Karel Kryl - Filmový portrét

Dokumentární / Hudební

Československo, 1991, 60 min

Karel Kryl

Karel Kryl byl velky clovek a stojim si za tim, ze je dodnes nedoceneny. Ve srovnani s jinymi kaspary te doby (Havel, Hutka). A nic na tom nezmeni ani tento, jinak spatny dokument.(21.11.2019)

Jako dokument je to příšerný a dohromady ten snímek neříká nic. Ale důležité jsou spíš jednotlivosti, z nichž je poskládán. Úryvky rozhovorů a koncertů, které jsou zcela neznámé a pomáhají rekonstruovat Krylův obraz. Pro fanoušky nutnost.(16.7.2009)

"Žít zase bez svobody slova? Toť důvod zažádat si znova o politický azyl." Malý muž, a zároveň nejslušnější Čech, byl trnem v oku komunistických papalášů, neboť trefně komentoval jejich činy. A ze stejného důvodu byl trnem v oku demokratických papalášů. Za obojí ho mám rád, protože tento člověk nikdy a před nikým neohýbal hřbet a neryl držkou v zemi. Každé jeho slovo má smysl a mě hodně baví poslouchat celou jeho tvorbu.(5.1.2016)

8/10 Pro ty, kteří mají Kryla rádi, tak to je určitě povinnost. Pro ostatní to je součást všeobecného vzdělání.(20.12.2006)

Tento dokument je vlastně nic neříkající. Nic nového jsem se nedozvěděla. Ale Karel Kryl je osobnost a jsou tam záznamy z koncertů a tak je všechno ostatní vlastně pro mě úplně nepodstatné. Kdybych tomu dala méně, musela bych se stydět..(25.1.2011)