženskou postavou je Sylva (příjemná Vendula Křížová), Jardova manželka v rozčarování nečekaného odhalení. K výraznějším postavám patří také zaskočený provozovatel taxislužby (Pavel Zedníček) a jeho černá můra a dávný kamarád Chroust (zajímavý Jan Vondráček) s výhružným strašákem vydírajících slov svého kontrolujícího zaměstnání. Z dalších rolí: ochotná sekretářka Evička (příjemná Tereza Kostková), zmatená stará šéfova tetička (Jana Hlaváčová), Jindřichova bezelstně upřímná sestra Libuše (zajímavá Jana Štěpánková), nesmlouvavě tvrdý a vděčný podnikatel (Tomáš Matonoha), prodejný Jindřichův právník (Jaromír Dulava), naivně hloupoučká milenka Lenka (Izabela Kapiasová), či Jardův nejlepší kamarád a malíř Tom (Pavel Šimčík). Není to průser, ale zápletka má hluchoněmou pointu a vše mizí do ztracena. Preiss je osobnost a sám vše pozvedává strmě vzhůru. Škoda té celkové nevyrovnanosti.(5.1.2018)

• Kratoc

Kotík má štěstí, že předtím natočil takový paskvil jako byla Pánská jízda. Když jste totiž na úplném dně a cácháte si nohy ve stoce, tak už můžete zamířit jenom nahoru. Což se u Všechno nejlepší! povedlo a film dosáhl spodních pater sklepení a alespoň už nestojí po kolena v žumpě. Škoda tak idiotského scénáře (kdo ho napsal, aha Kotík, tak to vysvětluje vše), protože Preiss i Dolanský mají herecky navíc.(21.10.2010)

Prostě super film.Nechápu hodnocení ostatních.Jasně,že už po dvaceti minutách chcete,aby Viktor Preiss vypadnul z taxíku neb vás nebetyčně sere,ale pokud to překousnete nejdete skvělej humor.Po velmi dlouhé době jsem viděl nějakou premiéru(vyjma filmu Spláchnutej),která mě velmi zaujala....tenhle snímek asi není pro každého,ale rozhodně ho zkuste...(20.1.2007)

• - Když Jan Dolanský poprvé jede ve svém novém taxíku, je již poškozen levý přední blatník. A to ještě před tím, než herec s novým autem sám havaruje. (navabaca)

• - Jan Dolanský pro inspiraci k ztvárnění své role před natáčením hodně jezdil taxíkem a vyptával se různých taxikářů. (hippyman)

• - Natáčelo se v reálném taxíku, v tomto prostoru spolu byli Jan Dolanský a Viktor Preiss uzavřeni celkem téměř měsíc. Tato situace samotná pomáhala navodit tu "správně podrážděnou" náladu obou protagonistů. (hippyman)