Emanuelle e Françoise le sorelline

Demon Rage

Horor / Thriller / Erotický

Itálie, 1975, 98 min

Joe D'Amato

Tak toto je opravdu nářez!. Někde hluboko v mysli jsem pociťoval, že tohle bude to pravé. Erotický horror plný skvělé atmosféry let sedmdesátých. Navíc za ním stojí dvojka D'Amato/Eastman kteří se předvádí ve vrcholné formě. Eastman si zde sáhnul na dno svých hereckých sil a rozklad jeho osobnosti je fantastický. Tomu chlapovy to sežerete i s navijákem. Představitelka Emanuelly (Rosemarie Lindt) je moc pěkná a role jí sedne. D'Amato tentokrát útočí na divákovu psychiku a prostřednictvím Eastmanova Carla si dopřáváme jeho utrpení. Pomocí flashbacků zjišťujeme jaký je Carlo zvíře. Erotiky je dost a ženské jsou pěkné. Čím více narůstá stopáž tak tím intenzivněji celá podívaná graduje až do skvělého finále. Pro fanoušky těchto filmů povinnost. Pro ostatní netuším:-)(16.1.2010)

Duo D'Amato – Mattei ako scenáristická dvojka kombinuje príbeh Giannisa Tziotisa (KAFTI EKDIKISIS, réžia Dimis Dadiras) s vlastným exploitačným nádychom na čele s Georgeom Eastmanom (Carlo) a zvodnou Rosemarie Lindt (Emanuelle). Eastman ako uhladený playboy sa nielen na svet, ale obzvlášť na ženy pozerá povýšenecky ako na kus mäsa, ktoré treba posoliť a vyklepať. Pri jeho výške nie je ani čomu sa čudovať. Utrápená a ponižovaná Françoise sa pre Carlove neodpustiteľné prešľapy, brutalitu a hazardnú vášeň cíti ako handra vytierajúca špinu a to len pre to, aby jej slepá láska zostala čistá. Tieto neľahké dni sa ale po tragédii začínajú stupňovať. Na scénu prichádza Emanuelle. ### PS – premostenie medzi Carlom a Antropophagusom je nepriamo postrehnuteľné v obľube sekáčika na mäso, prípadne v kanibalskej ochutnávke ľudských vnútornosti na hostine v snovej časti. Čo sa za mladi naučíš, to v starobe ako by si našiel. PS2 – videná 100 minútová VHS verzia.(7.2.2016)

Zpočátku jednoduchý příběh o ztroskotání vztahu mezi fotomodelkou Francoise a zhýralým Carlem (George Eastman), který přivede Francoise k sebevraždě na kolejích. Při identifikaci těla našla policie dopis na rozloučenou s popisem romantických, ale i mučivých scén, které ji Carlo přichystával. S tím se její sestra Emanuelle nehodlá smířit a Carlovi se pomstí. Emanuelle Carla najde, svede, zdroguje a uvězněného drží v tajné místnosti jejího bytu, odkud může pozorovat, jaký má Emanuelle bohatý sexuální život. Nejlepší scéna filmu: Carlova kanibalistický halucinace doplněná o zajímavé orgie. Výborně nasnímáno i zahráno. Hudba obstojná. Ve druhé polovině filmu začíná násilí a mučení gradovat až na hranici filmů giallo. Závěrečný pokus o únik byl také vynikající. Škoda jen, že ty ženštiny nebyly podle mého vkusu. Zpočátku jen lehké náznaky erotiky, které se ve druhé polovině mění v poměrně častou nahotu. Scénář: Joe a Bruno, kamera: Joe, režie: Joe.(3.9.2012)

Ve všech směrech vynikající, mainstreamovým publikem jako vždy nepochopený, mix erotického filmu a revenge horroru. Atmosféra sálá z každého políčka, scénaristická dvojice D'Amato & Mattei (!) skládá příběh, jaký byste u podobného filmu nečekali a korunku všemu dodává George Eastman, měnící se z uhlazeného playboye ve zvíře podobné tomu v Rosso Sangue.(24.12.2008)

• Karlos80

Podobnost s "Rosso Sangue" alespoň co se týká konce filmu (masakr ve snu i později uskutečněný) a výběru hlavního herce asi čistě náhodná i když "Rosso Sangue" je o pět let starší ale možná že se George Eastmen jen osvědčil. Dá se říct že tímto filmem se změnil i George Eastman, který doposud hrál spíše ve westernech, dramatech případně v thrillerech v sexuálního a sadomasochistického maniaka, zrůdu, zabijáka apod. Tak asi přibližně do padesáté minuty jsem si pomalu vyseděl prdel a říkal jsem si že se tam nic neděje, zaplať pánbůh že se to pak alespoň trochu zvrklo. Bác sekáčkem do hlav a hlava celá:-) 2/5*.(29.3.2009)