Dlouhý, široký a krátkozraký (divadelní záznam)

Pohádka

Česko, 2006, 84 min

Zdeněk Svěrák (divadelní hra), Ladislav Smoljak (divadelní hra)

Komentáře uživatelů k divadelní záznamu (209)

Jedna z nejlepších her DJC. Nebudu tady citovat kultovní výroky, jednak už to tady hojně udělali jiní a jednak nelze vybrat jeden nebo dva, protože tohle je kultovní od začátku do konce.(18.9.2005)

Tohle opravdu není pro děti. Ale dvojrole Miloňe Čepelky je nezapomenutelná. ASI SI DĚTI ŘÍKÁTE, KDE MÁM DVA SVÉ DRUHY? KAMPAK SE ASI, TI ČERCHMANTI, PODĚLI? NIKAM SE NEPODĚLI, DĚTI, UMŘELI!(3.8.2005)

Chci vidět Kašpárkův hrobeček!(2.1.2009)

"Tady všude seděl. Tam jak sedíš ty. Ty i ty." "Trpaslík je dobrý plavec. Ale nevydrží." To je jen kratičká ukázka dvou klasických hlášek z této opravdu maximálně vydařené pohádky. Cimrmani jsou prostě super a patří do zlatého fondu české kultury.(25.4.2007)

Ze zatim skouknutejch her je tahle jedna z nejlepsich, hodne jsem se na ni tesil a nezklamala, je to neskutecna jizda. Mam jen dve takovy maly vytky, prislo mi, ze z dvojcat se dalo vytezit daleko vic a Vaclav Kotek je desny hovado. Prednasku tentokrat komplet zvladne Sverak, ono ma taky jen 18 minut a rozjede to fakt ve velkym. Samotna pohadka je naprosto spickova, plna genialnich hlasek a narazek na klasicky pohadky (ostatne jako prednaska) a Sverak v roli Kratkozrakyho je naprosto genialni. Uplne nejvostrejsi je pak navsteva Deda Vseveda. Naprosta dokonalost.(11.2.2008)

Petr Brukner jako Zlatovláska je jedinečný, ale ani Jaroslav Vozáb nebyl špatný ve verzi, co běžela kdysi v televizi a kterou se mi teď podařilo sehnat. Ta má vročení 1991, ale vzhledem k tomu, že Vozáb umřel v roce 1988, musí být starší...(29.4.2008)

Některá díla by se dala citovat celá. A toto je jedno z nich. Kampak se nám ti čerchmanti schovali? Ukázka: http://www.youtube.com/watch?v=3DB0Z2fu-oQ(17.3.2009)

Tradičně něco ze života jednoho českého velikána a hlavně pohled na pohádky a jejich vliv na děti ze zcela odlišného úhlu - tohle byla skutečně podnětná a svižná přednáška, ne jako ty, kterými jsme dnes a denně svědky na našich vysokých školách, viďte? A hra byla také vynikající, inteligentní a suchý humor místy až přecházející do mokra, co se určitých tělesných partií týče... Ale 97%? C'mon, tolik tu nemá ani jediný film... 9/10(16.11.2008)

Další skvělá Cimrmanovka, která ale mohla být maličko dotaženější...(11.2.2011)

Z tohoto Cimrmana vzešli asi nejklasičtější hlášky. Za všechny řeknu jen: "Tady všude seděl. Jak sedíš ty, ty a ty." nebo "Trpaslík je dobrý plavec, ale nevydrží." a konečně hláška, která mě absolutně dostala: Krátkozraký: " Asi si říkáte, děti, kde mám své dva druhy? Kampak se asi ti čerchmanti poděli? Nikam se nepoděli, děti, UMŘELI!" Jedna z nejlepších Cimrmanovských her.(27.3.2009)

Nejdříve jsem se snažil zavzpomínat na hru, že bych také svojí troškou hlášek přispěl do mlýna, ale jsou tu napsané snad všechny podstatné (ikdyž už ten gag na začátku: "Pohádka, která u dětí propadla"). Je obrovsky těžké psát něco, co bych vytkl, nebo naopak pochválil (všechno). Snad...lepší vtipnější pohádku jsem neviděl.(16.2.2008)

Opět hra, které absolutně nemám co vytknout. Seminář sice krátký, ale vynikající. Pohádka nezapomenutelná, Svěrák jako Krátkozraký exceluje a ostatní to taky rozhodně nekazí, výborná je také třeba dvojrole princ Jasoň/princ Drsoň :) Hra je nabitá skvělými hláškami a vše korunuje přeměna jedné postavy v druhou přímo před očima diváka.(10.11.2006)

Najviac ma pobavil čítaný úvod od Z. Svěráka. Samotné predstavenie už išlo s kvalitou humorom o niečo dole. V divadle by som to možno ocenil viac, ale nadšené 5 hviezdičkové ovácie aj tak nezdieľam. 70%.(19.1.2013)

Génius schovaný ve Zdeňku Svěrákovi a Ladislavu Smoljakovi (tím nechci ostatní členy souboru nijak shazovat, ale tito dva mistři jsou přeci jen nejzasloužilejší cimrmanologové) se nejvíce projevuje právě při představeních DJC, protože u Cimrmana je dovoleno vše! Každý seminář a každá hra jsou jedním slovem GENIÁLNÍ! Neexistovalo, neexistuje a ani nebude existovat lepšího, vtipnějšího a inteligentnějšího humoru!(21.2.2008)

Povinně se bavit na Cimrmanech je jako povinně si dát desítku v hospodě...(29.8.2007)

90%(4.7.2011)

Nejdokonalejší Cimrmanovská hra.(20.7.2011)

Tohle jednoduše nemá chybu. Princem Jasoňem počínaje, obrem Kolodějem konče. "Pak se tedy obávám, že Rudolf nepřijel." :))(26.11.2007)

Nejživější Cimrman. [Přesná stopáž: 84 min](9.3.2008)

Mozna , ze tato pohadka, jak kolegove podotykate, uplne pro deti neni, ale ja jako sedmilety Risa jsem ji miloval. A do ditete jsem mozna az do dnesnich dnu zaklety... .(8.7.2010)

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11