Policajti a lupiči

• Česko Policajt a lupič (více)

V této komedii režiséra Arama Avakiana dva newyorští policisté sejdou ze správné cesty a rozhodnou se zbohatnout jako zločinci. Mají v plánu ukrást investiční certifikáty v hodnotě deseti milionů dolarů v příhodné době přehlídky na Manhattanu, během které si jejich akce nikdo nemůže všimnout. Gorman a Bologna při prolomení složitého bezpečnostního systému firmy prokáží neuvěřitelnou obratnost a prozíravost. Ta jim ale příliš nepomůže, protože do svého plánu zapomněli zahrnout ten nejdůležitější faktor - osud. Film Policajt a lupič byl natočen podle románu Donalda Westlalakea. (oficiální text distributora)

Tommassi3

"Víte vůbec, co děláte ??" - "Já doufám, že ty to víš, protože jinak jsi mrtvej.." ;) Největší potíž téhle polocrazy komedie, která dost nekonvenčním a z mého pohledu nefunkčním a hloupým způsobem střídá komické akční pasáže s těmi vážně míněnými s dost morálně pokřiveným podtextem, tkví právě v tom, že ač se všichni snaží vypadat, že dobře ví, co dělají, je tomu nakonec přesně naopak, když aspekt náhody hraje až příliš velkou roli.. Ale Donald Westlake, mistr nesympatických hrdinů a Porterův otec, se teprve rozcvičoval, k čemuž naopak velmi špatný režisér Aram Avakian po zásluze ani nedostal šanci.. Zajímavým se ovšem zdá zejména netypický pohled na New York, když tvůrci vybírali zejména lokace parků, které jeden v podobných snímcích obzvláště nemá příliš šanci vídat.. ()