poster

The Deadly Spawn

 • USA

  Return of the Alien's Deadly Spawn

 • USA

  The Alien's Deadly Spawn

 • Velká Británie

  The Deadly Spawn

 • Velká Británie

  Return of the Aliens: The Deadly Spawn

Sci-Fi / Horor

USA, 1983, 81 min

Režie:

Douglas McKeown

Scénář:

Douglas McKeown

Producenti:

Ted A. Bohus
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (10)

 • Kusko.t2
  ***

  Zábavné lacné béčko, ktoré sa svojim názvom “Return of the Aliens“ snažilo nadviazať na Aliena Ridleyho Scotta z roku 1979. Režisér Douglas McKeown chcel týmto spôsobom asi len vyčariť široký úsmev na tvárach divákov, pretože kvalita v tomto prípade je úplne ale úplne niekde inde. Neskorší Critteri sú oproti tomuto totiž seriózny film :) ### Značne humorný, prvý a zároveň aj posledný film režiséra Douglasa McKeowna, odohrávajúci sa prakticky výlučne iba v priemerne veľkom rodinnom dome, do ktorého sa doplazí zubatý návštevník z vesmíru, na ktorom krvavom a efektnom zobrazení prakticky stojí celý film.(15.3.2009)

 • T2

  Rozpočet $25,000Tržby USA $320,000Tržby Celosvetovo $-(30.3.2010)

 • darkrobyk
  ****

  Rozkošné osmdesátkové béčko, které je dobré brát s nadhledem. Úvodní čtvrtina je velmi povedená - z nebe spadne meteorit, který s sebou přinese vraždící monstra, co připomínají tak trochu masožravé červy z pozdějších Tremors (1990) se zuby, z nichž neustále kape vetřelčí sliz (na Vetřelce si člověk vzpomene i při pitvě mimozemšťana). První objevitelé meteoru to mají rychle za sebou a zbytek filmu se odehrává především v nedalekém domě, v jehož sklepení se monstra usadí. Obyvatelé začnou ryhle zjišťovat, že ve sklepě se rodí peklo. Moc se tu nemluví, mimozemšťané nejsou ukázáni (po vzoru Čelistí a Vetřelce), divák vidí jen vědra krve a děsivou stínohru. Jakmile vstoupí do sklepa malý spratek Charles, začíná si divák užívat šťavnatého gore. Hlavy se trhají, končetiny létají, prsty padají. Ano, mechanické efekty jsou poplatné době a financím, ale mají své kouzlo. Poněkud zbytečné jsou rozhovory zabírající především prostřední část, konec ale zase vše vytáhl. Jen jsem měl pocit, že v domě nešla eletřina a že přivolaný elektrikář ji před svým nešťastným koncem nespravil, ale možná mi něco uniklo. Čtvrtá hvězda je za milý poslední záběr.(7.3.2018)

 • SOLOM.
  ***

  Celkem zábavné béčko, které nám nabídne pěkně krvavou podívanou. Musíme se však přenést přes vlažný začátek, který ehm lehce nudí. Jakmile se však na scéně objeví monstrum z vesmíru, které nejenom že má veliký apetit, ale plodí i závratnou rychlostí spoustu slizkých potomků, začíná zajímavá show. Tak trochu mi to přišlo jako hororová komedie, přestože to určitě nebylo záměrem tvůrců. Některé gumové efekty ve mně však vyvolali výbuch smíchu. Dá se zde nalézt i několik slušně zpracovaných gore efektů. Herecké výkony jsou asi hlavní slabinou filmu, stejně jako nevyvážený scénář, který nedokáže moc dlouho udržet diváky v napětí. Stará škola však většinou nezklame a já určitě nad tímto snímkem nezanevřu. Když už pro nic jiného, tak hudební doprovod mě vážně dostal.(10.8.2011)

 • corpsy
  **

  Ak si chcete užiť slušný príšerkovský horor, stačí vám zhliadnuť poslednú približne pol hodinku. Ináč budete musieť pretrpieť predchádzajúcu takmer hodinu úmornej nudy, ktorá sa vlečie, až to zaváňa totálnou katastrofou. Takže upozornenie pre milovníkov béčkových ´´ hovadín´´, nieje to až tak vydarené ako sa možno tvrdí.(10.8.2011)

 • kaylin
  ***

  „The Deadly Spawn“ je film, který mě trochu zklamal. Jasně, že jsem nečekal, že to bude velký film, na to ani neměl ambice, ale myslel jsem si, že si s tím banálním příběhem pohraje trochu lépe a přinese nějaké trashové orgie, kdy film bude skutečně hnusný. Orgie hnusu se nekonaly a snímek jen sem tam přinese něco příjemně béčkového. Na ten průměr to ale podle mého stačilo.(31.7.2017)

 • raimi
  ****

  The Deadly Spawn je amatérština jako prase. Zpracováním je to na úrovni Bad Taste, bohužel bez toho osvobozujícího humoru a nadsázky. Tady se jede na vážno. V okamžicích, kdy na scéně nejsou nenažraný zubatci, tak jsem dost trpěl. Ale na druhou stranu, vzniká tím nechtěný humor, takže se člověk i tak zasměje. Ale jak se vynoří "nenažranci", tak jsem si rochnil. Gore a oldskoolové mechanické efekty, jsou boží, a vůbec image monster je perfektní. Pro milovníky béčkových hovadin, takže pro mě. :-)(10.9.2014)

 • Circo macabre
  ***

  Deadly Spawn nebo-li Gumídci útočí. Plno krve, hlav bez těla, těl bez hlavy, tupý scénář, nehorázně špatní herci a tak debilní závěr, že by i Fontána mohla závidět. Je to totální zhovadilost beze smyslu a nějakého příběhu, ale natolik zábavná, že to nemůžu ohodnotit špatně. Na začátku jsem se bál, že to bude zase takové špatné, že to bude jenom špatné, ale to, co sliboval obal, obsah vyplnil, takže se prakticky od začátku do konce jenom zabíjí a žádná vata není přítomna. Škoda že režisér natočil jenom tenhle jediný film, rád bych se totiž podíval na další podobnou blbost.(5.10.2013)

 • Klay
  ***

  Vraždící všežraví červíci z vesmíru terorizují za deštivého odpoledne obyvatele jednoho domku. Hodně levné béčko, kde nejspíš celej rozpočet zhltly celkem pěkný masky, hlavně přerostlý uber-červ vypadá moc hezky. Docela si umim představit, jak se tímhle inspirovali při tvorbě Critters, ale škoda že když se tu kecá, tak je to dost nuda. Hlavní hrdinové jsou nesympatičtí a naneštěstí jich zemře zoufale málo. Víc krmit červy a někde bych tu čtvrtou hvězdu vyhrabal.(15.6.2007)

 • TERRORDROME
  **

  Absolútne prostoduchá Votrelecká variácia ktorá sa neserie vôbec s ničím. Hneď v prvých dvoch sekundách spadne do lesa meteor a dvaja kempujúci chumaji v stane sú čímsi zožratý za zvukov ako keď sa trhajú nohavice po riadne natlakovanom prde. Príšera sa následne doplazí do pivnice nejakého domu, kde ešte zlupne pár nešťastníkov a začne vypúšťať hromady červíčkov čo sa rozlezú po okolí. Tie sú celkom srandovné s tými svojimi obrovskými zubami, ale hlavná obluda ešte viac, lebo vyzerá ako gigantický zmutovaný žaluď s absurdne veľkou žraločou protézou v papuli. Okrem prepadnutia kulinárskeho mítingu postarších dám sa celý dej odohráva v jednom dome a scenár je brutálne jednoduchý. Vlastne by to bolo úplne o ničom, nebyť šťavnatých a väčšinou podarených mechanických gore efektov zobrazujúcich obžieranie a vyžieranie ľudských tiel mimozemskými červíkmi. Nečakal som že to bude také detailné, za to majú nejaké plusové body. No, likvidácia hlavnej obludy bola nezmyselná, nie som expert na výbušniny ale pochybujem že by takú tučnú bandasku roztrhala na kusy tá flaštička iskriaceho prášku s kúzelníckeho obchodu. Oceňujem aj prekvapivý apokalyptický záver, ale na viac ako dve hviezdičky tento žaluďácky kabaret nemá.(10.11.2014)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace