Závěrečný příběh oblíbené kriminální minisérie nazvaný Hluboká propast nás tentokrát zavádí do brněnských prvorepublikových parků, v nichž povedená dvojice – zkrachovalý student práv Jáchym (M. Dlouhý) a jeho drsnější „komplic" Ctirad (M. Vladyka) – špehují zamilované dvojice na lavičkách. Co z této jejich podivné činnosti vzejde? Smutné poznání nebohých obětí přináší nevidomý citerista Hanzi (S. Zindulka), když v zaplivaném „pajzlu" Nový svět zpívá na melodii Jaroslava Uhlíře: „Hluboká propast otvírá náruč svou, kdo nad ni nahne se, má šanci jedinou – do hloubky skočit, zanechat živým svět, jen padat, padat – o ničem nevědět..." (Česká televize)

otík

Nějak moc mrtvých pro brněnskou pátračku. Nejdříve jedna jakoby sebevražda, pak jasná vražda, ke konci další mrtvý. Ale i tak slušný a docela i zábavný díl, který do série zapadá. ()

topi

Poslední díl a zároveň asi i nejvydařenější. Tady se aspoň něco děje, i když je to občas také přitažené za vlasy. A zase hospodská odrhovačka, která se ve filmu zpívá snad desetkrát, hrůza, děs. ()

fabecc1222

No vida, tak se stopáž zkrouhla o 15 minut a hned je to o trochu lepší. Konečně tam není tolik těch výplňových scén (ale příšernej hospodskej song nesmí chybět...). Taky je to asi nejlépe obsazený díl, co se týče vedlejších rolí. ()