Policajt a lupič

Cops and Robbers

Krimi / Komedie

USA, 1973, 89 min

• Tommassi3

"Víte vůbec, co děláte ??" - "Já doufám, že ty to víš, protože jinak jsi mrtvej.." ;) Největší potíž téhle polocrazy komedie, která dost nekonvenčním a z mého pohledu nefunkčním a hloupým způsobem střídá komické akční pasáže s těmi vážně míněnými s dost morálně pokřiveným podtextem, tkví právě v tom, že ač se všichni snaží vypadat, že dobře ví, co dělají, je tomu nakonec přesně naopak, když aspekt náhody hraje až příliš velkou roli.. Ale Donald Westlake, mistr nesympatických hrdinů a Porterův otec, se teprve rozcvičoval, k čemuž naopak velmi špatný režisér Aram Avakian po zásluze ani nedostal šanci.. Zajímavým se ovšem zdá zejména netypický pohled na New York, když tvůrci vybírali zejména lokace parků, které jeden v podobných snímcích obzvláště nemá příliš šanci vídat..(28.1.2016)

• Rimmer100

2 policisté jdou za mafiánem, jestli by nebyla nějaká prácička. Nepřišlo mi to ani zábavné a ani reálné.(13.3.2007)