poster

George Wallace (TV film)

 • USA

  George Wallace

Životopisný / Drama

USA, 1997, 178 min

 • Morholt
  ***

  Možné spoilery. V úvodní polovině se mi líbilo, že ačkoliv byl George Wallace tvrdým stoupencem segregace, nebylo na tuhle část jeho života nahlížen nijak zvlášť kriticky, což by v dnešní době asi tak úplně neprošlo. Bavily i šikovně přetočené dobové záběry, ale jinak toho první část příliš nenabídla a pokud bych si před filmem o Wallaceovi něco nenačetl, příšerně bych se nudil. Druhá polovina už byla zábavnější protože odpůrci segregace byli čím dál hlasitější, politická atmosféra začala houstnout a došlo i na nejprovařenější momenty z bojů za rovnoprávnost. Navíc vedle skvělého Garyho Sinise dostala prostor neméně dobrá Mare Winningham v roli první dámy Alabamy. Bohužel to, čeho jsem se obával, se dostavilo v celé své nahotě a tím bylo guvernérovo prohlédnutí. V tu chvíli film působil jako ta nejlacinější protirasisitická agitka a celkový dojem to dost pošramotilo. Za zmínku ještě stojí účast Angeliny pře lobotomií. Má tu sice jen pár štěků, ale je fajn si připomenout, že to kdysi byla docela milá holka. 55%(25.5.2016)

 • danecek24

  55. Zlatý Glóbus za rok 1997 - cena (2) - *Nejlepší minisérie / TV film, *Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Angelina Jolie + nominace (2) - Nejlepší herec v minisérii / TV filmu - Gary Sinise, Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Mare Winningham(9.3.2009)

 • - Gary Sinise vyhrál cenu Emmy v kategorii nejlepší herec. (Terva)

 • - Michael Z. Chanan, Charles M. Lagola a Arlan Jay Vetter získali cenu Art Directors Guild v kategorii nejlepší výrobní design. (Terva)

 • - George Wallace byl čtyřikrát guvernérem státu Alabama a třikrát se ucházel o prezidentský úřad. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace