DVD/// Obdazení 4/10 Děj 6/10 Hudba 4/10 Efekty 6/10/// +herec Viggo Mortensen a postava Eduarda Noriegy, barevný filtr, doba ve které se film odehrává, cákance krve -slabší hudba, žádné oslňující scény/// Tuhle výpravu do Španělska jsem si rád prošel, zvláště když mím průvodcem byl "Aragorn". Ovšem tyhle dva prvky (prostředí a hlavní hrdina) jsou jedinými body, ktreré film udrží v mírném nadprůměru. Šermířské souboje jsou sice fain (už dlouho jsem žádné nevyděl), ale je jich opravdu málo. Stejně tak zde chybý (na historický film) nějaká pořádná válečná vřava. Film tedy určitě nenadchne a ničím vyjímečným neoslní, ale jak říkám, díky tomu, že jsem dlouho historický film na podobné téma neviděl, jsem ochoten přiznat, že mě film zaujal./// Celkem 53%///(30.7.2007)

• genetique

Hróóózne utrápený, rozvlečený a zbytočne dlhý príbeh jedného odvážneho kapitána. Po traileri som dával do filmu viac nádejí, ale toto bolo nad moje očakávania. Scény z dvojminútového akčného traileru sú len umelo roztiahnuté do dva a pol hodiny, vypchaté totálne nudnými a nezáživnými pasážami. Dialógy si držia svoj štandard ako aj spomínané vojenské zábery a bitky. Potenciál zobrazeného obdobia zostal však takmer úplne nevyužitý, rovnako ako mali naviac aj herci. Dej mohol byť kľudne o hodinu kratší a ladenie viac akčno-dobrodružnejšie. Spraviť z toho historicko-romantickú ságu bola obrovská chyba. A tak už neostávalo nič, len čakať na koniec ako na vykúpenie. 45%.(3.8.2008)

• Vavča

Ach jo, když byl venku trailer tak jsem se na to těšil. Nakonec jsem však byl zklamán, vykreslení doby, detaily, histrorické rekvizity, to vše je v pořádku, ale příběh na mě vůbec nepůsobí. Zpracování a kamera fakt divné, takhle udělat velkofilm v roce 2006? To má být fór vždyť velkolepost i davové scény lépe zvládá starý Ben Hur, spráskat kameramana a režiséra do bezvědomí.(29.12.2008)

I prohrát jde se vztyčenou hlavou. Dokazují to postavy ve filmu a dokazuje to i film sám. Hodně se toho v něm nepovedlo (nebo mohlo být uděláno líp), ale prvky, které stojí za připomenutí (obsazení hlavní postavy, výprava, stealth akce v týlu nepřítele, ...), jednoduše stojí za připomenutí. 70%(18.2.2013)

• ondrula

Jestli chcete padnout nudou, jestli jste zvědaví na nekonečné (film má dvě a půl hodiny) žvásty z prostředí dvorských intrik, tak je to film pro vás. Zbytek ruce pryč, protože tenhle film se rozhodně nepovedl a příliš nechápu, jak někdo mohl toto téma takhle zkurvit. Jedna * za realistické předvedení španělského šermu.(8.9.2011)

• - S celkovým rozpočtom 24 miliónov eur ide o najdrahší španielsky film. (MikaelSVK)

• - Nabídku na jednu z rolí dostala i Leonor Watling. (Cheeker)

• - Mexičan Gael García Bernal bol prvou voľbou pre rolu Íñiga Balboa, ktorú však nakoniec stvárnil Španiel Unax Ugalde. (MikaelSVK)