Krvavá sklizeň

• USA The Reaping (více)

Po tragické smrti manžela a dcerky víru v Boha ztratila. Nyní Katherine vědeckými postupy vyvrací domnělé boží zázraky po celém světě. Na žádost místního učitele se vydá do městečka Haven, kde se řeka zbarvila do ruda. Místní se obávají, že je to první z biblických deseti morových ran. Katherine se případu ujme, když zjistí, že místní lidé viní z pohromy dvanáctiletou Loren. Brzy se stává svědkem dalších úkazů odpovídajících biblickému proroctví a zoufale hledá racionální vysvětlení, kterým by dívenku zachránila před lynčem. Jenže všechno není takové, jak se jeví a Satan se opět ukáže jako mistr klamu. (TV Nova)

kOCOUR

Průměrná báchorka na téma "věda versus vyšší síly", v níž Hilary Swank stihne okusit tolik tůzných motivů z jiných hororů, že se na to ve výsledku kouká docela dobře. Stephen Hopkins umí pracovat s napětím a dokáže odhadnout moment, kdy se zrovna nervózně kousáte do prstů, aby v tu chvíli pustil za vaše záda na zem křišťálovou vázu. Pár ucházejících lekaček, slušná Swank, hloupý příběh, obligátní twist na závěr -> jednou a dost. ()

J*A*S*M

Hrubě nevyužitý potenciál egyptských ran. Mohl z toho být prvotřídní horor, ale kvůli příliš krotkému zpracování zamířila Krvavá sklizeň do průměrných vod. Škoda, ani ta Hilary Swank to na 4 hvězdičky nedotlačí, ačkoli hrála vcelku dobře. ()

Cervenak

Tak toto ma bavilo. Chvíľu som dokonca uvažoval o 4*. Jasné, do hororovej siene slávy sa táto čiastočne béčková jednohubka nedostane (to by som nesmel odhadnúť záverečný twist asi hodinu pred hrdinkou), ale v dnešnej záplave trápnych remakov a pokračovaní Saw a Hostelu mi takýto zručne natočený film podľa pôvodného (no dobre, takmer pôvodného) námetu veľmi dobre padol. Stephen Hopkins sa nikdy nestal slávnym režisérom, ale natočil zopár príjemných kusov (napr. Lovci levov) a aj tu predvádza, že vie dať filmu vizuálnu atraktivitu, dynamiku i napätie (tá jedna ľakačka pri fotení v lese ma slušne plesla o stenu a útok kobyliek bola celkovo vynikajúca scéna). Navyše Hilary je fajn, dokonca sa občas dokáže tváriť ako kočka ;-). ()

T2

Rozpočet $40miliónovTržby USA $25,126,214Tržby Celosvetovo $62,771,059Tržby za predaj DVD v USA $19,735,886 //počet predaných kusov 1,055,007║ Režisér tohto horroru je Stephen Hopkins ostáva na svojej tradičnej priemernej úrovni ale určitý stanovený štandard poslednej doby dosiahol. Zopár scén je trošku surových ako mušky + ich larvičky hemžiace sa v grilovaných rybách ale to sa dá stráviť bez ujmi na žalúdku. Výhodou je že to v ostatných scénach zbytočne nepreháňa hlavne krvou, bez tak je jej dosť už v tom jazere. V poslednej dobe je podobne ladených „diabolských“ príbehov dosť (Kľúč, 3:15zomrieš, V moci diabla) a nehovoriac už o brutálnych scénach vyznievajúcich dosť samoúčelne(Saw III či Hostel), ktoré sa v poslednej dobe len tak hrnú ale na šťastie tento príbeh o 10 božích utrpeniach má určitú silu, teda je to v celku zaujímavo spracované len škoda že hlavné postavy neovplívajú hlbšou charizmou aby sme mohli byť do diania omnoho viac vtiahnutí a tak citeľnejšie prežívať prichádzajúce útrapy. __Herecké obsadenie je postavené hlavne na solídnom výkone Hilary Swank, ktorá svoju postavu v celku vytvaruje do určitého profilu neveriacej skeptičky, ktorá stratila rodinu keď pomáhala ostatným trpiacim a preto sa následne k božím úkazom stavia s vysvetleniami ohľadne opodstatnených faktov, herec David Morrissey si tu odbil úlohu učiteľa z mestečka Haven Douga Blackwella ,ktorý doviedol výskumný tím na miesto neustálych nešťastní jeho postava až do konca je opradená tajomstvom , ďalej tu hrá vychádzajúca mladá hviezdička ako AnnaSophia Robb v tomto filme oproti Terabithii už nemá taký priestor aby mohlo nejak viac zaujať, jednak z dôvodu že jej postava je skôr len taká pobehujúca návnada pre lynčujúcich ľudí. __Triky sú na priemernej úrovni, hlavne dosť ich je vidieť pri hynutí kráv čo v podstate dosť bije do očí ale aj pri útoku býka na auto a následné vyrvanie dverí z jeho rohmi. Nálet kobyliek na dom posadnutých diablom je už z tých vydarenejších trikov. Takže po tejto stránke keď človek privrie oči je to v pohode stráviteľné ako v podstate celý film. /videl v kine: 65%/ ()

Djkoma

Hilary Swank společně s AnnaSophiou Robb mohly vynést Sklizeň do "nebes". Herecký potenciál byl, kdyby se trochu přitlačilo na kvalitu scénáře a snímek dostal od Stephena Hopkinse trochu lepší režii mohlo to být opravdu dobré. takhle zbývá pouze ten velký závěr...Taková škoda, mohlo to být skvělé... ()

larelay

Na to, ze na tie nabozenske zvasty neverim ani nahodou, to bol veeelmi pozeratelny film. Dokonca v tomto zanri po dlhej dobe fajn zazitok. Malo to dynamiku, spavne mysticku atmosferu, pre ateistu ako ja celkom fajn podane a rozhodne neskalmali herecke vykony. Koniec predvidatelny, ale malo to grady. Davam 3 a pol hvezdy. ()

woody

Hrozná sračka bez logiky, vnitřní konzistence a s nedomrlými hereckými výkony. Takový slabý pokus o míchanici The Wicker Man a Angel Heart. Vždyť i ten Idris Elba tam působí jako plastový panák. ()

Dever

Soundtrack John Frizzell: 1. The Incident in Chile [1:54] ,2. The Call from Costigan [2:15] ,3. Trip to Haven [2:47] ,4. River of Blood [2:00] ,5. Katherine Encounters Lauren [2:09] ,6. Plague of Flies [3:48] ,7. Katherine's Story [2:36] ,8. Katherine's Faith [2:36] ,9. Katherine Reaches for Lauren [1:23] ,10. Why Not? [1:59] ,11. Livestock [1:07] ,12. Katherine Believes/Costigan Burns [4:33] ,13. The Sacrifice Room [1:58] ,14. Flowing Blood [1:56] ,15. Locusts [1:55] ,16. Ben Is Dead/The Confrontation [1:59] ,17. The Darkness [1:48] ,18. God Intervenes [2:52] ,19. The Boy [4:45] ,20. The Reaping Title Sequence [1:57], ()

EvilPhoEniX

Tak tak těžce nevyužitý Potenciál.. Zcela originální a skvělý námět a ono je to takový průměrný, nezajímavý, bez štávy.. To, že se film dostal do Kin Čumím !! Je to Průměr na který brzy nejspíš zapomenu :) ()

tron

„To bol 48. zázrak, ktorý som skúmala a zároveň 48. vedecké vysvetlenie. Jediný zázrak je, že ľudia ešte v niečo veria.“ Tá zápletka je úžasná. Predstavte si, že cestujete po svete a vedeckou cestou (fyzika, chémia, matematika...) vysvetľujete udalosti, ktoré majú „obyčajní“ ľudia tendenciu zveličovať k náboženským výšinám. Potom ale zrazu navštívite mestečko, ktoré postihlo "skutočných" 10 biblických rán. Čo urobíte? Bohužiaľ, priepasť medzi výborným námetom a výborným scenárom je v prípade južanskej DIABLOVEJ ŽATVY hlboká. Za bežných okolností zaujímavá herečka (2x Oscar – CHLAPCI NEPLAČÚ, MILLION DOLLAR BABY) a schopná producentka (SKURVENÁ NOC) Hilary Swanková je ako ateistka rozpačitá, no ani Stephen Rea nemá v produkcii Joela Silvera a Roberta Zemeckisa šancu. Takisto režisér Hopkins sa tentokrát podobá skôr na Hopkinsa, ktorý nakrútil NOČNÚ MORU NA ELM STREET 5: DIEŤA ZO SNA a STRATENÝCH VO VESMÍRE, než PREDÁTORA 2 a LOVCOV LEVOV. Scenár sa s pribúdajúcimi minútami rozmazáva, stagnuje a detinským „spôsobom strašenia“ a čudnými retrospektívami a prepálenou trikovou stránkou pripomína VYHÁŇAČA DIABLA: POČIATOK. Hlúpy „light horor“ – kým chlapci z Dark Castle robili nízkorozpočtové béčka (13 DUCHOV, LOĎ DUCHOV), aspoň to bola sranda. Viac na recenzie.org: http://www.recenzie.org/nezaradeny-horror/45-diablova-atva-40-# ()

B!shop

Horor s hodne zajimavym tematem, slusnym pribehem, paradni vizualni strankou a treba takova ohniva boure nebo co to bylo je naprosto uchvatne udelana a v hlavni roli oskarova Swank a presto je vysledek takovej nemastnej neslanej. Tezko rict v cem je problem, jednotlivy Rany jsou udelany fajnove, jen to pusobi tak trochu malym dojmem, zaby prsici z nebe je par ropuch, umirajici kravy je jedno stadecko, vredy particka tlustochu v jedny mistnosti atd. Film ma docela slusnou atmosferu a i par lekacek se povedlo, ale vylozene mrazivy to neni. Herci nejsou spatny, ale nemaj kolikrat moc co hrat, nicmene mala Robb je v roli perfektni. Ke konci uz je navic film divne prekombinovanej, ze jsem se v tom kolikrat ztracel. Takze na jednu stranu zajimavy a stojici za zkouknuti, na druhou stranu ale jako horor pouze prumerny. ()

Shit

Dost průměrnej film, na to co Hilary Swank točí v posledních letech. Jako takovej náboženskej horor to sice nebylo zas tak špatný, ale bylo to na muj vkus až příliš přeplácaný, hlavně teda na konci a pointa trošku zastaralá a okoukaná. Taky se mi moc nelíbila ve vedlejší roli AnnaSophia Robb, sice sem si jí celkem oblíbil z Terabithie, ale na tuhle roli by se podle mě hodil někdo daleko záhadnější a mysterióznější. Nicméně některý scény jsou docela napínavý a celkově film neni špatnej. jen to neni žádná bomba ()

Djoker

Horory už pár let nijak nevyhledávám, takže se tady nebudu zdržovat kopáním do mrtvoly v podobě náboženského blábolu. Pro fanoušky Aničky mám však důležitou informaci. Za celou dobu se tam mihne jen párkrát a dohromady to dalo možná tak pět minut, takže jen kvůli ní bych na tento film skutečně nekoukal. ()

flanker.27 odpad!

Jedna z nejhloupějších biblických agitek, na které kdy spočinulo mé velectěné oko, a ještě si to hraje na horor. Hilary to moc sluší, ale jedna vlaštovka jaro nedělá. ()

choze

Zápletka až nepříjemně připomíná vizuálně nepoměrně nabouchanější SILENT HILL a to se spíš než na hrůzu hraje na efekty (útok kobylek byl fajn a zasloužil by svůj vlastní film), ale výprava jižanského městečka s plantážnickými haciendami a močály se mi líbila víc. Stejně jako příběh, jeho rozuzlení a strašidelná holčička/ďáblovo dítě. AnnaSophia Robb se stružkou zaschlé krve táhnoucí se z pod šatů po její noze mě dostala víc než všechny ty lekačky dohromady. ()

genetique

Ďalší priemerný horror. Presne ako povedal 'tron', námet skvelý, spracovanie žalostne slabé. Ale tak to už chodí. Našťastie sa v závere podarilo celkom originálnym zvratom zvrtnúť tragicky naivnú náboženskú zápletku k lepšiemu výsledku. Technicky sa jedná naozaj o nadpriemerný snímok, kamera je skvelá, pár mrazivých scén sa podarilo, ale celé to bolo viac o mysterióznosti, než o nejakom horrore. Herecky štandard, dialógy béčkové, hodnotenie tiež. 55%. ()

Le_Chuck

Kvalitné remeslo, bez náznaku ambície byť niečím viac ako jednorázovou pochutinou. Prekvapuje ma účasť oscarovej Hilary, bo predsa len v podobnej "rozbehovke" by som čakal skôr nejakú "mladú nádej", na ktorú Hollywoodske svetlá rámp ešte len čakajú. 70% ()

Kaka

Hopkins bohužel zakrněl podobně jako třeba McTiernan. Byly časy, kdy dokázal natočit odvazovou řezničinu typu Predátora 2, či ještě lepší dobrodružství v podobě Lovců lvů. Naneštěstí čas plyne rychleji než by člověk chtěl a Hopkins od té doby očividně zapomněl jak se točí kvalitní film. Atmosféricky je Reaping ještě poměrně ucházející, avšak slušně budovaná stavba příběhu se v druhé polovině mění v něco nepopsatelně hloupého a nabubřelého. Několik zajímavých sekvencí tak přijde úplně vniveč. Nechápu co tu dělá tak nadaná herečka jako Hilary Swank, naproti tomu postava Davida Morrisseye nic moc. Jeho úloha ve finále je čirá demence a i člověk po lobotomii by pochopil už půl hodiny před koncem, že tu asi něco nehraje. ()