poster

Karel Kryl - Filmový portrét

Dokumentární / Hudební

Československo, 1991, 60 min

Hrají:

Karel Kryl
 • zette
  ****

  Karel Kryl byl velky clovek a stojim si za tim, ze je dodnes nedoceneny. Ve srovnani s jinymi kaspary te doby (Havel, Hutka). A nic na tom nezmeni ani tento, jinak spatny dokument.(21.11.2019)

 • Hwaelos
  ****

  Jako dokument je to příšerný a dohromady ten snímek neříká nic. Ale důležité jsou spíš jednotlivosti, z nichž je poskládán. Úryvky rozhovorů a koncertů, které jsou zcela neznámé a pomáhají rekonstruovat Krylův obraz. Pro fanoušky nutnost.(16.7.2009)

 • Jara.Cimrman.jr
  *****

  "Žít zase bez svobody slova? Toť důvod zažádat si znova o politický azyl." Malý muž, a zároveň nejslušnější Čech, byl trnem v oku komunistických papalášů, neboť trefně komentoval jejich činy. A ze stejného důvodu byl trnem v oku demokratických papalášů. Za obojí ho mám rád, protože tento člověk nikdy a před nikým neohýbal hřbet a neryl držkou v zemi. Každé jeho slovo má smysl a mě hodně baví poslouchat celou jeho tvorbu.(5.1.2016)

 • Pan Filuta
  ****

  8/10 Pro ty, kteří mají Kryla rádi, tak to je určitě povinnost. Pro ostatní to je součást všeobecného vzdělání.(20.12.2006)

 • Sinecod
  *****

  Tento dokument je vlastně nic neříkající. Nic nového jsem se nedozvěděla. Ale Karel Kryl je osobnost a jsou tam záznamy z koncertů a tak je všechno ostatní vlastně pro mě úplně nepodstatné. Kdybych tomu dala méně, musela bych se stydět..(25.1.2011)